Alimenty při vysokých příjmech

17
27.8.20 14:25

Alimenty při vysokých příjmech

Zatím jsem sem chodila jenom „nakukovat“, ale teď bych moc potřebovala radu. Odešel od nás manžel a já vůbec nevím, co dál. Takže jsem v situaci, kdy já nemám příjem, manžel se odstěhoval a já mu mám do konce týdne dát vědět jaké si představuji alimenty a jak vidím péči o děti.
Vím, že musím za právníkem, za tím bych asi také měla přijít s nějakou představou.
Situace je taková, že jsem v posledním ročníku na VŠ přišla do jiného stavu, rodila chvíli po státnicích a pak přišlo druhé dítě a já jsem teď vlastně bez praxe. Dcera jde do třetí třídy, syn půjde do první a já jsem bez příjmu, protože jsme byli s manželem domluvení, že do práce půjdu až syn vychodí první stupeň.
Bydlíme ve velkém bytě 5+1, máme dvě auta a děti je potřeba do školy vozit cca 30 minut.
Zatím mi na domácnost manžel dával 90-80 tisíc, teď se mu to zdá moc a mám přehodnotit výdaje. A prý mám hledat práci. Náklady na bydlení, auta a moje zdravotní atp. platil zvlášť. Já si umím představit snížit výdaje sobě, ale u dětí nějak nevím co dát dolů. Pokud nechci aby jedli jídlo ze super – hyper a oblékali se v akci v Lidlu, tak opravdu netuším.
Bude z mé strany přehnané, když budu chtít na každé dítě 25 tisíc? Pro sebe bych asi vystačila s 15ti. Vím, že se budeme muset odstěhovat, takže, pak půjdou dolů i náklady na bydlení.
Je mi jasné, že spousta rodin žije z podstatně menších příjmů, ale děti jsou zvyklé na jakýsi režim, určitou stravu, kroužky, kulturní a sportovní aktivity. Neumím si představit, že bych najednou měla vyjít třeba z 10ti na dítě. Navíc – jak mám chodit do práce, když ráno vezu děti, pak je vyzvedávám, vezu na kroužky a pak s nimi musím být doma? A ta chvilka co jsou ve škole je jako nic – trošku poklidím, nebo jdu cvičit nebo nakoupím… Když půjdu do práce, kdy budu dělat tyhle věci, pokud nemají být děti s klíčem na krku samotné?
Pokud jde o péči o děti, tak bych chtěla, aby si je manžel bral pa-po jednou za dva týdny a mezi tím třeba jedno celé odpoledne týdně + aby přebral „starosti“ kolem některého kroužku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1210
27.8.20 14:30

Běžně to matky samozivitelky dělají tak, že ráno odvedou děti do ranní družiny, pak jdou do práce a po čtvrté odpoledne děti vyzvednou z odpolední družiny. Nakoupit, úkoly, uvarit, večeře, umejt, spát.

Co se týče peněz, tak mají svoji výplatu a alimenty - na dvě prvostupnove děti to může být z běžného platu třeba, nevím 6 t na obě dohromady?

Jak si to domluvíte vy, to je na vás, ale ty částky a představy z úvodního příspěvku jsou tak velice neběžné, že takovou zkušenost tu mít asi nikdo nebude :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23038
27.8.20 14:31

Děti půjdou prostě do družiny, jako každé jiné. Ovšem můj názor je, že opět troll.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19849
27.8.20 14:33

No doufám že jsi troll, pokud ne tak doufám že se mi jen zdáš
představ si že jsou rodiny co mají 20 000 pro všechny a na všechno a někdo i podstatně mím takže radím otevřít oči a přistát nohama na zemi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10435
27.8.20 14:36

Asi troll, nicméně chtít 65tis. měsíčně, pokud bere ten chlap třeba půl mega měsíčně, nemusí být tak zcestné.
Jestli jsi chodila cvičit, zatímco byly děti v ústavech, tak můžeš dělat cvičitelku. Protože jinak to budeš mít s prací teda hodně těžké, VŠ úplně bez praxe a bez pracovních návyků :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
780
27.8.20 14:39

Nevidím důvod, proč by měl manžel na Tebe platit, hybaj do práce, ostatní taky fungují, tak, že ráno odvezou děti do školy, pak jdou do práce a poté stíhají kroužky, nevidím na tom nic, co by se nedalo stíhat. A to, že opovrhuješ hyper a super markety, taky nechápu. Manžel si Tě rozmazlil a teď Ti realita běžného života nevoní, děti na tom nejsou o moc líp. Holt půjdeš do práce, budeš se muset uskromnit, ono to není špatná zkušenost, aspoň poznáš realitu dnešní doby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
27.8.20 14:39

@ka2ka já vím, že si žijeme velmi pohodlně a dobře, proto jsem už do záhlaví psala, že příjem je vysoký. Na druhou stranu doma manžel nikdy nemusel hnout prstem, všechno jsem zařídila, vyřídila, teplé večeře, snídaně a kávička ráno na stole…
Měl zázemí a mohl se věnovat pouze své práci a koníčkům, s děmi si hrál jenom když měl náladu. Takže si říkám, že část těch příjmů je i moje zásluha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3665
27.8.20 14:40

Děti půjdou do družiny, ty do práce, oblékat se budou stejně jako zbytek světa, jíst normální jídlo (ono jde i kvalitní nesupermarketové sehnat docela levně). A z Lidlu se oblékají i dospělí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64074
27.8.20 14:42

Troll

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1948
27.8.20 14:43

Si tak trosku mimo reality, ze trosku dost. Ja teda neviem aky prijem ma tvoj manzel, lebo to je to najpodstatnejsie a zrovna to nepises. Ale ak som dobre pochopila tak chces aby ti daval mesacne 65.000 CZK. Ty musis vediet ake su naklady na deti, jedlo z hypermarketu a oblecenie z lidla ale este nikoho zatial nezabilo. To by media uz o tom pisali. Ak ste decka dali do drahych skol a na drahe kruzky, tak si to musi uvedomit aj tvoj manzel, ze bol pri tychto rozhodnutiach a ak chce detom udrzat zivotny styl, bude musiet cvakat. Tych 25000 na dieta si viem predstavit ked ma on prijem od 120.000 nahor. V tom pripade by som tych 25.000 na dieta pytala. 15.000 na teba mi pride blbost, decka su uz velke. Pojdes do prace ako kazda ina matka, cudujem sa ti, ze si uz doteraz nesla. Lahsie by sa ti teraz dychalo.

Příspěvek upraven 27.08.20 v 14:43

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45705
27.8.20 14:43

Na tebe nic platit nebude. Jsi dospělá zdravá ženská, tak jdi do práce. A na děti podle jeho příjmů. Na netu najdeš orientační tabulky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.8.20 14:44

Kamaradky muz ma cca 60.000 cisteho a soud mu vymeril alimenty 18.000 (aktualni zkusenost) - takze necela tretina cisteho platu. Pokud tedy vis, kolik ma cisteho, tak to muze byt odrazovy mustek. Ta skola je nejaka soukroma? Pak bych tedy asi chtela skolne a k tomu nejake normalni alimenty.

Ja sehnala celkem snadno praci na castecny uvazek (60%), takze pracuji dopoledne a jeden den cely. Take jsem byla bez praxe.

• Citovat
  • Nahlásit
17
27.8.20 14:44

@zrcadlo No, pracovní návyky možná nemám, ale ve všední den vstávám v 5:30, aby byla včas snídaně a vše připravené, děti budím v sedm, pak jedu podle rozvrhu až do večera.
Cvičitelka určitě nebudu, snad mě někde vezmou do účtárny, nebo tak něco, vedu účetnictví pro malinkou firmu rodičů a pro kamarádku. To je bohužel jediné co umím a co mám „v hlavě“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1948
27.8.20 14:47

@pikaokakao no ale to je dobry zaciatok a praca sklbitelna so starostlivostou o deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
720
27.8.20 14:47

Tak účetní je dobrá práce, můžeš delat i home office. Jak už psaly, mrkni se na net na tabulky výživného. To dáte, neboj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama