Alkohol v 1. měsíci těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mandarinkapomeranc
Ukecaná baba ;) 1276 příspěvků 07.10.18 20:00
Alkohol v 1. měsíci těhotenství

Cítím se strašně, nevěděla jsem, že jsem těhotná a byla na prodloužený víkend na jižní Moravě ve vinném sklípku, 3 dny teklo víno proudem, dlouho se snažíme o miminko, ale pořád se nedařilo, řekli jsme si, že tomu necháme volný průběh a nic jsem neřešila, teď mám obavy, že jsem svým nezřízeným pitím nějak miminku ublížila…byla jsem už dva týdny těhotná, pak jsem to nedostala, udělala test a ukázal dvě čárky…jak moc myslíte, že je velká pravděpodobnost, že jsem něco pokazila

Příspěvek upraven 07.10.18 v 22:05

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
nenivolnynick
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 1 inzerát 07.10.18 20:05

V klidu, to se teprve nekde zahnizdovalo, pripadne pokud to beres opravdu jako 2tt tak jeste ani nebylo.. rikej si, ze je to silny jedinec :mrgreen: a ty sis naposledy na delsi dobu uzila, klidek, ten stres ted je daleko horsi ;)

Příspěvek upraven 07.10.18 v 20:13

ugluk
Hvězda diskuse 43556 příspěvků 07.10.18 20:06

Alkohol před zjištěním těhotenství - neřešit, beztak s tím teď už absolutně nic nenaděláš. Začátek je buď a nebo.

srpen89
Ukecaná baba ;) 1920 příspěvků 07.10.18 20:06

2. tydny tehotna ? A resis takovehle veci ? Fskt neřeš. Asi tak 90% zenskych, ve 2.tydnu ani neví ze je těhotná a klidne si pije a kouri. Jak myslíš, ze by jsi tomu 2 tydenimu nic mohla ublizit ? :think:

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8811 příspěvků 07.10.18 20:06

První týdny (cca do 6 týdne, možná dýl) není spojeno s krevním oběhem matky. A pokud Ti test ukázal // až po návratu z Moravy, tak na te Moravě jsi v podstatě těhotná ještě nebyla ;)

Sany80s
Kelišová 6628 příspěvků 07.10.18 20:09

No pokud to počítáš od poslední menstruace, tak jsi ani těhotná nebyla.
Pokud myslíš, žes byla ve 4. týdnu, tak jsi to ještě stihla tak, že by se nemělo nic stát.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18789 příspěvků 07.10.18 20:15
@Kristyna.Vechto­va píše:
První týdny (cca do 6 týdne, možná dýl) není spojeno s krevním oběhem matky. A pokud Ti test ukázal // až po návratu z Moravy, tak na te Moravě jsi v podstatě těhotná ještě nebyla ;)

Jen pro informaci - tohle je hrozný blud. Naopak od 3. do cca 8.tádne těhotenství teratogeny způsobují nejvíce vad a stačí relativně malé množství teratogenu pro vznik vady.

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1929 příspěvků 07.10.18 20:16

Placenta se prý tvoří kolem 7.tydne, od té doby je dítě spojeno s matkou.. Takže klid.

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8811 příspěvků 07.10.18 20:20

@hanka.br. nevím mě bylo i gynekologem řečeno, že v takto raném stádiu se v podstatě nic stát nemůže, u syna jsem se též opilá jak zákon káže (slavila jsem narozeniny) a pak jsem našla // a taky jsem se stresována, že už jsem vlastně „byla těhotná“ tak jsem se jako vystresovaná prvomatka hned ptala a byla jsem uklidněna, takže to jen posílám dál :)

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18789 příspěvků 07.10.18 20:26

@Kristyna.Vechto­va @Lainaire8 Tyhle nesmysly pak mohou způsobit to, že si matky myslí, že se nemůže nic stát, dokud nemá na testu dvě čárky. Jedná se naopak o nejkritičtější období. Jasně, že se většinou nestane nic a zakladatelka může být v pohodě, ale pokud se něco nepovede, pak nejčastější období pro vznik vady u miminka je právě v období 3. - 8.tt. Proto by každá žena, která se pokouší o miminko, měla být opatrná.

Janita3
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 07.10.18 20:29

Ahojky zakladatelko, posílám ti rozhovor s mým báječným lékařem, na kterého nedám dopustit. Je to vážně kapacita. Věřím, že tě uklidní :hug:

https://dvojka.rozhlas.cz/…rozi-7450886

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 20:29

https://www.slg.cz/…-tehotenstvi

Tady se píše, o 5. -12. tt

nozu
Extra třída :D 11756 příspěvků 07.10.18 20:32

ja jsem cerstve tehotna zazila nejbourlivejsi oslavu silvestra v zivote. tehotensky test jsem mela pozitivni tri tydny pote. ted je tomu ohrozenemu zarodku 12 let:)).
uz se tim netrap, urcite to dopadne dobre!

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8811 příspěvků 07.10.18 20:33

@hanka.br. však já se nehádám, jen píšu, co mi bylo řečeno.. A evidentně nejsem jediná, která chce zakladatelku uklidnit a která tyto „bludy“ slyšela nebo četla :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Carmen Electra z Pobřežní hlídky: Téhle sexbombě že táhne na 50?

Zdá se, že elixír mládí existuje! Jak jinak vysvětlit to, že Carmen Electra... číst dále >

Eben s Kostkovou původně do StarDance nechtěli! „Když Marek řekl ano, šla jsem!“

Taneční soutěž StarDance u nás patří k nejúspěšnějším televizním pořadům.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >