Alimenty - do jakého věku "dítěte" ?

Napsat příspěvek
14320
26.4.17 12:34
@j.a.n.i1 píše:
Tak zrovna prodloužení jinak řádné doby studia kvůli zahraniční stáži s velkou pravděpodobností projde, protože to je ku prospěchu její přípravy na výdělečnou činnost a nikoliv úmyslné prodlužování doby studia…

Ale není to ku prospěchu společnosti, i takhle by měl dospělý jedinec přemýšlet a nemyslet jen na sebe. Ten, kdo má páteř, se nenechá živit od rodičů do nekonečna, byť by se mu to líbilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70692
26.4.17 12:40

@zoidberg No, ku prospěchu společnosti to klidně být může, protože absolvování té stáže dá potenciálnímu plátci daní dost a je předpoklad, že by se to mohlo odrazit buď na těch placených daních nebo třeba na výzkumu, nebo kde já vím, pravděpodobně více, než to, že otec bude moct dříve přestat platit alimenty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14320
26.4.17 12:48
@j.a.n.i1 píše:
@zoidberg No, ku prospěchu společnosti to klidně být může, protože absolvování té stáže dá potenciálnímu plátci daní dost a je předpoklad, že by se to mohlo odrazit buď na těch placených daních nebo třeba na výzkumu, nebo kde já vím, pravděpodobně více, než to, že otec bude moct dříve přestat platit alimenty.

Pokud tomu skutečně věříš, pak chápu tvé stanovisko. Jde o to, aby tomu uvěřila soudkyně. A taky hooodně moc záleží na oboru studia.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1156
26.4.17 15:06

No holky, to ho moc nepotěším…
Každopádně děkuji za všechny příspěvky.

Paradox je, že teĎ byla 3 týdny na Bali, s otcem komunikuje jen prostřednictvím právníka a on už vyčerpal veškeré kroky k tomu, aby s ním alespoň slušně jednala.
No v tomto případě je děvče skutečně „věčný student“ a něvěřím, že studuje za účelem dobrého uplatnění.
Je mi ho líto, je to neskutečně hodný chlap (takový nesmělý trouba) a nechce to kvůli „dceři“ úplně hrotit, ale pokud nechce dělat vola dalších x let, bude muset přitvrdit :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
26.4.17 15:16

@Verkom Tak to víš s příjmem 6tisíc (kolik dětí v jejím věku při studiu to bez brigády má?) holt má nosánek nahoru a myslí si, že může všechno. A on se zkoušel s nějakým právníkem radit co a jak? Ono je hezké své dítě podporovat, ale musí to mít určité hranice…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.17 16:48

Zdravim všechny kdo se zapojil do diskuze o moji dceři, abych to uvedl na spravnou cestu pedagogickou školu děla ke studiu aby mněla posychrovanou aspon nejakou praci učila by na škole ve svem oboru, a na staž jede v ramci studia do Polska na jeden rok a pak muzavira statnicema, jak jsem ji rozumněl, Takže jestli jsem tom u porozumněl dobře platit musím stále protože potvrzení o studiu doloží, děkuji za odpovědi.
:*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
199
30.4.17 06:45

No hlavne neni vubec nutny chodit k soudu. Staci pockat, az dostuduje, a pak prestat platit. V tomto pripade bych pockal, az ukonci Mgr. a pak uz ani hovno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama