Reklama

Alimenty ve Švýcarsku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Charlenn
Povídálka 29 příspěvků 11.01.17 10:10
Alimenty ve Švýcarsku

Ahoj holky, ptám se hlavně ze zvědavosti. Seznámila jsem se se Švýcarem, který je ženatý s Brazilkou a mají dítě. Nežijí spolu, před dvěmi léty v létě se paní vrátila zpátky, jejich syn zůstal u něho. Ona má ještě o pár let starší dceru z pichu s německým turistou, který o ní neví. Borec se tváří, prý má o mně zájem, takže jsem se samozřejmě zeptala, proč se nerozvede. Prý zrovna má jiné výdaje a nemá na to peníze, ale jednou určitě (haha) a takto jí platí méně než by platil po rozvodu. A to mi vrtá hlavou. Běžně přece platí, čím delší manželství, tím vyšší následovné alimenty a těm se v jeho případě nevyhne. Pokud by měl výši určenou soudem, mezi separací a rozvodem je rozdíl? A pak logicky, pokud by tento stav byl výhodný pro něho, tak ten druhý by byl výhodný pro ni a ona si měla zažádat o rozvod. I když třeba to neví nebo chce, aby manželství co nejdéle trvalo. Paní je nemakačenko, nikdy nepracovala, ve Švýcarsku se za osm let nenaučila německy a ted' samozřejmě zase nepracuje a žije z jeho peněz. Já do vztahu s ženáčem, který se nehodlá rozvést nepůjdu, ale zajímal by mě důvod, proč v tom manželství opravdu setrvává.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Terisos
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 11.01.17 11:00

To asi bude muset vysvětlit ten borec :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.17 11:01

@Charlenn Ahoj, vdaná jsme ve Švýcarsku nebyla, ale moje sestra ano a po rozvodu je ten chlap - švýcar fakt chudák! Opravdu ho soud sedře z kůže. A to se moje sestra se svým ex původně dohodla na alimentech a řekli to soudu a ten se jim doslova vysmál, že takhle to nejde. A tak ex zbývá z platu asi 1/3. ;) Soud bere nějak v potaz, aby prostě žena nemusela do práce - protože se musí starat o děti přece a aby zaplatila dětem vše, co potřebují, aby zaplatila bydlení atd. Sestra musela k soudu dát info, kolik ji kde bude stát ubytování. No, prostě, chudák chlap. Proč Brazilka nepožádala o rozvod, buď má fakt strach, že prostě jako cizinka by nemusela mít nakonec nic - to se bála i sestra, bála se, že ji i ex vezme děti, tím ji pořád vyhrožoval. Ale ve Švýcarsku soud automaticky přiděluje děti matce. S otcem zůstávají opravdu ve výjimečných situacích. A možná právě toho se paní bojí, že se bude o syna muset začít starat a nebude mít ten pohodlnej život, kdy má přísun peněz a nemusí se o nic starat. ;)
Snad ti tu odpoví ještě někdo, kdo je přímo rozvedený se Švýcarem. Ale za mě, tomu chlapovi věřím, tahle situace je pro něj opravdu finančně výhodnější.

cecetka
Kelišová 7172 příspěvků 11.01.17 11:02

Co jsem slysela, tak ve Svycarsku to neni financne zadna sranda jako u nas. Alimenty jsou tam pry soudne stanovene hooooodne vysoke. Proto se tam lide zas az tak moc nerozvadeji, kdyz se dokazou na budoucim financovani domluvit.

Charlenn
Povídálka 29 příspěvků 11.01.17 11:08

Co tak nejdřív číst, pak myslet a pak odpovídat? :zed:
Píšu snad jasně, že syna má on ve své péči, takže se o něho za pomoci svých rodičů stará, živí ho a paní nic kromě lenosti nebrání v tom, aby ve své vlasti pracovala. Dcera má 13. Syn je Švýcar, do Brazilie neodjede, i kdyby paní byla ochotna se o něho starat. Ona to žádná maminka, která by pro děti dýchala není, spíš jí posloužily jako kasička po polapení natvrdlého západ'áka.
Fakt příspěvky nic nevím, číst neumím, ale napíšu román, jak to určitě je, miluju.

Alimenty by měla platit spíš ona jemu, proboha.

Příspěvek upraven 11.01.17 v 11:12

cecetka
Kelišová 7172 příspěvků 11.01.17 11:12
@Charlenn píše
ale zajímal by mě důvod, proč v tom manželství opravdu setrvává.

Tak se zeptej jeho a ne na emiminu :mrgreen:

Charlenn
Povídálka 29 příspěvků 11.01.17 11:14

Tak zkus do třetice ještě hloupější příspěvek než ty dva předchozí.
Sice jsem vcelku nic nečekala, ale místní debilita dosáhla hned ráno zřejmě vrcholu.

Charlenn
Povídálka 29 příspěvků 11.01.17 11:16
@Terisos píše:
To asi bude muset vysvětlit ten borec :)

Já tam jeho vysvětlení napsala. Jinak zdravíčko slouží?

farska
Vesmírná mluvilka 30089 příspěvků 11.01.17 11:19

Muzes byt rada, zakladatelko, ze se nasel nekdo ochotny odpovedet i kdyz se prehledla. Tobe je taktnost ocividne cizi. Trhni si levou nebo pravou nebo jakoukoliv chces, odpoved si hledej dal a nejlip sama.
Ty urcite nechybujes!

cecetka
Kelišová 7172 příspěvků 11.01.17 11:22
@Charlenn píše:
Ahoj holky, ptám se hlavně ze zvědavosti. Seznámila jsem se se Švýcarem, který je ženatý s Brazilkou a mají dítě. Nežijí spolu, před dvěmi léty v létě se paní vrátila zpátky, jejich syn zůstal u něho. Ona má ještě o pár let starší dceru z pichu s německým turistou, který o ní neví. Borec se tváří, prý má o mně zájem, takže jsem se samozřejmě zeptala, proč se nerozvede. Prý zrovna má jiné výdaje a nemá na to peníze, ale jednou určitě (haha) a takto jí platí méně než by platil po rozvodu. A to mi vrtá hlavou. Běžně přece platí, čím delší manželství, tím vyšší následovné alimenty a těm se v jeho případě nevyhne. Pokud by měl výši určenou soudem, mezi separací a rozvodem je rozdíl? A pak logicky, pokud by tento stav byl výhodný pro něho, tak ten druhý by byl výhodný pro ni a ona si měla zažádat o rozvod. I když třeba to neví nebo chce, aby manželství co nejdéle trvalo. Paní je nemakačenko, nikdy nepracovala, ve Švýcarsku se za osm let nenaučila německy a ted' samozřejmě zase nepracuje a žije z jeho peněz. Já do vztahu s ženáčem, který se nehodlá rozvést nepůjdu, ale zajímal by mě důvod, proč v tom manželství opravdu setrvává.

To jen, aby se nam ten inteligentni prispevek najednou neztratil :lol: :lol: :lol:

farska
Vesmírná mluvilka 30089 příspěvků 11.01.17 11:26

Dobra rada zaverem
Pro dobre jmeno a povest ceskych divek a zen, prosim te, snazne, nech toho chudaka Svycara co nejdriv a to nejlip hned, jinak si muzou nasi zapadnejsi sousede myslet, ze takove kuaaaavyy jalove jsme vsechny…

zoidberg
Extra třída :D 11464 příspěvků 11.01.17 11:29
@Charlenn píše:
Co tak nejdřív číst, pak myslet a pak odpovídat? :zed:
Píšu snad jasně, že syna má on ve své péči, takže se o něho za pomoci svých rodičů stará, živí ho a paní nic kromě lenosti nebrání v tom, aby ve své vlasti pracovala. Dcera má 13. Syn je Švýcar, do Brazilie neodjede, i kdyby paní byla ochotna se o něho starat. Ona to žádná maminka, která by pro děti dýchala není, spíš jí posloužily jako kasička po polapení natvrdlého západ'áka.
Fakt příspěvky nic nevím, číst neumím, ale napíšu román, jak to určitě je, miluju.

Alimenty by měla platit spíš ona jemu, proboha.

Příspěvek upraven 11.01.17 v 11:12
Ženská aby platila alimenty jo? :mrgreen: :mrgreen:
Taky mám děti v péči a platím alimenty já :pankac:

farska
Vesmírná mluvilka 30089 příspěvků 11.01.17 11:34

@zoidberg komu a na koho je platis?
Se soudy tohoto typu mam zkusenosti letite a tento stav u tebe je nerealny. Jedine Pokud jde o nove a cerstve prestehovani deti k tobe, kde se ceka na soud, bych to chapala.

arinecka
Závislačka 4599 příspěvků 11.01.17 11:35
@Charlenn píše:
Sice jsem vcelku nic nečekala, ale místní debilita dosáhla hned ráno zřejmě vrcholu.

Ty bys zase mohla zkusit buď citovat, nebo zmínit toho komu nadáváš, takhle to není dost jasné. Na to že do vztahu se ženáčem nepůjdeš tě to nějak moc zajímá :mrgreen:

jkra
Generální žvanilka 24043 příspěvků 11.01.17 11:35
@Charlenn píše:

HM, vsichni tu jdou debilni a ty pises o nekom, ze ma dite z pichu. Jsi holt na urovni.:)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama