Alimenty stanovené ale neplatí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Neutry
Povídálka 24 příspěvků 08.10.12 23:01
Alimenty stanovené ale neplatí

Zdravim všechny maminky i tatínky.
Měl bych dotaz ohledně alimentů na dítě, jelikož bilogický otec nechce platit.

Od soudu má stavoné 3000,– Kč měsíčně. Ale z vlastní zkušenosti s přítelkyní víme, že na malou platit nebude. Co v takovem pripade delat? pockat nejaky cas a podat na nej trestni oznameni nebo jak s tim? Kontaktovat ho neni mozne..kdyz mu piseme tak odpovi ze pokud neco chceme at si zavolame..Na adresach ktere hlasi ze se tam zdrzuje, tak tam ve skutecnosti neni..Dokonce kdyz probihal soud o svereni pece, trikrat se nedostavil a ani si neprevzal dopis od soudu..Nastesti jsme meli dobreho soudce takze mu to nastavil natvrdo.

Ale i tak, tech 3tis mesicne by se hodilo, mala roste jak z vody a z jednoho platu a snizene materske si moc vyskakovat nemuzeme.

Tak tedy prosim o rady co a jak udelat, abychom vubec nejake korunky videli. Dekuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
marguaret
Závislačka 4328 příspěvků 08.10.12 23:15

Ahojky, nedá se dělat nic jen podat trestní oznámení. Do protokolu nahlasíte vše co o něm víte a všechen kontakt co na něj máte. Oni si ho vypátraj :-) Už není časové omezení pro podání trs. omezení, ale finanční a to kolem 12tis. dluhu, ale doporučuje se vyčkat těch 6měs. záleží na stuaci jak moc vám to chybí a tak, le to stačí jen co řeknete není třeba policajtům nic dokazovat.
Pak jak ho poliši najdou, vyslechnou stanoví mu lhůtu do kdy dluh uhradit max měsíc. Pokud neuhradí jede se další kolo a to k soudu.

Jinak po podání trs. oznámení jděte s oznámením na socku a oni vám spočítaj zda vám pomůžou s příspěvkem na živobití atd. :-)

Neutry
Povídálka 24 příspěvků 08.10.12 23:17

Na ferovku reknu ze dluzi pres 50tis. ..mame stanoveno od narozeni ditete nebo co to soudce rikal a vypocital dluh ve vysi cca 51.tis. a uprimne hodilo by se to, nechceme malou zanedbavat ani rozmazlovat..ale aby mohla proste vyrustat jako kazde jine dite.

marguaret
Závislačka 4328 příspěvků 08.10.12 23:19

@Neutry V pohodě, tak na co čekáš fič na policajty nic jiného dělat nejde :-) Hodně štěstí ať to z něj dostanou!!!

Neutry
Povídálka 24 příspěvků 08.10.12 23:25

Uz sem premyslel i o nelegalnim postupu..znam par kontaktu ktere by to z nej dostaly hned..ale je to neco za neco.. a problemy si delat nehodlam…mno uvidime dame mu jeste mesic cas a pak podame oznameni..

girlie sage
Kelišová 6257 příspěvků 09.10.12 00:02
@Neutry píše:
Uz sem premyslel i o nelegalnim postupu..znam par kontaktu ktere by to z nej dostaly hned..ale je to neco za neco.. a problemy si delat nehodlam…mno uvidime dame mu jeste mesic cas a pak podame oznameni..

Neblázni a to nedělej. Já bych mu napsala smsku, že se chystáte podat trestní oznámení a možná na tohle zareaguje. Dejte mu třeba týden a pak bych to prostě nahlásila

Neutry
Povídálka 24 příspěvků 09.10.12 00:38

Takovych sms uz dostal a ani to s nim nehnulo..akorat se dal schovava. vsechny metody ktere by normalni clovek doporucil, u neho jaksi nefunguji.
Pockat..no to zkusíme a uvidime

MarketaR
Závislačka 3803 příspěvků 09.10.12 04:13

Tak jdi na soud a podej na něj exekuci. Máš právo to udělat, pokud ti prokazatelně neuhradil 3× alimenty. Mám pocit, že na exekučním ti rovnou poradí a pomohou jak na to. Je to pak docela rychlé. Plat, účet, návrh na vazbu a případně basa.

Neutry
Povídálka 24 příspěvků 09.10.12 06:56

Njn ale ikdybyho ho dali za mříže..tak z něj ta dlužná částka nevypadne..a pochybuji, ze dostane nejake prospesne prace…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.12 07:26

Když to dáš na policii, tak se s tím nic moc neudělá. Buď požádej soud o exekuci na něj, nebo podej písemné trestní oznámení, které dones na státní zastupitelství! Tam už si to ohlídají(myslím postup policie)a nemůžou to odložit.

Neutry
Povídálka 24 příspěvků 09.10.12 07:35

No prave toho ze se to odlozi nebo se to potahne dalsi mesice a roky..toho se nejvic bojim…diky za rady

JaSe
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.12 07:46

Ahoj,
pokud je otec dítěte zaměstnaný, dejte žádost na exekuci na plat k soudu. Já jsem to tak před necelými čtyřmi roky udělala, dluh byl nesrovnatelně menší a od té doby mi chodí výživné přesně jak hodinky, i dluh jsem dostala zpátky. Pokud není zaměstnaný, není na něj přes soudní exekuci žádná páka.

marguaret
Závislačka 4328 příspěvků 09.10.12 07:52

Vidíš na exekuci jsem zapoměla :zed: Já bych nepochodila, protože ten můj ex je na pracáku a dělá načerno, ale už se vzpamatoval.Taky jsem na něj podala tr. oznámení a od té doby platí i když nepravidelně, ale každé 4měs. mi vždycky zaplatí co se mu nasbírá, takže já měla štěstí, že jsem měla poseroutku :mrgreen:
Ale pokud podáš exekuci na plat budou okamžitě rágovat a tobě budou pravidelně hezky chodit alimenty každej měsíc a ten dluh bude v řešení, ale mezitím ti už vždy penízky příjdou :palec:
No a jinak já už bych mu vůbec nepsala ani nevolala není tvoje povinnost mu oznamovat co se chystá a pro tebe jen dobře on si bude myslet, že je klid a taky povolí v tom shovávání, takže ho ber jako vzduch, žádný výhružky atd. a už si to vyjednejte jen s institucemi :-) Hodně štěstí a pevný nervy :kytka:

Neutry
Povídálka 24 příspěvků 09.10.12 08:06

Jojo dik za ty nervy..v nasem state je to potreba..i s takovyma idi*tama

K.Black
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.12 09:06

Osobně bych ty 3 tisíce pustila z hlavy a pokusila se zbavit ho rodičovských práv, k čemu takový tatínek? A jestli chápu dobře, jsi s malou od mala, tak bych ji adoptovala. Než se dalších 18 let nervovat s idolem :roll: možná i víc, pokud bude malá studovat.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama