Alkohol za volantem - správní řízení

Napsat příspěvek
17669
1.4.15 20:09

Přesně jak říká @subsomi . Ať se k tomu postaví, jako chlap.
A říká pravdu? Jestli těch promilí nebylo víc a pak si ani nepamatuje, že něco podepsal. A ani na vesnici se nemá chlastat před jízdou. Dávala bych policajtům procenta z předepsaných a vybraných pokut. Pak by možná byl klid od ochlastů, fěťáků a psychopatů za volantem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
537
1.4.15 20:27

A byl tatínek na vlastní žádost na odběru krve? Z krve by mohl klesnout pod 0,24 promile a to pak není posuzováno ani jako přestupek. Alkohol neomlouvám, je bez diskuze, že pod vlivem se řídit nemá, ale pokud si dal pivo třeba několik hodin před jízdou, tak si už mohl myslet, že pod vlivem alkoholu není. Dechové zkoušky se hned na místě tisknou a řidičem podepisují, s řidičem se sepisuje oznámení přestupku, ve kterém se může vyjádřit, pokud tam uvedl, že pil pivo před jízdou a oznámení podepsal, tak je to rovno výpovědi. Většinou není s řidičem sepisováno podání vysvětlení, hlídka nemá s sebou počítač mimo nehodovek, které je mají i s tiskárnou v autě a na obvod se každý řidič( obvzvlášť s tak nízkou hladinou alkoholu) nevozí. Zadrželi mu na místě ŘP? Pokud ano, tak hlavně ať nejezdí, jinak bude vršit jeden přestupek se zákazem řízení na druhý. Jinak za alkohol v přestupku je obligatorně zákaz řízení a pokuta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3434
2.4.15 16:44

@Markéta Fe Schválně jsem se ptala mamky, řeší dopravní přestupky, a prý je to tak, že i kdyby nic nepodepsal, je to jedno - policajti záznam o měření mají. Od naměřené hladiny se odečte 0,24, což u tvého otce znamená hladinu alkoholu 0,06. Jelikož je u nás nulová tolerance, měl by počítat se zákazem na půl roku a pokutou (pravděpodobně nižší), o body nepřijde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
2.4.15 17:36

@Z.jev Díky za info, no, čert vem body, i pokutu, ten zákaz řízení je pro tátu likvidační. Je živnostník, má jen jednoho zaměstnance a ten řidičák nemá. Tak holt bude muset vzít nějakého brigáníka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6799
2.4.15 17:48

@Z.jev
neznám, jen se ptám, nebylo by možné, aby otec @Markéta Fe nabídl body výměnou za řidičák? třeba, že by soudu řekl, že si nechá dobrovolně vzít 11 bodů, když mu neseberou řidičák (jako důvod uvést nutnost k práci). Jinými slovy by řekl, slibuju, že teď rok budu jezdit slušně, nepřekročím rychlost, ani špatně nezaparkuju, protože bych tím ztratil i ten poslední bod a ztratil bych řidičák.
Myslíš, že by to prošlo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11320
2.4.15 17:56

@subsomi To by fakt nešlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
3.4.15 14:24

Spíš asi pak podat nějakou žádost o prominutí poloviny trestu, slyšela jsem, že někdo to tak udělal a ve finále byl bez řidičáku jen 3 měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10365
3.4.15 17:12
@Markéta Fe píše:
Spíš asi pak podat nějakou žádost o prominutí poloviny trestu, slyšela jsem, že někdo to tak udělal a ve finále byl bez řidičáku jen 3 měsíce.

Lze zažádat po třech měsících. Akorát než to tam dojde, než se oni vyjádří..lepší je počítat s neřízením 4m (a to za předpokladu, že vůbec žádosti vyhoví)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2768
6.4.15 10:00

Je uplně bezpředmětné co řekl před policií, či na policii, směrodatné bude to co řekne u správního řízení-mmj, nadýchal málo, takže trest bude minimální, sice se prohne peněženka, ale to bude asi tak vše. Každopádně, lepší říkat pravdu a být se po rukou a do hlavy, zpytovat svědomí a být si vědom toho že to byla blbost. Ačkoliv na to nejsem hrdá-největší trest bylo pro mě čekání na to co mě nemine, ten trest nebyl nic hroznýho, jako ta doba kdy jsem nevěděla co přijde… :pankac: nestojí to za to. :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
19.4.15 14:10

Píši zpětnou vazbu, jak to dopadlo: táta nedostal ani pokutu a řidičák mu nechali. Paní, která u správního řízení rozhodovala, se nějak slitovala po přihlédnutí k okolnostem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kamila.336
25.5.16 13:15

KDyz vim ze budu ridit tak si dam radsi nejake nealko pivo ochucene nez neco riskovat

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama