Alimenty - jak se v tomto případě postupuje?

Anonymní
28.5.16 23:44

Alimenty - jak se v tomto případě postupuje?

Ahoj chci se zeptat jak přibližně to asi bude v případě zvýšení probíhat.
Manžel má syna z prvního manželství, teď nastupuje do školy. Já jsem na rodičáku a máme spolu dítě. Platí necelé 2000,–
Exka kromě jejich dítěte má ještě další s někým jiným, je s ním stále na rodičáku a další rok ještě bude, ale ten chlap jí nic neplatí jelikož už nějakou dobu sedí v base. Teď si narazila dalšího, který pracuje, bydlí spolu, ale hlášený u ní myslím není. Ona bere kromě rodičáku 3800 ještě (kromě alimentů) sociální dávky na bydlení, živobytí a přídavky na děti. Dle jejích slov jí vždy do všeho nutila sociálka (chtěla nedávno i výživné na sebe, ale kvůli toho, že má děcko s jiným a kvůli tomu nemůže do práce jí to soud zamítnul jako neoprávněnou žádost) ale ona tvrdila, že jí donutila sociálka. Ověřili jsme si to a byla to lež. Teď se mi tchýně přiznala, že po ní chtěla, aby jí řekla kolik manžel v práci přesně bere (má úkolovku a pokaždé jinak) a když jí řekla, že bere pokaždé jinak tak po ní chtěla ať zjistí kolik mám JÁ rodičák (mám ho na manžela) a kolik si vydělám bokem, protože si na netu našla, že mám aktivní živnost. Tchyně mi to řekla, tak jí říkám ať jí vzkáže, že jsem řekla, že do toho nikomu nic není. No to, že pak manželovi o mě začala psát nějaké blbosti pominu, ale chtěla bych vědět až jí teda sociálka (haha :mrgreen: ) opět chudáčka donutí ať podá žádost na zvýšení (proti zvýšení nic nemám, ironie se týká jejích lží a intrik) tak jestli když neví kolik vydělá manžel tam může po mě chtít doložit i ty moje příjmy? A můžu to odmítnout doložit nebo se proti tomu nějak odvolat? Někde jsem četla, že si soud může sám bez mého souhlasu z banky vyžádat i pohyby na mém účtu je to pravda? Jde o to, že o všech mojich financích neví ani manžel a to z jednoho prostého důvodu šetřím na horší časy a také se přiznám šetřím si i pro naše dítě do budoucna na studia atd. a o čem se neví to se neutratí. A dalším důvodem je také to, že nevidím důvod k tomu, aby můj příjem měl mít vliv na alimenty na někoho na koho nemám vyživovací povinnost. Děkuji za rady a zkušenosti či zda někdo také musel předkládat příjem či si to soud vyžádal sám bez souhlasu, tedy hlavně u maminek co podnikají při mateřské ale i jinak s většími dětmi

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

29011
29.5.16 00:13

Ano, soud si to vyžádá bez tvého souhlasu, to je běžný postup. Jak by to asi jinak zjistil, kdyz lidi nespolupracuji? Soud musi znat tvůj příjem pri rozhodování o vyzivnem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41523
29.5.16 00:47

Přesně jak je tu psáno, i Tvé příjmy se budou řešit, jste rodina a jeho první dítě má nárok na stejný standart jako má manžel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4534
29.5.16 08:57

Jen tak necele 2000mi prijde na dite co kde do skoly malo. A pokud jste manzele tak si stejne soud zjisti jake mate prijmy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71919
29.5.16 09:05

Jelikož jsou v manželství příjmy společné, tak to zjišťovat muze a asi i bude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.5.16 10:29

Aha. A nevíte prosím zda je toto ošetřeno i nějak v zákoně? Že se do toho počítají i příjmy nového partnera? Protože pokud ne tak bych se snad mohla ohradit.
Jako neberte to tak, že tomu dítěti nechci dopřát korunu navíc, to v žádném případě, ale prostě si myslím, že to je záležitost pouze otce no. Navíc prostě šetřím, o těch penězích manžel neví, jsou na horší časy a byla bych nerada kdyby se to prozradilo. Nejsou to žádné horentní sumy to ne, ale něco už jo no

• Nahlásit
  • Citovat
18400
29.5.16 11:02
@Anonymní píše:
Aha. A nevíte prosím zda je toto ošetřeno i nějak v zákoně? Že se do toho počítají i příjmy nového partnera? Protože pokud ne tak bych se snad mohla ohradit.
Jako neberte to tak, že tomu dítěti nechci dopřát korunu navíc, to v žádném případě, ale prostě si myslím, že to je záležitost pouze otce no. Navíc prostě šetřím, o těch penězích manžel neví, jsou na horší časy a byla bych nerada kdyby se to prozradilo. Nejsou to žádné horentní sumy to ne, ale něco už jo no

Pochop, ze v manzelstvi z pohledu zakona neni moje/tvoje. Ty nejsi partnerka, ale manzelka, to je velky rozdil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4534
29.5.16 11:03
@Anonymní píše:
Jako neberte to tak, že tomu dítěti nechci dopřát korunu navíc, to v žádném případě, ale prostě si myslím, že to je záležitost pouze otce no. Navíc prostě šetřím, o těch penězích manžel neví, jsou na horší časy a byla bych nerada kdyby se to prozradilo. Nejsou to žádné horentní sumy to ne, ale něco už jo no

pokud jste oddaní, tak to není jen záležitost otce, neb je to se finance berou jako SJM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
89377
29.5.16 11:23
@Cuddy píše:
Pochop, ze v manzelstvi z pohledu zakona neni moje/tvoje. Ty nejsi partnerka, ale manzelka, to je velky rozdil.

No když byl soud o alimenty na vnučku tak posuzovali i příjmy biootcovo družky, přítelkyně, která s nim žije a sezdáni nejsou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
89377
29.5.16 11:24

Pardon 2×
Jo a taky se jí to nelíbilo :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4534
29.5.16 12:08

Me tedy celkem vytaci jak si nekdo mysli, ze necele 2000 jsou na skolni dite dost. Obzvlast kdyz nastupuje do skoly, ty vydaje jsou dnes celkem velke. Osibne nemam skolaka a kdyz spocitam co vse je treba, tak 2000 neni ani polovina vydaju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.16 20:37
@Anonymní píše:

Záležitost otce to bohužel není. Je to i tvá záležitost, čili se berou tvé příjmy i příjmy tvého manžela.
Pokud natajňačku spoříš (jako já - peníze pro strýčka přího se vždy hodí), zkus třeba ty peníze schovat na účet do Švýcarska nebo Seychely, tam ti na ně nepřijdou - ikdyž asi ty náklady na zřízení účtu budou masakr vysoké.
Přemýšlela jsi třeba nad tím, ty peníze z účtu vybrat a schovat doma do štruzoku?
Takhle ti na ně nikdo nepřijde, ale musíš je mít hodně dobře schované.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.16 20:41
@Ráďa81 píše:
Me tedy celkem vytaci jak si nekdo mysli, ze necele 2000 jsou na skolni dite dost. Obzvlast kdyz nastupuje do skoly, ty vydaje jsou dnes celkem velke. Osibne nemam skolaka a kdyz spocitam co vse je treba, tak 2000 neni ani polovina vydaju

Jako není to dost. Chápu bývalku, chce škubat bývalého co nejvíce a zakladatelku to štve.
Mě osobně by také štvalo, kdybych se snažila podnikat a bývalka by vyřvávala, že chce víc, protože oni jako celek rodina mají víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.5.16 21:30
@Anna766 píše:
Pardon 2×
Jo a taky se jí to nelíbilo :nevim:

tak upřímně, které by se to líbilo

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.5.16 21:34
@hudečice píše:
Záležitost otce to bohužel není. Je to i tvá záležitost, čili se berou tvé příjmy i příjmy tvého manžela.
Pokud natajňačku spoříš (jako já - peníze pro strýčka přího se vždy hodí), zkus třeba ty peníze schovat na účet do Švýcarska nebo Seychely, tam ti na ně nepřijdou - ikdyž asi ty náklady na zřízení účtu budou masakr vysoké.
Přemýšlela jsi třeba nad tím, ty peníze z účtu vybrat a schovat doma do štruzoku?
Takhle ti na ně nikdo nepřijde, ale musíš je mít hodně dobře schované.

tak zas taková velká částka, abych na to zřizovala účet v zahraničí to není a navíc by se mi to ani finančně neoplatilo. Jo přemýšlela, ale zase ty pohyby na tom účtu by viděli, kdyby si to soud vyžádal, tedy ten výběr, tak to bych si moc nepomohla a navíc se bojím mít větší částky doma. No a kdyby se na tom soudu přišlo na to, že mám něco naspořeno může si to bývalka nějak nárokovat? Tedy nějakou část z toho třeba s tím, že to chce děcku na spoření či na počítač, pokoj nebo tak? Protože prostě bohužel je to to sjm…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama