Alimenty po američanovi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.18 09:24
Alimenty po američanovi

Ahoj mám dotaz tak snad mi s ním někdo pomůže.
Mám dítě s Američanem (nejsme manželé), dítě se narodilo v ČR, ale jelikož jsem byla ještě vdaná tak jsme museli dělat popření otcovství a otec (Američan) už se nestihl zapsat. Nicméně na US ambasádě v Praze jsme dělali testy DNA o určení otcovství a malá dostala americký rodný list, kde má zapsaného biologického otce i mě a dostala americké občanství.
V současné době čekám druhé dítě, ale s partnerem to neklape, takže uvažujeme o odloučení. Problém je, že se bude chtít vyhnout placení alimentů a pokud ne, tak mi řekl, že mi pomůže cca 1rok a pak ať se o děti postarám sama, když jsem je tak moc chtěla.
Přítel rozhodně není bez příjmů ani se nejedná o sociální případ.
Není zde někdo kdo má podobnou zkušenost jak takovou věc řešit, popřípadě kam se obrátit? Jelikož v českém rodném listě uvedený jako otec není.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
selia
Ukecaná baba ;) 2061 příspěvků 7 inzerátů 25.10.18 09:48

Zkušenost nemám a najisto to nevím, ale domnívám se, že změnu v českém rodném listě by měli vystavit na základě US rodného listu.
Větší problém bude, pokud se odstěhuje do USA - i kdyby platit měl a přestal, bude se to hrozně blbě vymáhat.

Lenka_Hal
Kelišová 5751 příspěvků 25.10.18 13:10

Tak jestli chapu dobre, minimalne jedno dite je americkym obcanem a v rodnem liste je ten chlapik uveden. Chce zdrhnout a neplatit. Vydala bych se na ambasadu, protoze ta proste haji zajmy americkych obcanu (tvoje je nebudou zajimat:D ) . Minimalne by ti meli rict, co mas delat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.18 13:37

@Lenka_Hal
Ano v americkém rodném listě má malá zapsaná otce, ale v českém jsme to nestihli.
Než přišel rozsudek tak už jsme u jeho rodičů v Izraeli.
Taky si říkám, že by to měla řešit ambasáda, jen nevím jak je to dál… jestli třeba to neplatí jen pokud bychom byli v USA atd.
Malá nikdy v USA nebyla, takže se uklidňuji tím, že k nemá žádný vztah. Protože amíci jsou na děti po “rozvodu” docela psi.

Lenka_Hal
Kelišová 5751 příspěvků 25.10.18 13:44
@Anonymní píše:
@Lenka_Hal
Ano v americkém rodném listě má malá zapsaná otce, ale v českém jsme to nestihli.
Než přišel rozsudek tak už jsme u jeho rodičů v Izraeli.
Taky si říkám, že by to měla řešit ambasáda, jen nevím jak je to dál… jestli třeba to neplatí jen pokud bychom byli v USA atd.
Malá nikdy v USA nebyla, takže se uklidňuji tím, že k nemá žádný vztah. Protože amíci jsou na děti po “rozvodu” docela psi.

Ambasada ti poradi, je zajima ten americky rodny list, ne ten cesky. Myslim ale, ze pripadny soud bude asi v CR, protoze tu oba bydlite :think: Zkusenost mam spis tu, ze deti i po rozvodu jsou nade vse. Prekvapuje me, ze uz ted dopredu se jich chce vzdat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.18 13:50
@Lenka_Hal píše:
Ambasada ti poradi, je zajima ten americky rodny list, ne ten cesky. Myslim ale, ze pripadny soud bude asi v CR, protoze tu oba bydlite :think: Zkusenost mam spis tu, ze deti i po rozvodu jsou nade vse. Prekvapuje me, ze uz ted dopredu se jich chce vzdat.

Nežije v ČR, byl zde jen jako turista. On má furt z něčeho strach, a dle mého trpí depresemi. Je mu 58let a do 55let žil jako slaměný vdovec a teď je toho na něj asi moc.
Malou velmi miluje, hraje si s ní všechno, ale prostě ta představa, že by měl platit ho prostě ničí…
po pravdě mu sama ani nerozumím… je zajištěný, prosperujcí firmu prodal, žije z pasivních peněz, pronájmů nemovitostí atd. A místo aby si to užíval tak se spíš naopak furt v něčem užírá…

Lenka_Hal
Kelišová 5751 příspěvků 25.10.18 15:19

Tak jestli ma rodice z Izraele a je zid, tak me to moc neprekvapuje, to ze ho nici predstava placeni. Ty vtipy neexistuji jen tak :D Uvidis, ze se to tou ambasadou nekam pohne. Drzim palce.

Žárlivka
Povídálka 41 příspěvků 25.10.18 15:39

@Lenka_Hal Ano, Žid je jak poleno :D a opravdu vtipy jsou absolutně založené na pravdě :lol:

Lenka_Hal
Kelišová 5751 příspěvků 25.10.18 16:30

No, tak me napada, ze treba by na nej mohlo platit to, ze kdyby to slo pres soudy, bude mu realne hrozit mnohem vetsi castka. Tady v CR to sice neni zvykem, to on ale nevi :think: V americkych pomerech, pokud ma moc, plati moc. To by se treba mohl chtit domluvit na nejakych rozumnych alimentech… :think:

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 25.10.18 18:15

Který rodný list byl vystavený první? Ten český nebo ten americký? Protože by měly být v souladu. Pokud byl první ten americký, tak bych se obrátila na Ministerstvo zahraničních věcí, nebo alespoň na matriku a zeptala se, jak to dát do souladu. Soud je příslušný podle bydliště dítěte, takže alimenty bude řešit pravděpodobně český soud. Ale upřímně by se ti vyplatilo dítě nahlásit k bydlišti někde v USA (třeba u známých), odletět tam s nim a soudit se tam, vysoudíš víc.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.18 18:37

@Pucalkovic Amina
To nejde, nedovolili by mi se vrátit zpět do ČR. Když se rozvedou rodiče v us tak se nemůže jeden přestěhovat do Nevady a jeden zůstat v Kalifornii… musí být oba nablízku dítěti.
Jinak samo, že rodný list byl první vydaný český, protože až ve 3měsících jsme mohli zažádat o testy DNA na US ambasádě. Nicměně ten česky od července neplatí protože manžel popřel otcovství, tím pádem teď v českém rodném listě nikoho nemá.

jkra
Nadpozemská drbna 25181 příspěvků 25.10.18 18:41

On poprel otcovsti, ale je v americkem rodnem liste. A to ted popira.?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.18 18:43

@jkra
Ne on ho nepopřel, popřel ho stále můj manžel. Psala jsem to v prvním příspěvku. Že nemohl být v rodném listě hned od začátku, jelikož automaticky je zapsaný manžel. V červenci cca 10měsíců po narození proběhlo popření otcovství a manžel by z rodného listu vymyzán. Tím pádem v českém teď malá nemá nikoho.

jkra
Nadpozemská drbna 25181 příspěvků 25.10.18 18:45
@Anonymní píše:
@jkra
Ne on ho nepopřel, popřel ho stále můj manžel. Psala jsem to v prvním příspěvku. Že nemohl být v rodném listě hned od začátku, jelikož automaticky je zapsaný manžel. V červenci cca 10měsíců po narození proběhlo popření otcovství a manžel by z rodného listu vymyzán. Tím pádem v českém teď malá nemá nikoho.

Jo aha. A pravy otec ted s Vami nechce byt. Tyjo…

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 25.10.18 18:57
@Anonymní píše:
@Pucalkovic Amina
To nejde, nedovolili by mi se vrátit zpět do ČR. Když se rozvedou rodiče v us tak se nemůže jeden přestěhovat do Nevady a jeden zůstat v Kalifornii… musí být oba nablízku dítěti.
Jinak samo, že rodný list byl první vydaný český, protože až ve 3měsících jsme mohli zažádat o testy DNA na US ambasádě. Nicměně ten česky od července neplatí protože manžel popřel otcovství, tím pádem teď v českém rodném listě nikoho nemá.

Tak nech udělat testy DNA i v ČR a podej návrh na určení otcovství k českému soudu.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Nejdrsnější kritika Sparty: Rosický na to nemá, Křetínský je analfabet, říká Luhový

Dlouho bylo ticho, teď ale z úst Milana Luhového (55) zazněla jedna z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >