Alimenty - jak o ně žádat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.19 01:16
Alimenty-jak o ne žádat

Ahoj, před dvěma týdny jsme se rozesli s přítelem, odstěhovala jsem se od něho, teď bydlíme s dcerkou u rodičů. domluvili jsme se, že malá zůstane u mě, a bude mi platit nějakou částku, ale teď mi vyhrožuje, že bude s malou dělat problémy, protože jsem od něho stěhovala věci, který jsem kupovala já…chci se zeptat, jestli to můžu řešit mimo soudně, nebo to radsi dát k soudu, aby zase nevyhrožoval, jsem psychicky na dne. děkuji za všechny infotmace

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
kve-tinka
Kelišová 5023 příspěvků 3 inzeráty 27.04.19 06:45

:hug: vzdy je lepsi mit vsechno soudne. Ja si zasla do pravnicke poradny, kazde vetsi mesto, ci okresni ma bezplatnou poradnu. Tam se mnou sepsali zadost o svereni do pece a zadost o alimenty, ta sla pak s soudu a ten probehnul. Muj mi taky prvne vyhrozoval o stridavku, bla bla, dite uz je skoro tri roky vyhradne v me peci a otec se zajima v primeru par hodin mesicne.

Beckyttine5
Kecalka 483 příspěvků 27.04.19 06:55

Nebo to nahlas na OSPOD, oni řeší zajem dítěte, takže vše mohou sami sepsat a dát návrh k soudu..

Romeon
Kecalka 202 příspěvků 1 inzerát 27.04.19 07:23

Tyhle věci se dají běžně dohledat na netu. Poraď se s Ospodem a návrh si sepiš sama. To je běžná taktika chlapů, vyhrožovat, že ti sebere dítě. Ve finále by to nezvládal.

Jana206
Nadpozemská drbna 27364 příspěvků 27.04.19 07:58

Pokud budeš žádat nějaké dávky státní sociální podpory nebo hmotné nouze, potřebuješ rozsudek od soudu. Žádné mimosoudní dohody se neberou v potaz.
Návrh si sepisuješ sama, vzory najdeš na internetu. Na OSPOD v rámci jednání poradí, ale nemohou to sepsat ani podat za Tebe.
Vždy je lepší to mít černé na bílém, i v rámci budoucích vztahů s otcem. Co je dáno rozsudkem, to platí. Takto Ti může dělat naschvály, nemusí Ti dítě dovézt v ústně dohodnutý termín a neuděláš nic.

Co se týče vyhrožování, je jasné, že jsou i otcové, co vše myslí vážně, ale většina jich toho spoustu napovídá v záchvatu zlosti, při hádce. Péče o malé dítě není procházka růžovou zahradou.

Lama Lama
Hvězda diskuse 52606 příspěvků 27.04.19 08:41
@kve-tinka píše: :hug:vzdy je lepsi mit vsechno soudne. Ja si zasla do pravnicke poradny, kazde vetsi mesto, ci okresni ma bezplatnou poradnu. Tam se mnou sepsali zadost o svereni do pece a zadost o alimenty, ta sla pak s soudu a ten probehnul. Muj mi taky prvne vyhrozoval o stridavku, bla bla, dite uz je skoro tri roky vyhradne v me peci a otec se zajima v primeru par hodin mesicne.
Vždy to nejlepší není, Soudy poškozují vztahy.
Nicméně pokud vyhrožuje, tak to nejlepší soudně bude.
Zkusila bych nejprve mediaci. Třeba se kvuli něčemu cítí zahnaný do kouta.
@Jana206 píše:
Co se týče vyhrožování, je jasné, že jsou i otcové, co vše myslí vážně, ale většina jich toho spoustu napovídá v záchvatu zlosti, při hádce. Péče o malé dítě není procházka růžovou zahradou.

souhlas

kve-tinka
Kelišová 5023 příspěvků 3 inzeráty 27.04.19 09:48

@Lama Lama myslim ze pro matku je lepsi mit soudne, ze alimenty jsou v takove a makove vysi. Pak lze dokazat, ze je treba otec neposila, nejaka slovni dohoda nikoho nezajima :nevim:

Lama Lama
Hvězda diskuse 52606 příspěvků 27.04.19 11:15
@kve-tinka píše:
@Lama Lama myslim ze pro matku je lepsi mit soudne, ze alimenty jsou v takove a makove vysi. Pak lze dokazat, ze je treba otec neposila, nejaka slovni dohoda nikoho nezajima :nevim:
:nevim: Nesouhlasím. Myslím, že jsou situace, kdy bez soudu dá otec víc, sám dobrovolně a soud by vedl akorát k tomu, že se zasekne, zabejčí, zhorší se vztahy. Odrazí se to i na dítěti, ale to nikdo moc nebere v potaz.
Vůbec nerozporuji, že v mnoha ( dost možná i ve většině) to vhodné je. Já osobně ve své bublině vidím ale většinu případů, kde to funguje na základě dohody, bez jakýchkoli papírů. Celkem 5 rodin, včetně mě.
POkud platit nebude, je vždy možné o alimenty zažádat soudně, a to i zpětně. Samo to není pro případy, kde to matka táhne na knop.
Jana206
Nadpozemská drbna 27364 příspěvků 27.04.19 11:21

@Lama Lama Ale i soud může posvetit dohodu. Pokud se dva dohodnou, nabyde to právní moci okamzite, bez možnosti odvolání. Muzes mít i dohodu, ze se dohodneme, ale bez rozsudku s razítkem by matka nemela právo ani na pridavek na dítě bez dolozeni příjmů otce.
Nikde není napsano, ze se ten rozsudek musí do puntíku dodržovat, kdyz je dobrá vůle na obou stranách.

Lama Lama
Hvězda diskuse 52606 příspěvků 27.04.19 11:26
@Jana206 píše:
@Lama Lama Ale i soud může posvetit dohodu. Pokud se dva dohodnou, nabyde to právní moci okamzite, bez možnosti odvolání. Muzes mít i dohodu, ze se dohodneme, ale bez rozsudku s razítkem by matka nemela právo ani na pridavek na dítě bez dolozeni příjmů otce.
Nikde není napsano, ze se ten rozsudek musí do puntíku dodržovat, kdyz je dobrá vůle na obou stranách.

Hele, znovu, já nerozporuju, že jsou případy, kdy to smysl má.
Já třeba žádné dávky neberu, proto mi je v tomto směru rozsudek k ničemu.
Roszudek mám, protože by nás jinak nerozvedli, ale není tam nic. Dohoda o tom, že se dohodneme a do toho, jak se dohodneme soudu nic není.

Lama Lama
Hvězda diskuse 52606 příspěvků 27.04.19 11:49

Trvrdit, že je to vždy lepší je uplně to samé, jako tvrdit, že VŽDY je lepší předmanželská smlouva. Ne, není, pro spoustu lidí je důležitý pocit důvěry, aby se cítili bezpečně. A předmanželskou smlouvu by nechtěli, byt by ta nebylo nic v rozporu s jejich představami, protože by to byl signál, že ten druhý mu nevěří, má být sám ostražitý, pochybovat, co za tím je…Rozumím, že ve spoustě případů tam důvěra není. Ale stojím si za tím, že lze zachovat i po rozchodu páru. A právě trvání na tom, že to bude odklepnutí soudně může tu důvěru podkopat, vést k tomu, že když ty, tak já taky. ted různé spekulace - c by dkyby… a spor je na místě.

Beckyttine5
Kecalka 483 příspěvků 27.04.19 14:44
@Jana206 píše:

To se ale pleteš, právní moci to nabude až doručením rozsudku a to rozhodně okamžitě není, soud má na to dalších 30 dnů. A nemáš ani pravdu v tom, že by žalobu na určení výživného nemohl podat přímou OSPOD- výživné jsou totiž penízky pro dítě a ne pro matku, takže pokud dá matka podnět na OSPOD, dojde k zahájení řízení právě na jejich podnět..

canaglia
Závislačka 4016 příspěvků 28.04.19 17:53
@Beckyttine5 píše:
To se ale pleteš, právní moci to nabude až doručením rozsudku a to rozhodně okamžitě není, soud má na to dalších 30 dnů. A nemáš ani pravdu v tom, že by žalobu na určení výživného nemohl podat přímou OSPOD- výživné jsou totiž penízky pro dítě a ne pro matku, takže pokud dá matka podnět na OSPOD, dojde k zahájení řízení právě na jejich podnět..
Čistě teoreticky by matka ani neměla podávat návrh na výživné, protože jde o právo dítěte a oba rodiče jsou ve střetu zájmů, tedy nemohou dítě zastoupit. Ale v tomhle případě se z tradičních důvodů jaksi střet zájmů zcela přehlíží.
Beckyttine5
Kecalka 483 příspěvků 28.04.19 19:16
@canaglia píše: Čistě teoreticky by matka ani neměla podávat návrh na výživné, protože jde o právo dítěte a oba rodiče jsou ve střetu zájmů, tedy nemohou dítě zastoupit. Ale v tomhle případě se z tradičních důvodů jaksi střet zájmů zcela přehlíží.

Přesně tak…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.19 22:15

Ale me nejde tak o alimenty, jako o svereni ditete do pece, chci aby se s ni vidal, ale nechci aby mi vyhrozoval, kdy se mu zamane… :(

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama