Alimenty, když už nevím, jak je vymáhat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Poguno
Povídálka 33 příspěvků 14.11.14 01:15
alimenty když už nevím jak je vymáhat

Maminy,
ted bych prosila o radu nad zlato. Zkoušela jsem exekuxi na plat, exekuci na majetek a akorát to pro mě byl stracený čas. Otce dcery živý maminka, všude má jen dluhy, práci si žádnou neudrží a na dceru neplatí…natož aby přiszpěl na něco co potřebuje o tom si můžu nechat jen zdát. Má tu někdo z vás podobnou vzkušenost? Každým měsícem ta částka narůstá a mě to víc a víc vytáčí když vím co bych za to dceři pořídila :,(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Hermina.p
Zasloužilá kecalka 798 příspěvků 34 inzerátů 14.11.14 05:48

Jestli na to mas zaludek muzes pozadovat vyzivne po jeho rodicich, jinak asi smolik, kamaradka to tak taky mela.

Poguno
Povídálka 33 příspěvků 14.11.14 05:54

Na to žaludek nemám…už takhle s ním má starostí víc nežž dost. :?

a.n.o.n.y.m.n.í 2
Zasloužilá kecalka 567 příspěvků 14.11.14 07:05
@Poguno píše:
Na to žaludek nemám…už takhle s ním má starostí víc nežž dost. :?

Ona s ním má sice starosti, ale musíš si uvědomit, že ty máš děti, že je musíš živit, šatit.. já nevím, žaludek, nežaludek… ale asi bych to tak řešila! Jednou ty peníze budeš potřebovat, on a jeho rodina ( rodiče ) sou přeci taky prarodiče tvých dětí a nemůžou se prostě distancovat… když je on neschopnej, holt to bude přes ně…

luccik
Zasloužilá kecalka 771 příspěvků 14.11.14 07:11

@Poguno pokud dluží víc než 4alimenty, jdi na polici a prodej trestní oznámení za neplacení výživného! Může taky sedět. nejlíp pravnika a soudně. A soudní výlohy by platil pak on.

Hermina.p
Zasloužilá kecalka 798 příspěvků 34 inzerátů 14.11.14 07:13
@luccik píše:
@Poguno pokud dluží víc než 4alimenty, jdi na polici a prodej trestní oznámení za neplacení výživného! Může taky sedět. nejlíp pravnika a soudně. A soudní výlohy by platil pak on.

No jo ale jestli ty prachy nemá, tak tím ničeho nedosáhne :( Já bych zkusila zatlačit na ty jeho rodiče, ale záleží jestli mají, zda pracují nebo už jsou v důchodu :nevim:

luccik
Zasloužilá kecalka 771 příspěvků 14.11.14 07:17

@Hermina.p ale ano dosáhne, pokud nebude soudu doložena snaha splácet výživné, dostane tak 2roky na tvrdí, tam může pracovat a vydělávat!!!

rigousek
Nováček 14.11.14 07:34

@a.n.o.n.y.m.n.í 2 jenže v tom případě budou muset platit výživně i její rodiče ne? to ale nevím jistě, zkušenosti s tím nemám, jen jsem to slyšela, že to tak je.

geilens
Závislačka 4621 příspěvků 14.11.14 07:53

@luccik Může, ale nemusí. Lidé ve výkonu trestu jsou navíc osvobozeni od placení alimentů, takže by z něj nedostala už tuplem nic

raduskaX
Kecalka 262 příspěvků 14.11.14 07:54

@luccik
Omyl, ve vězení pracovat nemusí a dokonce se na to může vymluvit, že vlastně vězením je mu znemožněno plracovat tak jako na svobodě takže je vlastně chudák… Vlastní zkušenost…

luccik
Zasloužilá kecalka 771 příspěvků 14.11.14 08:04

Já to řešila je to par let…asi by bylo lepsi zeptat se pravnika

a.n.o.n.y.m.n.í 2
Zasloužilá kecalka 567 příspěvků 14.11.14 08:04
@rigousek píše:
@a.n.o.n.y.m.n.í 2 jenže v tom případě budou muset platit výživně i její rodiče ne? to ale nevím jistě, zkušenosti s tím nemám, jen jsem to slyšela, že to tak je.

Myslím, že ne,,je to otcova vyživovací povinnost, když neni schopnej platit a exekuce je k ničemu, tak je možnost to brát od jeho rodičů… proč její? ona ty děti živý, svojí půlku má ona i její rodina svym způsobem splněnou.. ted se nusí činnit on nebo jeho rodina ( ta druhá strana )…

raduskaX
Kecalka 262 příspěvků 14.11.14 08:09

@rigousek
Je to tak máš pravdu. Budou muset absolvovat stejné tahanice po soudech jako rodiče jeho… Aby se jich výživné dané soudem nedotklo, museli by dokázat, že dceři na výživu jejích dětí přispívají.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 17672 příspěvků 14.11.14 08:10

Na soudě se posuzují příjmy všech prarodičů. A soud určí, kdo a kolik bude výživné platit. Ať už je to morální a nebo ne.

a.n.o.n.y.m.n.í 2
Zasloužilá kecalka 567 příspěvků 14.11.14 08:14
@Kobliha51 píše:
Na soudě se posuzují příjmy všech prarodičů. A soud určí, kdo a kolik bude výživné platit. Ať už je to morální a nebo ne.

takže se může stát, že ženská se o děti řádně stará, chlap je neschopnej zmetek kterej na ní kašle a nakonec jí místo něj budou platit její vlastní rodiče?! co prosim? a oni jako co? :pocitac:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >