Alimenty - jaká výše vám připadá normální?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
9.1.22 15:10

Alimenty - jaká výše vám připadá normální?

Téma nezakládám pro pobavení, ale proto, že jsem byla asi úplně mimo. Měla jsem dojem, že alimenty jsou spíše ve výši pár tisíců Kč, většinou zde vídám takové stížnosti. Chápu, že se výše odvíjí od příjmů rodiny, potažmo otce, to je jasné… nicméně ze svého okolí znám jen pár případů, kdy byly určeny alimenty např. pro dvě děti ve výši 25 tisíc Kč nebo více, za obě děti dohromady.

Nedávno mi spadla pusa, když jsem se doslechla o případu z okolí, kde muži byli vyměřeny alimenty ve výši 50 tisíc Kč na dítě. Nebavím se o vrcholovém sportovci, tenhle muž sice vydělává nadprůměrně, ale ne zas tolik jako fotbalisti nebo tenisti apod. To je v ČR opravdu běžné, že rozvádějící se muž odevzdá na alimentech přes 50% svého výdělku???

Zdá se mi to strašné, pokud stav dětí tomu neodpovídá (myšleno že nejsou nijak nemocné, nemají speciální dietu ani nemusí/nechtějí navštěvovat soukromou školu) a dejme tomu, že jejich matka je zdravá a pracující na HPP nikoli v neziskovém sektoru, zatímco ten muž si třeba díky rozvodu hledá nové bydlení a musel jít do hypotéky… pro upřesnění, nejsem nextka ani exka, jen mě šokovalo % výše alimentů v poměru k čistému příjmu, že to je okolo 50% a možná i více, čekala jsem to nižší.

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:

Velikost písma:
74220
9.1.22 15:13

Nevěřím. Že má někdo 50 procent realnych prijmu na jedno dite. Že to he 50 tis, věřím. Ale spis onen otec vydelava více, než si myslis nebo nez on priznava.

• Nahlásit
13278
9.1.22 15:16

Pokud má opravdu vyměřené alimenty 50tis. tak jeho příjmy můžou být v řádu stovek tisíc. Třeba u 200tis. už by mohl takový alimenty dostat. Málokdo ti při takových příjmech bude vykládat kolik bere. Spíš to bude hodně podstřelovat.

• Nahlásit
33694
9.1.22 15:17

Ano, 50 % příjmu je nesmysl, pán ti kecá a má daleko větší příjem

• Nahlásit
Anonymní
9.1.22 15:17

@Lama Lama Dobre, diky za nazor, to je mozne, to samozrejme nevim. Ale jaka je teda prijatelna vyse alimentu? Dejme tomu kdyby mel 200k cisteho, je OK ze na alicich zaplati 120k i kdyz ty deti tolik mesicne nemuzou stat?

• Nahlásit
2094
9.1.22 15:20
@Anonymní píše:
@Lama Lama Dobre, diky za nazor, to je mozne, to samozrejme nevim. Ale jaka je teda prijatelna vyse alimentu? Dejme tomu kdyby mel 200k cisteho, je OK ze na alicich zaplati 120k i kdyz ty deti tolik mesicne nemuzou stat?

Alimenty jsou stanovené tak, aby dítě žilo stejnou životní úrovní jako otec. To mi přijde spravedlivé.

• Nahlásit
Anonymní
9.1.22 15:21

@Cenarius No to je prave to, je to samozrejme mozne, ze keca… a nejde mi o konkretni cisla… jen tady vidam jak zenske breci ze maji 3k a pak slysim o pribehu ze nekdo ma platit castky v urovni 50-100 k a to mi pripada husty…

Vim i ze existuje nejaka tabulka doporucene vyse a tam je to v % a nejvyssi hodnota je cca 25% prijmu, ale na jedno dite… cili to znamena na 2 deti 50%, na 3 75% a na 4 by odevzdal 100%?

• Nahlásit
33694
9.1.22 15:22
@Anonymní píše:
@Lama Lama Dobre, diky za nazor, to je mozne, to samozrejme nevim. Ale jaka je teda prijatelna vyse alimentu? Dejme tomu kdyby mel 200k cisteho, je OK ze na alicich zaplati 120k i kdyz ty deti tolik mesicne nemuzou stat?

když bude mít 200 k čistého, tak bude platit alíky na jedno dítě cca 30 k, ne 120, píšeš nesmysly, alimenty jsou kolem 15 % z platu, samozřejmě je to závislé na různých faktorech, každý případ je jiný,
ale z 200 k se alimenty 120 k opravdu neplatí

• Nahlásit
Anonymní
9.1.22 15:24

@Modra1 to vim taky, ale nepripada mi spravedlive kdyz ten otec treba nechal rodine bydleni a doplatil na nem hypo, posila penize jak ma a sam si musel vzit novou hypo na nove bydleni a soud by mu vymeril treba 50% jeho prijmu na deti… ale treba je to jen moje utkvela predstava… a vetsina lidi fakt plati ty 3k…

• Nahlásit
9463
@Anonymní píše:

Když vydělá 200 K tak nebude platit 120, kde na to chodíš?
Už ti tu někdo psal, že když platí 50, tak má asi plat 200, ale spíš víc. Tak pokud by měl platit třeba 120, bude mít plat od půl milionu nahoru.
Běžné je něco mezi 10-20% platu. U jednoho dítěte to klidně může být i 20%, u třeba tří dětí bych řekla tak 10% na dítě.

• Nahlásit
2094
@Anonymní píše:
@Cenarius No to je prave to, je to samozrejme mozne, ze keca… a nejde mi o konkretni cisla… jen tady vidam jak zenske breci ze maji 3k a pak slysim o pribehu ze nekdo ma platit castky v urovni 50-100 k a to mi pripada husty…Vim i ze existuje nejaka tabulka doporucene vyse a tam je to v % a nejvyssi hodnota je cca 25% prijmu, ale na jedno dite… cili to znamena na 2 deti 50%, na 3 75% a na 4 by odevzdal 100%?

A na 5 dětí 125 % :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
74220
@Anonymní píše:

Jsou tabulky podle věku. Obvykle je to 10-15%. Víceméně si dovedu představit, že těch 20 tis. dá bez problémů utratit. Zbytek jde třeba na spoření nebo pak u těch vysokoprijmovych jedinců na různé soukrome skoly

• Nahlásit
29302
9.1.22 15:25
@Anonymní píše:

Je to podle příjmu, nezáleží kolik reálně to dítě stojí. Má se mu zajistit stejná životní úroveň jako tomu rodiči. Tzn, že když matka bere třeba minimálku a otec 100 tisíc, tak mu musí zajistit stejnou životní úroveň, jakou má on sám. I když by matka vyšla s pár stovkama. Většinou máš spíš opačný problém, že ty alimenty nepokryjí zdaleka ani polovinu nákladů na to dítě.

• Nahlásit
9463
9.1.22 15:26
@Anonymní píše:
@Modra1 to vim taky, ale nepripada mi spravedlive kdyz ten otec treba nechal rodine bydleni a doplatil na nem hypo, posila penize jak ma a sam si musel vzit novou hypo na nove bydleni a soud by mu vymeril treba 50% jeho prijmu na deti… ale treba je to jen moje utkvela predstava… a vetsina lidi fakt plati ty 3k…
Žádný soud nedá chlapovi platit na alimentech 50 % jeho příjmu. Kam na ty nesmysly chodíš? Ti to tady píší všichni kolem dokola :roll:
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.22 15:26

Kdybych se nedejbože rozvedla, tak 25k a možná i víc bych od muže určitě dostala. Dobrovolně asi ne :lol:, ale vyměřené dle přiljmu určitě.
Radši anonymně. :oops:

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat