Alkohol - kdy už je to moc?

Anonymní
5.4.20 22:28

Alkohol - kdy už je to moc??

Ahoj,
vim že je to asi banalita, ale nelibi se mi to, a na mě se to zdál až moc.

Partner každý večer pije minimálně 1-3piva, obcas si místo toho da whiskey 1-2pohárky, malo kdy je večer, že by si něco takového nedal a to především kdyz to nebylo doma, ovšem ve větší e případu si pro to večer i tak zašel a pokaždé kdyz plánuji co koupit tak je pivo (což mě přijde jako zbytečnost)

Jsme spolu za chvíli 8let, vztah mame převážně hezky (az na nejake neshody skrz děti, sex a prostě takova ta klasika), kdyz jsme spolu začínali vyšel si obcas pres víkend spolu ven či s kamarady na pivo, kdy se teda ztriskal, což ovšem bylo tak 3* do mesice… Poslední dva roky mi tvrdí, ze pije jen sezónně “pres zimu” - no zatím ta “zimní sezóna” trvá neco malo přes rok, kdy minimálně 6*do tydne je to buď 1-3piva nebo několik panáku whiskey.

Nevim, je to jako bych každý večer vypila cca 90ml vína (cca 6promile)… Dříve, hadky řešil často alkoholem - šel ven a opil se tak že s tezi trefil domů, nebo obdobně reagoval na náš rozchod kdy mi před cca těmi 5ti lety psal, jak každý den chlastá a jak je to jediné co mu pomáhá…

K dětem ma vztah dobrý, je fajn táta - jen mam skrz to popíjení obavy, aby se to nezvrtlo či aby neměl problémy se zdravím (je mladý 28let, ale vypadá hodně starém a extremě vyhuble, neboť ani stravování neni super - čímž me také štve, že dětem dává takový příklad - bud do sebe cpe bonbony, čokolády, ale normalni jidlo málo kdy - max jednou za den…)
Asi to moc prožívám - jen se mi nelibi, že první po čem sahá je alkohol… Mluvit se s ním o tom nedá, v ten den většinou stáhne pak dvakrát tolik

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3265
5.4.20 22:54

90 ml vína nezpůsobí 6 promile ani kojencovi. :lol: Já jsem k alkoholu tolerantní. Přece jen, jsem z Valašska. Ale 3 piva je každý den už dost. Hodně by mi vadil ten pivní odér a denodenní potřeba. Pokud se s ním o tom nedá mluvit a nevidí, že má problém tak bych mu dala jasně najevo, že se mi jeho životní styl nelíbí a asi pohrozila odchodem. Život s alkoholikem není žádná hitparáda. Nečekala bych až do toho spadne uplně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24696
5.4.20 23:02
@Anonymní píše:
Ahoj,
vim že je to asi banalita, ale nelibi se mi to, a na mě se to zdál až moc.

Partner každý večer pije minimálně 1-3piva, obcas si místo toho da whiskey 1-2pohárky, malo kdy je večer, že by si něco takového nedal a to především kdyz to nebylo doma, ovšem ve větší e případu si pro to večer i tak zašel a pokaždé kdyz plánuji co koupit tak je pivo (což mě přijde jako zbytečnost)

Jsme spolu za chvíli 8let, vztah mame převážně hezky (az na nejake neshody skrz děti, sex a prostě takova ta klasika), kdyz jsme spolu začínali vyšel si obcas pres víkend spolu ven či s kamarady na pivo, kdy se teda ztriskal, což ovšem bylo tak 3* do mesice… Poslední dva roky mi tvrdí, ze pije jen sezónně “pres zimu” - no zatím ta “zimní sezóna” trvá neco malo přes rok, kdy minimálně 6*do tydne je to buď 1-3piva nebo několik panáku whiskey.

Nevim, je to jako bych každý večer vypila cca 90ml vína (cca 6promile)… Dříve, hadky řešil často alkoholem - šel ven a opil se tak že s tezi trefil domů, nebo obdobně reagoval na náš rozchod kdy mi před cca těmi 5ti lety psal, jak každý den chlastá a jak je to jediné co mu pomáhá…

K dětem ma vztah dobrý, je fajn táta - jen mam skrz to popíjení obavy, aby se to nezvrtlo či aby neměl problémy se zdravím (je mladý 28let, ale vypadá hodně starém a extremě vyhuble, neboť ani stravování neni super - čímž me také štve, že dětem dává takový příklad - bud do sebe cpe bonbony, čokolády, ale normalni jidlo málo kdy - max jednou za den…)
Asi to moc prožívám - jen se mi nelibi, že první po čem sahá je alkohol… Mluvit se s ním o tom nedá, v ten den většinou stáhne pak dvakrát tolik

Jeho celková životospráva stoji za starou belu. Vychrtlý chlap, co řeší hádku alkoholem. Fajn táta rozhodně není. To je příklad pro děti :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
882
5.4.20 23:02

Nevím no, můj partner si dá téměř každý večer jedno pivo, někdy dvě. Nevadí mi to. Kdyby si dal sklenku nebo dvě whisky, tak mi to taky nevadí. Opilej po tak malém množství není, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28795
5.4.20 23:07

90 ml vina, tedy necele jedno deci, udela 6 promile v krvi? To urcite ne.

Jinak je to pomerne dost. Jedno pivo za den by mi nevadilo, 3 kazdy den je uz dost no. Hlavne ze musi pit skoro denne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4783
5.4.20 23:50

No alkáč je to a co jako dál? Jestli je to moc, jo, je :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1733
5.4.20 23:55

Nejsem tu víc jak rok, ale přesně těchhle diskuzí jsem tu už viděla nejméně dvacet. To už se dá vyhledat i podle přesného počtu piv denně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
617
6.4.20 07:43

Jedno až tri piva denně bych neřešila. Z toho ani nemůže mít v hlavě. Spis by mi vadila spatna životospráva co de tyče jídla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
12954
6.4.20 10:11

Moc je to v okamžiku, kdy pije i přesto, že mu to škodí, ví o tom a není schopný přestat.

Podle toho co píšeš, tak tvůj partnerm alkoholem uvolnuje napětí, které neumí ze sebe dostat jinak a negativn emoce, protože neví jak je ventilovat a raději se napije, než aby se hádal.

Pokud si tohle přiznáte a začnete se oba učit negativní emoce komunikovat konstruktivně a konflikty řešit, ne že on prostě spolkne svoje potřeby a zapije to, aby nevybuchl, tak se mu dost sníží potřeba alkoholu. Pije i proto, že neumí zvládat to jak ty přistupuješ ke konfliktům a nechce ti ubližovat, tak raději ubližuje sobě zapíjením emocí.

To co popisuješ nezní jako vyložený alkoholismus, ale známky rizikového pití by se tam našly.

Začni na té své straně, na tom, aby si byla schopná vyjádřit svoje potřeby tak, aby z toho nebyla hádka.

Mrkni jednak na tuhle knihu (ignoruj slovo křesťanské v názvu souboru)

https://uloz.to/…zel-jiny-zip

a seznam se s konceptem tzv. nennásilné komunikace - tak budeš po nějaké době trénkingu schopná předat i svou obavu o jeho zdraví tak, aby to slyšel a začal o tom přemýšlet. V tuhle chvíli to nedělá…

https://vltava.rozhlas.cz/…kace-6249993

https://uloz.to/…kace-ocr-pdf

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1621
6.4.20 10:17

Jestli by si ten alkohol neodpustil, tak má problém. Jestli neví, kde je jeho míra a opije se do bezvědomí, byť jednou za čas, tak má problém.
Chce to s ním řešit to hlavně za střízliva. Jestli tím řeší hádky, frustraci atd. tak to je cesta do pekel, a je to potřeba řešit, co nejdřív. Dokud sám ale nebude chtít, tak nic nezmůžeš. Jak jsem proti ultimátům, tak tady bych ho dala. Buď rodina nebo alkohol, ale ne oboje. Ale musíš být připravená, že si může vybrat ten alkohol, a pak odejít. Pro děti by to bylo hrozné v tom vyrůstat, věř, že to vnímají hodně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1688
6.4.20 16:40

No mas doma alkoholika, co chces slyset. Jenze problemy s alkoholem mel ocividne vzdycky, takze to neni nic, cemu by ses mela divit. Nechci, aby to znělo skarede, ale to ti uz jeho drivejsi chovani neprislo podezrele?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
303
7.4.20 15:03

Problém to je ve chvíli, když to problém působí, například v komunikaci (agresivita,…), nebo v práci, zkrátka, když alkohol cokoli negativně ovlivňuje. Jinak bych dala pozor na tvrdý, na pivu si vypěstovat závislost skoro nejde, jedině psychickou, protože tam je toho alkoholu fakt málo. Ale že si dá každý den pivo, protože mu chutná a líp se mu spí, to z něj alkoholika nedělá. Dobrý taky je, když si člověk dá občas pauzu a hned vidí, jak moc mu to chybí/ nechybí. Ale stres je prý pro zdraví horší, než si večer dát skleničku a uvolnit se :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2324
7.4.20 15:06

Ve 28 už leje solidně. Asi talent :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu