Aljašská treska v těhotenství

71
17.9.21 11:32

Aljašská treska v těhotenství

Ahoj všem, chtěla jsem se zeptat, zda je bezpečné konzumovat v těhotenství aljašskou tresku? Četla jsem, že mořské ryby se v těhotenství nedoporučují, ale konkrétně treska by prý vadit neměla. Pro jistotu si to chci ověřit tady, abych malému/malé neublížila. (Prosím pište jen k věci.. že jsem extrémně opatrná vím :-D). Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3388
17.9.21 11:40

To ze to s opatrnosti prehanis, ale je k veci ;) jinak ne, ani ostatni morske ryby v rozumnem mnozstvi nemaji plodu jak ublizit. Zkus min cist a bude to dobry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
17.9.21 11:41

@Ernais Díky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1539
17.9.21 11:47

Jedla jsem v těhotenství všechno na co jsem měla chuť včetně ryb, krevet atd.. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38306
17.9.21 11:49

Můžeš cokoliv, nač máš chuť. Když to bude čerstvé, dobré, nezkažené. Klidně i sushi a ústřice, když půjdeš do dobré restaurace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9984
17.9.21 12:05

@Deni94 Tak tohle slyším prvně…já jedla vše nač jsem měla chuť. Krom tataraku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26676
17.9.21 12:11
@Annabela11 píše:
@Deni94 Tak tohle slyším prvně…já jedla vše nač jsem měla chuť. Krom tataraku

jestli to tu čteš často, tak tady také často těhotné hysterčí, že něco snědly nebo šly na melír :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
604
17.9.21 12:12

Já se rybám v těhu vyhýbám, nejsem extrémně opatrná, ale někde je v nich rtuť, takže v menším množství :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
17.9.21 12:15

Pokud se nepletu, opatrnost je na miste u vetsich ryb lovenych v Baltskem mori a u stiky. Jinak muzes cokoli. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
AH
282
17.9.21 12:17

Treska by měla byt ok. Na internetu najdeš ryby, které bys neměla konzumovat v těhotenství.

„Jestliže konzumujete ryby častěji, střídejte druhy a vyhýbejte se těm s vyšším obsahem rtuti, jako je žralok, mečoun, makrela, tuňák, štika, candát nebo okoun.“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
420
17.9.21 12:20

Docela by mě zajímal zdroj takových informací, můžete sem hodit link, kde jste to četla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6046
17.9.21 12:22

Jsou plné rtuti. Ideální je jíst lokální stravu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
420
17.9.21 12:23
@AH píše:
Treska by měla byt ok. Na internetu najdeš ryby, které bys neměla konzumovat v těhotenství.„Jestliže konzumujete ryby častěji, střídejte druhy a vyhýbejte se těm s vyšším obsahem rtuti, jako je žralok, mečoun, makrela, tuňák, štika, candát nebo okoun.“

Možná by to chtělo tu citaci celou, před tím je ještě věta
„Příjem dvou až tří porcí mořských ryb týdně převyšuje případná rizika a můžu ho jen doporučit.“

https://www.margit.cz/…tehotenstvi/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
AH
282
17.9.21 12:54
@Kazatel píše:
Možná by to chtělo tu citaci celou, před tím je ještě věta
„Příjem dvou až tří porcí mořských ryb týdně převyšuje případná rizika a můžu ho jen doporučit.“https://www.margit.cz/…tehotenstvi/

Já netvrdím, že konzumace ryb v těhotenství je špatná. Taktéž se zakladatelka neptala, jak často se smí jíst ryby. Ptala se na druhy ryb. :nevim: předchozí věta nijak neovlivnuje fakt, že jsou druhy ryb, které v těhotenství nejsou vhodné kvůli vysokému obsahu rtuti (čím větší ryba, tím horší..navíc dravé jsou na tom taky hůř)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
420
17.9.21 13:55
@AH píše:
Já netvrdím, že konzumace ryb v těhotenství je špatná. Taktéž se zakladatelka neptala, jak často se smí jíst ryby. Ptala se na druhy ryb. :nevim: předchozí věta nijak neovlivnuje fakt, že jsou druhy ryb, které v těhotenství nejsou vhodné kvůli vysokému obsahu rtuti (čím větší ryba, tím horší..navíc dravé jsou na tom taky hůř)

Zakladatelka se ptala, zda je konzumace tresky v těhotenství bezpečná. Pokud nebezpečím jsou těžké kovy, je logické, že na to bude mít vliv i množství.
Proto, pokud cituji odborníka, je dobré alespoň v tomto případě uvést celý odstavec a zdroj, můj názor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat