Bývalý neplatí alimenty - zmůžu něco?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
luliana
Kecalka 118 příspěvků 05.01.18 14:26
alimenty - zmůžu něco?

Ahoj maminky, mám bývalého přítele a neplatí na syna alimenty. Dohodu máme mezi sebou hozenou na papíře a ověřenou na poště. I přesto mi cca 4 měsíce nic neposlal. Chci jít na sociálku ale on je na pracovním úřadě (pracuje na černo), trvalou adresu má na úřadě, kde si poštu nevyzbedává a nynější adresu, kde bydlí nevím. Dostanu ty alimenty z něho nebo ne? Máte s tím nějaká zkušenost? Děkuju za odpovědi

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
veria
Generální žvanilka 23765 příspěvků 1 inzerát 05.01.18 14:51

Podej trestní oznámení. Snad se vzpamatuje.

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 6245 příspěvků 05.01.18 14:57

Jak vidíš tak to nefunguje. Máš dítě svěřené do péče?

luliana
Kecalka 118 příspěvků 05.01.18 14:59

V dohodě, kterou jsme sepsali je konstatováno, že syn bude v mé péči

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 6245 příspěvků 05.01.18 15:03

Měla by jsi si nechat dítě svěřit do péče soudem a rovnou nechat stanovit alimenty a vymezit styk dítěte s otcem. Jinak si může dítě vzít jak chce a na jak dlouho chce a dělat ti s tím problémy. Ty se pak nedovoláš nikde. Tatínkovi můžeš pohrozit, že pokud nebude souhlasit, oznámíš, že pracuje na černo. Na neplacení alimentů můžeš podat trestní oznámení. Jen ať mu visí za krkem úřední šiml.

luliana
Kecalka 118 příspěvků 05.01.18 15:15

Máš pravdu, sice jsme se rozešli v dobrém, ale nikdy nevím, kdy může zaútočit. Třeba i za 10 let :(

luliana
Kecalka 118 příspěvků 05.01.18 15:16

Takže mám jít na asociálku a tam mi pomůžou vyplnit papíry pro soud nebo co mám dělat?

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 05.01.18 15:18
@Janli píše:
Měla by jsi si nechat dítě svěřit do péče soudem a rovnou nechat stanovit alimenty a vymezit styk dítěte s otcem. Jinak si může dítě vzít jak chcea na jak dlouho chce a dělat ti s tím problémy. Ty se pak nedovoláš nikde. Tatínkovi můžeš pohrozit, že pokud nebude souhlasit, oznámíš, že pracuje na černo. Na neplacení alimentů můžeš podat trestní oznámení. Jen ať mu visí za krkem úřední šiml.

Vzhledem k tomu, že je to otec, tak má taky jistá práva. Ne jenom povinnosti.
Zakladatelko můžeš podat trestní oznámení pro neplnění vyživovací povinnosti, současně i na soud žádost o určení styku s dítětem a stanovení výše výživného. On dostane podmínku a platit stejně nebude. Tak to za něj potáhneme my, daňoví poplatníci.

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 6245 příspěvků 05.01.18 15:23

@kontramatka Já nepopírám jeho práva. Ale pokud neplatí alimenty a nestydí se pracovat na černo, pak si o jeho charakteru nebudu dělat iluze. A bohužel mám ve svém okolí případ, kdy otec, do doby soudu, takhle matku vydíral. Po soudu už o dítě zájem nemá. Dohoda mezi nimi nefunguje, proto je nutné stanovit jasná pravidla. Pokud bude mít o dítě zájem a bude si ho brát, jen dobře.
@luliana skoč na sociálku, tam ti se vším poradí a pomůžou sepsat papíry.

luliana
Kecalka 118 příspěvků 05.01.18 15:24

Vím, že má jistá práva. Taky jsem nějak očekávala, že bude syna navštěvovat, ale zmizel do jiného kraje a tam se dostal do potíží (žádné peníze, splácení dluhů, práce za hodně málo peněz) nevím, zda mu věřit a tolerovat a vyčkávat nebo udělat tečku a jít k soudu.

luliana
Kecalka 118 příspěvků 05.01.18 15:26
@luliana píše:
Vím, že má jistá práva. Taky jsem nějak očekávala, že bude syna navštěvovat, ale zmizel do jiného kraje a tam se dostal do potíží (žádné peníze, splácení dluhů, práce za hodně málo peněz) nevím, zda mu věřit a tolerovat a vyčkávat nebo udělat tečku a jít k soudu.

oprava nesplácení svých dluhů

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 05.01.18 16:14
@kontramatka píše:
Vzhledem k tomu, že je to otec, tak má taky jistá práva. Ne jenom povinnosti.
Zakladatelko můžeš podat trestní oznámení pro neplnění vyživovací povinnosti, současně i na soud žádost o určení styku s dítětem a stanovení výše výživného. On dostane podmínku a platit stejně nebude. Tak to za něj potáhneme my, daňoví poplatníci.

Ale co ma jako udavat? Ona ma pouze dohodu kterou uzavreli spolecne. Nema nic soudně, chapes? Tohle, pokud se tedy te dohody ten chlap nedrzi, nikde nema vážnost. On muze kdykoliv rict, ze si to rozmyslel a… :roll:.
Ona nema ani dite ve sve zasadni peci, nema proste nic. Razitko z posty jako ověření by me tedy nezajimalo :mrgreen:. Je to směšné.

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 49452 příspěvků 3 inzeráty 05.01.18 16:21
@berďana píše:
Ale co ma jako udavat? Ona ma pouze dohodu kterou uzavreli spolecne. Nema nic soudně, chapes? Tohle, pokud se tedy te dohody ten chlap nedrzi, nikde nema vážnost. On muze kdykoliv rict, ze si to rozmyslel a… :roll:.
Ona nema ani dite ve sve zasadni peci, nema proste nic. Razitko z posty jako ověření by me tedy nezajimalo :mrgreen:. Je to směšné.

Trestni oznameni za neplneni vyzivovavi povinnosti. Nebo snad dite zivi? To, ze nema soudne stanovene vyzivne ho povinnosti nezbavuje.

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 05.01.18 16:23
@Lama Lama píše:
Trestni oznameni za neplneni vyzivovavi povinnosti. Nebo snad dite zivi? To, ze nema soudne stanovene vyzivne ho povinnosti nezbavuje.

Ano, to je pravda ale on se muze celou dobu branit tim, ze ceka az mu soud urci kolik platit :nevim:

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 6245 příspěvků 05.01.18 16:28

I dohoda sepsaná mezi nimi je platná. O to víc, že má úředně ověřený podpis. Není povinnost stanovit alimenty soudem.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >