Alkohol, léky před zjištěním těhotenství

Anonymní
15.5.18 08:29

Alkohol, léky před zjištění tehotenstvi

Ahoj holky, po 2 měsících po revizi jsem dneska zjistila ze mam neplánovaně dvě čárky na testu. Radost vystřídal strach cely mesic jsem si užívala s přítelem jsme chodily na sezení kde jsem si dávala rum s kolou (hodně) dokonce jeden brufen. A najednou tohle sakra strasne se bojím na 3 revizi nepůjdu pokud bude zase něco špatně :( :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4922
15.5.18 08:32

Klidek :-*. Ja jsem prvnich par dni jela jeden Panadol extra za druhym - bolel me silene zub. A ditku nic neni ;-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1308
15.5.18 08:33

Neboj, pokud se to ma udrzet tak se udrzi a zadna kola s rumem mu v tom nezabrani. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
357
15.5.18 08:39
@Anonymní píše:
Ahoj holky, po 2 měsících po revizi jsem dneska zjistila ze mam neplánovaně dvě čárky na testu. Radost vystřídal strach cely mesic jsem si užívala s přítelem jsme chodily na sezení kde jsem si dávala rum s kolou (hodně) dokonce jeden brufen. A najednou tohle sakra strasne se bojím na 3 revizi nepůjdu pokud bude zase něco špatně :( :,(

Jestli jste se nechránili tak je to na tvou zodpovědnost, nemáš tolik pit nebo alespoň uživat antikoncepci… strach je oprávněny, alkohol (když si pila hodne - občas trosku piva nebo vina nevadi) nese riziko poškození plodu, no jen doufám že mimi bude v pořádku a ty si uvědomis ze je to dost nezodpovědné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20711
15.5.18 08:44

No chovala si se jako spousta z nás. Ne každý má dítě plánovaně :mrgreen: Já brala horší léky než jeden Brufen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.18 08:47

Zrovna tenhle mesic bylo asi 3 oslavy jinak opravdu nepiju :zed:.. snad to bude v pořádku :-( moc si mimco přejeme a na potřetí to snad vyjde :(

• Citovat
  • Nahlásit
473
15.5.18 08:49
@Kalbe píše:
Jestli jste se nechránili tak je to na tvou zodpovědnost, nemáš tolik pit nebo alespoň uživat antikoncepci… strach je oprávněny, alkohol (když si pila hodne - občas trosku piva nebo vina nevadi) nese riziko poškození plodu, no jen doufám že mimi bude v pořádku a ty si uvědomis ze je to dost nezodpovědné

To snad nemyslíš vážně… takže když se někdo dlouhý roky nechrání, tak tím pádem nemůže pít, ani brát léky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23444
15.5.18 08:49

Jeden brufen bych neřešila a ten alkohol, záleží na množství, no…pár panáků rumu určitě nikoho nezabilo, ale jestli si denně vyžahla flašku…
Každopádně obecně, kolik ženských netušilo, že jsou těhotný, pily jak dáni, když nevěděly že jsou těhotný, a děti jsou v pohodě… ;)

Spíš ses měla chránit jinak, tuplem, když máš za sebou dvě revize, takže jsi neotěhotněla poprvé a náhodou. Vyřešit problém, který máte, ale prostě se chovat ke svýmu tělu nějak rozumně, když víš, že to může přijít…ale tak to je teď už passé.

EDIT: tak jestli šlo o tři oslavy, tak zase neblázni, já myslela, že si fakt lila denně…takže klídek, nohy na stůl a užívej si, že se to zadařilo ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
357
15.5.18 08:54

@Macik.S léky ano ale alkohol ne, jsem proti alkoholu zvlášť když dotyčna chce miminko, neříkám že vadí pivo nebo vínko občas ale takový oslavy kde zakladatelka jak rika,,hodně pila a pri tom se nechranila mi přijde nezodpovědne. Také ze se provinile cítí protoze má proc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
473
15.5.18 08:56

@Kalbe Tak jelikož je 2 měsíce po revizi, tak jí prostě nenapadlo, že otěhotní tak rychle. Někdy se to prostě stane. Není to důvod jí tady nadávat jak je nezodpovědná. Ono taky záleží co podle zakladatelky znamená „hodně“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
357
15.5.18 09:05

@Macik.S já nenadavam jen říkám pravdu, ale jsme lidi, ona si to musí uvědomit a přijmout ze se chovala nezodpovědne - určitě si to ted uvědomuje. A ospravedlnovanim ze jinak nepije nepomůže. Já přeji jen zdrave miminko

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2667
15.5.18 09:12

Zakladatelko, také záleží, kdy jsi těhotenství zjistila, do konce 5 tt je to buď a nebo, při velkém poškození těhotenství zanikne, jinak je plod bez vad. Pak nastává období, kdy je embryo dost citlivé na poškození alkoholem, léky, nemocí atd. Ale nedělej si starosti, s největší pravděpodobností se nic nestalo, spousta holek včetně mě na začátku těhotenství popila a děti jsou zdravé. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15533
15.5.18 09:26

@Kalbe to je blbost. Dítě není takto brzy vubec napojeno na krevni oběh matky a výživu čerpá ze zloutkového váčku. Zakladatelko klid ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
357
15.5.18 09:33

@Tichošlápek Živiny čerpá ze žloutkového váčku, děložních stěn a už také z placenty.
https://www.babyweb.cz/…tenske-zmeny
Myslím že to není blbost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.18 10:07

Holky mám jeden den zpoždění. Pro mě hodně znamena dva dny v mesici asi 6 krát rum s kolou. Asi to není nic pro mě když nepiju tak je to hodně. No snad to bude všem v pořádku. Děkuji za reakce moc si přeju zdravé miminko. :srdce: čárka je silná. Na poprvé to nevyslo nebyla srdeční akce na podruhé byla zjištěna ve 3 měsíci omfalokela břišní a teď už to snad bude dobrý :( proto si vycitam i ten blbej alkohol :,(

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama