Alimenty v podobě nákupu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.19 10:13
ALimenty v podobě nákupu ??

Holky ahoj, s otcem dítěte řešíme situaci po rozchodu dohodou. No máme spolu syna 15 měsíců a nakonec jsme se rozhodli to netahat k soudu, ale jeho navrh je ze mi bude dávat na malého 2500 tisíce a to ještě ne peníze do ruky nebo na účet ale každý mesic mu mám napsat seznam co malý potřebuje a on to koupi do té částky ( asi aby měl jistotu ze to nebudou peníze pro mě nerozesli jsme se moc v dobrém). Mě to cele přijde jako nesmysl. Co si o tom myslíte vy? Přijaly by jste tento navrh?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Veru1987
Ukecaná baba ;) 1724 příspěvků 25.07.19 10:15

Je to nesmysl. Nakoupí jídlo nebo jak? Udělá nákupy jednou týdně potravin? Ne každý měsíc je třeba obutí, oblečení…

xkoup21
Zasloužilá kecalka 940 příspěvků 25.07.19 10:15

Ne tohle bych fakt neprijala.

Šarlota4
Extra třída :D 11663 příspěvků 25.07.19 10:16

Ne neprijala. Prijala bych 3.000 do ruky a 2.000 tedy v potrebach pro dite. Za 1 je 2.500 strasne malo ( jakoze by sis za 2.000 kupovala sperky ne!?) a za 2, jsou to penize i na jidlo, bydleni apod.

Čičorečka
Závislačka 2657 příspěvků 25.07.19 10:20

Jestli má pochybnosti, na co se ty peníze utratí, navrhni mu dodávat účtenky. I když teda pytlík broskví a co sníš ty a co dítě… no ta dohoda by byla všelijaká. Ale aby mi někdo nakupoval, bych nesnesla. Prostě mu vysvětli, že platit musí, to se nedá nic dělat. A pokud bude dítě dobře krmené, oblečené a spokojené, tak se ta platba vyplatila.

Šmoulice
Kelišová 7418 příspěvků 25.07.19 10:25
@Anonymní píše:
Holky ahoj, s otcem dítěte řešíme situaci po rozchodu dohodou. No máme spolu syna 15 měsíců a nakonec jsme se rozhodli to netahat k soudu, ale jeho navrh je ze mi bude dávat na malého 2500 tisíce a to ještě ne peníze do ruky nebo na účet ale každý mesic mu mám napsat seznam co malý potřebuje a on to koupi do té částky ( asi aby měl jistotu ze to nebudou peníze pro mě nerozesli jsme se moc v dobrém). Mě to cele přijde jako nesmysl. Co si o tom myslíte vy? Přijaly by jste tento navrh?

Pán je trochu vy. chcanej, ne? 2500 je teda sakra málo… A ne, nepřijala bych takovou kravinu :roll:
A pokud se chce cukat, k soudu bych šla. A chtěla bych teda víc, než 2500…

Lama Lama
Hvězda diskuse 54389 příspěvků 25.07.19 10:28
@Anonymní píše:
Holky ahoj, s otcem dítěte řešíme situaci po rozchodu dohodou. No máme spolu syna 15 měsíců a nakonec jsme se rozhodli to netahat k soudu, ale jeho navrh je ze mi bude dávat na malého 2500 tisíce a to ještě ne peníze do ruky nebo na účet ale každý mesic mu mám napsat seznam co malý potřebuje a on to koupi do té částky ( asi aby měl jistotu ze to nebudou peníze pro mě nerozesli jsme se moc v dobrém). Mě to cele přijde jako nesmysl. Co si o tom myslíte vy? Přijaly by jste tento navrh?

Tak proč ne… Pokud mu to pomůže ke štěstí… A nebude prudit..
Asi bych se domluvila, že chci něco v kesi nebo na účet na běžné nákupy, jídlo…

Popokatepetla
Závislačka 3475 příspěvků 25.07.19 10:29

A jak si představuje, že budeš platit třeba nájem, elektřinu…nebo to není potřeba dítěte? :lol:

unuděná
Echt Kelišová 8507 příspěvků 25.07.19 10:31

Hele, 2500,– je strašně málo i na to batole, ale měl by ti do jeho dvou let ještě platit výživné (na tebe!), takže i kdyby sis za to kupovala náušnice, tak jemu je po tom kulový. Tím argumentuj. Navíc alimenty se krom jídla mají použít i na zajištění bydlení (nájem třeba), školkové a školní výdaje atd.

1mila2
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 25.07.19 10:32

To je castka na co?
Bydleni, obleceni, mlasky,…
Kdo plati bydleni? To budes platit ty? Kolik? Navic, do 2let ditete by mel financne podporovat i tebe.

cecetka
Echt Kelišová 8654 příspěvků 25.07.19 10:33

Svata prostoto 8o 8o 8o
Nepristoupila bych na to a podala navrh soudu na stanoveni vyzivneho.
Dohoda = souhlasi s tim vsichni.

arinecka
Kelišová 6765 příspěvků 25.07.19 10:34

Ne, buď ti bude peníze posílat, nebo prostě soud. Přece mu nebudeš každý měsíc psát seznam, to si pak ještě vymyslí? Jak na takovou blbost přišel? Máš nárok i na alimenty na sebe, to mu budeš psát taky seznam co potřebuješ? :mrgreen:

Monchichik
Echt Kelišová 9407 příspěvků 25.07.19 10:40

No to ani omylem a ještě bych si to nechala stanovit soudně, žádná dohoda. Budeš se zpovídat, proč chceš tyhle pleny nebo tuhle značku přesnídávky? A jestli opravdu potřebuješ rohlíky 3 pro dítě, jestli náhodou 2 z toho nesníš ty? O každé položce diskuze zda je vůbec potřeba. No to bych si teda ušetřila do budoucna nervy…Chce mít chudák přehled o každé vydané koruně :mrgreen:

Ravedd
Ukecaná baba ;) 1606 příspěvků 25.07.19 10:49

Když pominu jaká je to blbost z důvodů výše napsaných tak jak by to jako mělo fungovat? Ukazoval by ti účtenky co koupil? Nebo neukazoval a pak bys třeba těch 2500 ani nedostala? Věci můžu koupit levnější nebo dražší výběr je takže můžu vzít tašku hadrů a říct hele to stálo 2500 přitom ve skutečnosti je to to nejlevnější nebo někde z bazaru a nestálo to víc než tisícovku, nebo naopak řekneš dítě potřebuje boty a bundu a on půjde a za 2500 koupí jen tu bundu… Na to bych nikdy nepristoupila to bych radši šla k soudu

Lama Lama
Hvězda diskuse 54389 příspěvků 25.07.19 11:12

A to já bych naopak k tomu přistoupila tak, že by sám nakonec byl rád, že může jen zadat příkaz a mít pokoj. :lol:
Hezký každé den nákup, s donaskou až do domu, čerstvé pečivo. Zajistit jestle, státní… Pokud je neschopné je sehnat, tam se musí poohlédnout po soukromých, tak, aby se to do těch aliku vešlo, pokud nevejde, tak bude muset pritlacit. Paní doktorka, doporučila echinaceove kapky. Zítra máme jít ještě na Orl, brnknu, co bude potřeba. As věkem to bude teprve pecka - zítra na vytvarku tři knoflíčky. Sorry, vím, že už je osm hodin, ale dítě si vzpomelo teď, že má zítra karneval, tak sezen prosím kostým… Paní učitelka vzkazuje, že sešit neměl být cilo 502, ale 501, tento je moc tenký. Vím, že jsi byl včera v papírnictví pro ořezávátko, ale dneska ztratil gumu. A zapomněla jsem připsat jogurt na snídani. A dneska ráno zvrací, takže jogurt nemůže, přivezl by jsi prosím rýži a 3 rohlíky? Už se mu udělalo lépe, dostal chuť k jídlu, asi by zvládnu nastrouhané jablko.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama