Alimenty pro školní dítě, je to málo?

Anonymní
17.12.19 17:37

Alimenty pro školní dítě, je to málo??

Ráda bych znala názor na situaci, kdy mi otec dítěte platí na 7 lete dítě 2.300,–. Dítě k němu jezdí jednou měsíčně na vikend, o prázdninách velkých ho mívá týden vkuse. Řešila jsem s ním, že mi to přijde málo, na ostatních vydajich, zimní věci a podobně, se podílí minimálně. Řekl mi, že dělá za 20 tisíc, že je teď ve finanční krizi a má ještě jedno mladší dítě v novém vztahu. Prosil mě, at počkám, že to finančně nedává. Já mu nechci dělat problémy, ale přijde mi 2300 málo. Ale platí pravidelně a včas. Jaký na to máte názor? Citlivé údaje, prosím anonym, nebo smazat.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

5480
17.12.19 17:41

Myslím, že výživné odpovídá jeho příjmům a jiným povinnostem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1041
17.12.19 17:52

Ano, tady uz se prihlizi i k tomu, ze je uz jina vyzivovaci povinnost. Myslim, ze castka je k prijmu dostacujici, bohuzel je plno maminek, ktere nemaji ani korunu. Pokud skutecne plati vcas a pravidelne jak ma, tak bych nerypala :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8100
17.12.19 17:55

Pokud je pravda co říká, tak alimenty celkem odpovídají příjmům.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11295
17.12.19 17:58

Pokud to finančně nedává, nemá si pořizovat další dítě. Ta částka mi přijde opravu malá. Kdo bere ohled na to, že ty taky můžeš být ve finanční krizi? Může si najít brigádu, ne jen dělat děti, které neuživí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.12.19 18:33

Přijde mi to teda dost málo, kdyby si měla dát stěnou částku, tak si nemyslím, že to dite má zceho zit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
459
17.12.19 18:38

Pokud se nepodili vic a s ditetem se styka 1× mesicne, tak je 2300,– dost malo. Myslim ale, ze k prijmu je to umerne a pokud spolu vychazite a plati pravidelne, tak bych to zatim nechala byt. Otazkou je, proc si nenajde lepe placenou praci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.12.19 19:05

https://www.vasevyzivne.cz/…ivneho-2019/
posílám kalkulačku výživného (orientační tabulka pro soudy), je to podle výdělku otce. Jestli vydělává málo, asi s tím moc neuděláš. Držím palce

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.12.19 19:06

Bohuzel je to k platu asi odpovidajici. Na me otec posilal pred 15 lety 800,– mesicne. A to jsem ho od 3 let nevidela, takze zadny jiny vyzivovani nebylo. Vysmech… A kdyz pak zenska kouka i na to, jak chlap dokaze vydelat, je zlatokopka. Neni, ale mysli na budoucnost svych deti.

• Nahlásit
  • Citovat
4507
17.12.19 19:14

Me pravnicka rikala, ze lecktery soudce uz nebere ohledy na to kolik vydelava, ma si najit lepe placenou praci..Je to absurdni, vzhledem k tomu, ze se ti zvysuji vydaje, tak se taky jiste snazis si vydelat co nejvice..Nebo at ti alespon hradi cast nejakych sezonich veci..Ja to mam s ex to same, na holku plati (konecne uz :mrgreen: )2800,ale vic ani tuk a to jeste chtel, abychom mu ji vozili cca 100km k nemu jednu cestu..Navysovat to zatim nebudu, jsem snim v jine situaci a rada, ze konecne zacal alespon neco platit(musel si to nechat projit hlavou ve vezeni)..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.12.19 19:14

Mám jednu známou, která chtěla zvyšovat alimenty, dítě bylo tou dobou mám pocit ve 3. třídě ZŠ. Dostávala nějak 1 500,– a soudce jí tehdy řekl, že k platu otce je to přiměřené a pokud jí to nestačí, tak si má ona najít lepší práci a levnější bydlení. Ať prý mu taky nechá něco na živobytí :nevim: ( Anonym, protože sem chodí, tak aby neřekla, že ji zde drbu :think: )

• Nahlásit
  • Citovat
4507
17.12.19 19:15
@Anonymní píše:
Mám jednu známou, která chtěla zvyšovat alimenty, dítě bylo tou dobou mám pocit ve 3. třídě ZŠ. Dostávala nějak 1 500,– a soudce jí tehdy řekl, že k platu otce je to přiměřené a pokud jí to nestačí, tak si má ona najít lepší práci a levnější bydlení. Ať prý mu taky nechá něco na živobytí :nevim: ( Anonym, protože sem chodí, tak aby neřekla, že ji zde drbu :think: )

Ty kraasoo :zed: to je sila jako

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1350
17.12.19 19:20
@Anonymní píše:
Mám jednu známou, která chtěla zvyšovat alimenty, dítě bylo tou dobou mám pocit ve 3. třídě ZŠ. Dostávala nějak 1 500,– a soudce jí tehdy řekl, že k platu otce je to přiměřené a pokud jí to nestačí, tak si má ona najít lepší práci a levnější bydlení. Ať prý mu taky nechá něco na živobytí :nevim: ( Anonym, protože sem chodí, tak aby neřekla, že ji zde drbu :think: )

No to je drsny… Hlavne at je tatik vyzivanej…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1041
17.12.19 19:22
@Anonymní píše:

Tvl, tak to je taky narez :think: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2663
17.12.19 19:53
@monicskaa píše:
Ty kraasoo :zed: to je sila jako
@shadowbabe píše:
Tvl, tak to je taky narez :think: :roll:

A co jako? Je to jen opacny nazor. Proc vzdycky a vsude ma otec kmitat jak fretka a hlavne vydelat vic, aby vic mohl posilat. Kdyz treba ta zenska nehne ani prstem a zije si nad pomery, ktere pozaduje od nej zaplatit? Proc je vzdycky automaticky zenska hrozna obet vseho a chlap ten spatnej? Je mi spatne z techto automatickych nazoru a jednobarevneho videni sveta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama