Alimenty se mi vrací

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.19 20:07
Alimenty se mi vrací

Ahoj platím bývalé alimenty složenkou už tri měsíce se mi vrací zpět stále.. jak mám dal postupovat? Když jsem ji volal řekla mi ze žádné peníze nechce

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
rokris
Kelišová 7264 příspěvků 10.04.19 20:09

Tak si dávej ty peníze stranou.

Kriss Tina
Echt Kelišová 9381 příspěvků 10.04.19 20:12

Tak je posílej dal, schovavej ustrizky složenek, žes měl snahu a ona je odmítla a peníze co se ti vrati dej na spořící účet, který založíš pro dítě. Aspoň jednou bude něco mít a možná mu to bude platnejsi pro start do života spíš než teď pár stovek měsíčně, které se utratí ani neví za co…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.19 20:14

Mám strach aby na mě pak nemohla ze neplatim nebo tak

Kriss Tina
Echt Kelišová 9381 příspěvků 10.04.19 20:21
@Anonymní píše:

Proto říkám posílej to a schovávej ty ustrizky, pak máš důkaz žes to poslal a je její chyba že to nechtěla…

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1343 příspěvků 10.04.19 20:21

Chtěla bych to od ní písemné a poradila bych se min. na sociálce, ať je to někde zaevidovane

mofiz
Závislačka 2726 příspěvků 1 inzerát 10.04.19 20:31

Posílat dál, schovávat útržky a vytisknout komunikaci a zajít na ospod. Oni si to mohou založit, chráníte sám sebe. Peníze spořit pro dítě a nikdo na vás nemůže

Lalelale
Závislačka 4104 příspěvků 10.04.19 20:34

Určitě schovávat doklad a na tvém místě bych to teda chtěla písemně. A poslala bych i písemný dotaz příslušnému úřadu, aby kdyby jí ruplo v bedně, někde byl jasný záznam o tom, že z tvé strany snaha byla

rokris
Kelišová 7264 příspěvků 10.04.19 20:42
@Anonymní píše:

Tak záleží, jaké máte vztahy. Určitě měj ty peníze k dispozici, ať máš kdykoli možnost zaplatit. Pořád dokola bych to neposílala, když to chodí zpět. Sepište doklad o tom, že peníze nechce. A šetři dítěti.

Sany80s
Kelišová 7166 příspěvků 10.04.19 20:44

Určitě to posílej dál, schovávej ústřižky a běž se poradit na sociálku co a jak.

SeminAlena
Nováček 5 příspěvků 10.04.19 20:47

Posílej dál? Víte co dnes stojí posílání peněz? To mu nikdo nezaplatí. Ať ti to dá písemně a pak peníze bokem spoř. Pokud ti to potvrdí, žádný soud na tebe nemůže.

Keyllah
Extra třída :D 11385 příspěvků 10.04.19 21:10
@Anonymní píše:
Ahoj platím bývalé alimenty složenkou už tri měsíce se mi vrací zpět stále.. jak mám dal postupovat? Když jsem ji volal řekla mi ze žádné peníze nechce

Posílej dál a každý měsíc si schovej pečlivě ústřižek. Co se ti vrátí, dávej bokem, aby jsi to měl obratem připravené Navštívila bych OSPOD a PMS a nechala to vše zadokumentovat, oni ti tam poradí, popřípadně vysvětlí matce, že to nejsou peníze pro tebe, ale pro ni. A ty budeš krytý proti trestnímu stíhání. Každopádně přebírej řádně poštu, kdyby na tebe něco šila, ať se stihneš bránit…

Keyllah
Extra třída :D 11385 příspěvků 10.04.19 21:11
@SeminAlena píše:
Posílej dál? Víte co dnes stojí posílání peněz? To mu nikdo nezaplatí. Ať ti to dá písemně a pak peníze bokem spoř. Pokud ti to potvrdí, žádný soud na tebe nemůže.

A víš jaká je trestní sazba za nehrazení alimentů? ;) to bych tu dvacku měsíčně fakt raději oželela

Azallea
Ukecaná baba ;) 1342 příspěvků 10.04.19 21:16

Nechce peníze? A nedělá ti problémy s vídáním dítěte? Jastli to nedělá schválně, že řekne, že od tebe peníze nejsou (důvod zamlčí) a proto se nebudete vídat…

Proč to neplatíš na účet, ona účet nemá? Nemusel bys platit za složenky, chodit na poštu, měl bys výpisy na dva kliky v elektronickém bankovnictví…

SeminAlena
Nováček 5 příspěvků 10.04.19 21:32
@Keyllah píše:
A víš jaká je trestní sazba za nehrazení alimentů? ;) to bych tu dvacku měsíčně fakt raději oželela

Je vidět, že opravdu neznáš ceník pošty. Za dvacku to bylo někdy v 80. letech. Pokud bude mít peníze bokem a prokáže, že mu je vracela, tak mu nic nehrozí. Víš kolika chlapům naprosto v pohodě prochází neplacení alimentů a nikdo s nimi nic neudělá?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama