Alimenty na nenarozené dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.19 21:25
Alimenty na nenarozené dítě

Dobrý den, v květnu jsem otěhotněla s partnerem s kterým jsme byli „rok“. 6 dní před svatbou mi řekl sbohem, nemá prej na to a nechce být součástí rodiny.. U porodu ale vy strašně chtěl být a dítě vídat… Dnes přišel s tím, že mi bude dávat 2000 měsíčně. Četla jsem, že jako neprovdaná mám nárok na příspěvek jak na miminko a jeho potřeby, výbavu tak pro sebe. Nevíte jaká částka by byla vhodná? Zdá se mi 2000 málo… :roll:.

Reakce:
stinga
Echt Kelišová 9075 příspěvků 02.09.19 21:32

A ty 2000 myslí jako co? příspěvek tobě, nebo to myslí i jako alimenty i příspěvek pro neprovdanou matku?
a dále je otázka, jestli bude v rodném listě, uznal otcovství? pokud ne, tak vše přes soud - otcovství, alimenty
alimenty se odvíjejí od jeho platu, takže jen tak nelze říct jestli 2000 je málo nebo moc, no je to málo, ale nevíme jeho příjem :nevim:

Janli
Extra třída :D 10155 příspěvků 02.09.19 21:47

Máš nárok na výživné na dítě a na neprovdanou matku do dvou let. Pak taky na úhradu poloviny výbavičky. Výše výživného se stanovuje podle výše platu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.19 21:49
@Janli píše:
Máš nárok na výživné na dítě a na neprovdanou matku do dvou let. Pak taky na úhradu poloviny výbavičky. Výše výživného se stanovuje podle výše platu.

Tak čistou mzdu má kolem 22 tisíc

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.19 21:51
@stinga píše:
A ty 2000 myslí jako co? příspěvek tobě, nebo to myslí i jako alimenty i příspěvek pro neprovdanou matku?
a dále je otázka, jestli bude v rodném listě, uznal otcovství? pokud ne, tak vše přes soud - otcovství, alimenty
alimenty se odvíjejí od jeho platu, takže jen tak nelze říct jestli 2000 je málo nebo moc, no je to málo, ale nevíme jeho příjem :nevim:

Noo 2000 mysli na mě i mimčo… V RL prý ještě neví jestli chce být zapsaný a čistou mzdu má těch 22 tisíc

stinga
Echt Kelišová 9075 příspěvků 02.09.19 21:55

To je chytroučký páníček, :cert: 2000 na tebe a mimčo je málo, pokud má tyhle názory a vlastně vůbec neví, co chce, tak bych jela striktně přes soud - protože teď ti naslibuje velkorysých :cert: 2000 a pak zjistí, že ti nechce dávat nic, nebo třeba 300
pokud to půjde přes soud, tak taková přibližná míra alimentů je +- 15 % z čistého platu, takže bude muset troošku přidat
a na neprovdanou matku ty +- 2000,–-

Uživatel je onlineSenaida
Kecalka 291 příspěvků 02.09.19 21:57
@Anonymní píše:
Noo 2000 mysli na mě i mimčo… V RL prý ještě neví jestli chce být zapsaný a čistou mzdu má těch 22 tisíc

Nejde o to, zda chce nebo nechce, tak to nefunguje, jednou je otec. Pokud jej nezapises, můžeš se i do budoucna v případě finančních problémů připravit o některé sociální dávky. Buď se tam nechá zapsat dobrovolné, nebo jej zaluj přes soud. Ale rozhodně to nefunguje tak, že on nechce..

stinga
Echt Kelišová 9075 příspěvků 02.09.19 22:01

@Senaida no přesně tak, co on chce nebo nechce, není vůbec důležité

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.19 22:09

Děkuji holky, hold mamánek :( co řekne máma je svaté a já jen prý chci dotyčného oskubat jak slepici…

Ou
Echt Kelišová 9027 příspěvků 02.09.19 22:10

Hele domluvte se a tu domluvi si nechat potvrdit soudem. Je to pro ochranu tvoji a tvého dítěte. Do rodného listu ho rozhodně zapiš - buď to udělá dobrovolně, nebo holt počkej na výsledky testu otcovství. To že se mu nechce je jeho problém, jednou si to děcko vyrobil, tak ho holt má.

Stav se do občanské poradny a prober konkrétní postupy s nima.

https://www.obcanskeporadny.cz/cs/poradny

stinga
Echt Kelišová 9075 příspěvků 02.09.19 22:12

No to je síla, je to hrozná situace, ale asi to nebyl partner do života vhodný, bude to těžké, ale než s takovým, tak raději sama

Murka
Ukecaná baba ;) 1981 příspěvků 02.09.19 22:12

Hlavní je pro tebe, aby byl v rodném listě dítěte. A všechno ostatní bych řešila přes soud - výživné na tebe i dítě, náklady na výbavičku (schovávej VŠECHNY účty za potřeby pro dítě), úpravu styku s dítětem… Když to budete řešit jen mezi sebou, že ti něco slíbí tak může kdykoliv vycouvat. Přes soud máš v ruce aspoň něco.

Váš příspěvek
Reklama