Alimenty soudně, když otec není v RL?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sůvička80
Kecalka 163 příspěvků 08.11.18 19:39
Alimenty soudně, když otec není v RL?

Ahoj holky, teď přišel chlap z práce s tím, že tam byl kolega a říkal, že má soudně stanovené alimenty na dítě, i když není v RL dítěte. Matka dítěte ho označila za otce, a prý mu soud vyměřil alimenty i když prý není v RL? Já tvrdím že to není možné a chlap se se mnou hádá, že jo, že to on říká ( nechal si dělat testy otcovství, není otec, ale ta holčina to napadla, nebyly to testy přes soud, tak prý musí platit, on neplatí ale to není otázka do debaty ). Otázka zní: je možné nebyt v RL a mít soudně stanovené alimenty? Pokud ano, vždyť to bych mohla za otce označit kohokoliv a nechat si soudně stanovit alimenty, to přeci nelze. Nebo ano?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:

Alukrev
Nováček 9 příspěvků 08.11.18 19:48

@Sůvička80 Musí být biologickým otcem určený testy, jinak mi to přijde jako blbina trochu ne? By takhle mohl platit kdokoliv na kohokoliv. :D

Sůvička80
Kecalka 163 příspěvků 08.11.18 19:53

@Alukrev : to já tvrdím taky, ale chlap se se mnou hádá, že když to tvrdí on, tak to tak asi je. Mě se tomu nechce věřit. To bych klidně mohla tvrdit že otcem je Karel Gott a ten by musel platit.

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2408 příspěvků 08.11.18 19:56
@Alukrev píše:
@Sůvička80 Musí být biologickým otcem určený testy, jinak mi to přijde jako blbina trochu ne? By takhle mohl platit kdokoliv na kohokoliv. :D

Mě to jako blbina nepřijde.Vždyť plno chlapů platí alimenty na děti,který má manželka s jiným,i když se narodily se po rozvodu v té ochrané lhůtě a v RL jsou,protože se třaba na ně ten novej frajer vyprdl.Mě spíš přijde jako blbost,co píše zakladatelka,že by platil jen tak chlap,co není v RL a ještě jako bonus to dítě není jeho,to je dle mého hovadina…? :nevim:

Sůvička80
Kecalka 163 příspěvků 08.11.18 20:06

@Danulinka16 : dle mě taky hovadina, ale chlap tomu věří, protože to ten kolega tak má ( já siyslim, že se k něčemu upsal a teď se kroutí ), chlap mi tvrdí, že prý je dnes možné vše a že prý soudce dal na ženskou a nechal stanovit soudce alimenty. Já si myslím, že bez otce v RL nebo bez gen. testu určující jeho otcovství to není možné. Chlap se se mnou hádá, že to možné je. To by mohla každá narknout kohokoli ( hlavně bohateho ) a nechat si platit tučné alimenty.

stinga
Závislačka 4166 příspěvků 6 inzerátů 08.11.18 20:30

otec v RL být nemusí, ale soud určí placení alimentů pouze po soudních testech DNA, do RL se zápis dělá až dodatečně - po nabytí právní moci rozsudku

karkarka
Závislačka 2662 příspěvků 08.11.18 20:31

Je to blbost.

Sůvička80
Kecalka 163 příspěvků 08.11.18 20:35

@stinga : testy si prý nechal dělat sám a otec dle nich není a stejně mu soud vyměřil alimenty ( ona ty testy napadla ). Takže za mě hloupost, ale vysvetlete to chlapovi :roll:

@karkarka : také si myslím.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16796 příspěvků 08.11.18 20:40

@Sůvička80
Není to možné. Když není oficiálně otec, nemůže mu nikdo nakázat něco někomu platit. To by mohla za chvíli přijít jeho sousedka, že chce taky. ten chlap kecá a nechce říct pravdu a nebo je opravdu tak hloupý, že neví, co říká. :zed:

mroe
Extra třída :D 14454 příspěvků 08.11.18 20:42
@Sůvička80 píše:
@stinga : testy si prý nechal dělat sám a otec dle nich není a stejně mu soud vyměřil alimenty ( ona ty testy napadla ). Takže za mě hloupost, ale vysvetlete to chlapovi :roll:@karkarka : také si myslím.

A proc si je nechal delat? Spis je v RL jako otec, sam se priznal pred porodem, casem mel podezreni, ze neni bio otec, coz sice opravdu neni, ale jiny otec neni na obzoru a tak bude platit, dokud se nenajde jiny, protoze je to v zajmu ditete. V RL zustane.

arada
Extra třída :D 13675 příspěvků 08.11.18 20:42

Spíš si myslím, že chlap potřebuje aliby a děcko je jeho.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49052 příspěvků 08.11.18 20:43
@Sůvička80 píše:
@stinga : testy si prý nechal dělat sám a otec dle nich není a stejně mu soud vyměřil alimenty ( ona ty testy napadla ). Takže za mě hloupost, ale vysvetlete to chlapovi :roll:@karkarka : také si myslím.

ale tak klidně může mít testy, že otec není a mít vyměřené almenty. ale zkrátka musí být po právní stránce otcem, t.j. v rodném listu.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49052 příspěvků 08.11.18 20:44
@mroe píše:
A proc si je nechal delat? Spis je v RL jako otec, sam se priznal pred porodem, casem mel podezreni, ze neni bio otec, coz sice opravdu neni, ale jiny otec neni na obzoru a tak bude platit, dokud se nenajde jiny, protoze je to v zajmu ditete. V RL zustane.

asi tak

Saulus
Kecalka 381 příspěvků 08.11.18 21:26

@Sůvička80

Tipnul bych si, ze se matka odkazuje na paragraf 920 NOZ. Zakon hovori pouze o pravděpodobnosti, je to na „otci“ dítěte, aby tuto pravděpodobnost vyvrátil, pokud nesouhlasí. Neni podle mne povinnosti soudu cokoliv narizovat, protoze jedna v zajmu ditete - dite ma pecujici matku a vyzivujiciho pána.

§ 920

Výživné a zajištění úhrady některých nákladů neprovdané matce

(1) Není-li matka dítěte provdána za otce dítěte, poskytne jí otec dítěte výživu po dobu dvou let od narození dítěte a přispěje jí v přiměřeném rozsahu na úhradu nákladů spojených s těhotenstvím a porodem. Povinnost k úhradě nákladů spojených s těhotenstvím a porodem vznikne muži, jehož otcovství je pravděpodobné, i v případě, že se dítě nenarodí živé.

(2) Soud může na návrh těhotné ženy uložit muži, jehož otcovství je pravděpodobné, aby částku potřebnou na výživu a příspěvek na úhradu nákladů spojených s těhotenstvím a porodem poskytl předem.

(3) Soud může rovněž na návrh těhotné ženy uložit muži, jehož otcovství je pravděpodobné, aby předem poskytl částku potřebnou k zajištění výživy dítěte po dobu, po kterou by ženě náležela jako zaměstnankyni podle jiného právního předpisu mateřská dovolená.

salamio
Ukecaná baba ;) 2065 příspěvků 08.11.18 21:56
@Saulus píše:
@Sůvička80

Tipnul bych si, ze se matka odkazuje na paragraf 920 NOZ. Zakon hovori pouze o pravděpodobnosti, je to na „otci“ dítěte, aby tuto pravděpodobnost vyvrátil, pokud nesouhlasí. Neni podle mne povinnosti soudu cokoliv narizovat, protoze jedna v zajmu ditete - dite ma pecujici matku a vyzivujiciho pána.

§ 920

Výživné a zajištění úhrady některých nákladů neprovdané matce

(1) Není-li matka dítěte provdána za otce dítěte, poskytne jí otec dítěte výživu po dobu dvou let od narození dítěte a přispěje jí v přiměřeném rozsahu na úhradu nákladů spojených s těhotenstvím a porodem. Povinnost k úhradě nákladů spojených s těhotenstvím a porodem vznikne muži, jehož otcovství je pravděpodobné, i v případě, že se dítě nenarodí živé.

(2) Soud může na návrh těhotné ženy uložit muži, jehož otcovství je pravděpodobné, aby částku potřebnou na výživu a příspěvek na úhradu nákladů spojených s těhotenstvím a porodem poskytl předem.

(3) Soud může rovněž na návrh těhotné ženy uložit muži, jehož otcovství je pravděpodobné, aby předem poskytl částku potřebnou k zajištění výživy dítěte po dobu, po kterou by ženě náležela jako zaměstnankyni podle jiného právního předpisu mateřská dovolená.

No to mě poser.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec a Šafářová jsou konečně spolu, na rande vyrazili v Brně

Konečně spolu! Ačkoliv tenistka Lucie Šafářová v Praze slavila vítězství... číst dále >

Pomeje skončil v nemocnici! O berlích se belhá kvůli vážné zlomenině

Rakovinu hrtanu sice porazil, už několik měsíců se ale producent Jiří Pomeje... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >