Alkohol zase vše zkazil

Anonymní
22.12.19 13:29

Alkohol zase vše zkazil

Ahoj holky. Mám vážný vztah, plánovali jsme svatbu a spojit spolu celý život. Ale nyní se to bortí jako domeček z karet. Mám 5 let přítele a stále častěji si všímám, že má problém s alkoholem. Už jsme o tom mluvili, ví jak mě to trápí a že má problém a slíbil, že si bude dávat pozor. Snažila jsem se mu pomoc, našla i ambulantní léčbu, což odmítl, že to zvládne sám. Chvíli to vydrželo, ale ne dlouho. Nyní mám spíš pocit, že se mi víc vyhýbá, abych si nevšimla, že pil. V posledních letech zkazil hodně společných chvil, protože po alkoholu je zlý a uráží všechny kolem sebe a nejvíc mě. V pátek jsme si pozvali návštěvu, přítel vypil hodně piv a pak všechny začal urážet. Styděla jsem se a návštěvu raději dřív s omluvou ukončila, protože vím, že by to gradovalo. Myslím, že jsme tyhle přátele ztratili, protože jim řekl opravdu hnusné věci. Alkohol si kupuje sám a vždycky ho odněkud vytáhne. Vím, že cesta je jediná a nic se nezmění, jenom mě to o vánocích nějak došlo, že tudy dlouho cesta nevede a vše bude horší…rady nečekám, vím že jsem byla dlouho slepá…jen to na mě o vánocích padlo…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Lalelale
22.12.19 13:36

Je mi to líto, ale opravdu buď ráda, že sis ho nestihla vzít. Zničila by sis život po boku alkoholika, navíc takového, co je po napití se vzteklý. Máš kam jít na vánoce? Třeba k rodičům. Držím ti palce, čas to zahojí a bude líp :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
848
22.12.19 13:43
@Lalelale píše:
Je mi to líto, ale opravdu buď ráda, že sis ho nestihla vzít. Zničila by sis život po boku alkoholika, navíc takového, co je po napití se vzteklý. Máš kam jít na vánoce? Třeba k rodičům. Držím ti palce, čas to zahojí a bude líp :hug:

Naprostý souhlas, držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7891
22.12.19 13:52

Začni nově Novým rokem…hodně štěstí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1558
22.12.19 13:55

No jo, je mi to lito, ale radsi driv, jak pozdeji.. otevrou se ti dvere jinam, jakmile tyhle zabouchnes. Alkohol je hnus a jakmile se to uz takhle dlouhodobe rozjede, neni jina cesta, nez zachranit aspon sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6262
22.12.19 13:59

Je mi líto, ale musíš ho nechat padnout. Jsi určitě mladá, nemusíš trávit čas s někým, kdo tě uráží a je hnusný. A to, že je to pod vlivem alkoholu, není omluva. Buď ráda, že jste se nevzali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.12.19 14:02
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Mám vážný vztah, plánovali jsme svatbu a spojit spolu celý život. Ale nyní se to bortí jako domeček z karet. Mám 5 let přítele a stále častěji si všímám, že má problém s alkoholem. Už jsme o tom mluvili, ví jak mě to trápí a že má problém a slíbil, že si bude dávat pozor. Snažila jsem se mu pomoc, našla i ambulantní léčbu, což odmítl, že to zvládne sám. Chvíli to vydrželo, ale ne dlouho. Nyní mám spíš pocit, že se mi víc vyhýbá, abych si nevšimla, že pil. V posledních letech zkazil hodně společných chvil, protože po alkoholu je zlý a uráží všechny kolem sebe a nejvíc mě. V pátek jsme si pozvali návštěvu, přítel vypil hodně piv a pak všechny začal urážet. Styděla jsem se a návštěvu raději dřív s omluvou ukončila, protože vím, že by to gradovalo. Myslím, že jsme tyhle přátele ztratili, protože jim řekl opravdu hnusné věci. Alkohol si kupuje sám a vždycky ho odněkud vytáhne. Vím, že cesta je jediná a nic se nezmění, jenom mě to o vánocích nějak došlo, že tudy dlouho cesta nevede a vše bude horší…rady nečekám, vím že jsem byla dlouho slepá…jen to na mě o vánocích padlo…

Bude to jenom horší. Utíkej pryč, a hodně daleko. Vím o čem mluvím. Kvůli tomu, že naše matka to nedokázala, nám připravila peklo na zemi. :?

• Citovat
  • Nahlásit
230
22.12.19 14:04

S takovým člověkem určitě nežiješ na plno. Vykroč pravou nohou a najdi štěstí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16018
22.12.19 14:28

Je to alkoholik. V tuhle chvíli si udělala víceméně všechno, co si mohla a je čas ho nechat v jeho špatných rozohdnutích.

V žádném případě se za něj nevdávej a už vůbec si s ním nepořizuj děti, pokud nenastoupí na léčbu a nevydrží střízlivý rok. Nechceš se závislým spojit svůj majetek a pokud jsi jen trošku svéprávná, tak nechceš si začít pořizovat děti s alkoholikem, který si to ještě ani nepřiznal pořádně. Kdyby jen kvůli těm dětem.

Pokud nejsi ve stavu, kdy by ses zvládla zachovat racionálně - tedy odejít od něj, tak si tam, kde nabízeli tu ambulantní léčbu domluv pár setkání sama pro sebe - ať nespadneš do spoluzávislosti. Ne na alkoholu, ale na patologickém vztahu s alkoholikem.

http://www.codependentanonymous.cz/Kapitola1.pdf

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
352
22.12.19 14:29

Chlast ma radeji nez tebe. Tihle lidi jsou sobci, nic si nevycitej. Diky bohu, ze nemate deti. Bud stecna a zacni novy zivot bez nej. On se bud da dohromady, nebo shori jak papir a ty si muzes gratulovat, ze te nestahl s sebou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1882
22.12.19 14:32

To je mi lito :hug:. Pokud sam nezacne lecbu, tak odejdi. Musi chtit on.. Jinak je to cesta do pekel..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1647
22.12.19 14:36

Vím o čem mluvíš, taky jsem to zažila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
796
22.12.19 15:15

Ještě že jste se nestihli vzít a nemáte děti… Já jsem to zažila, vím, jaký je život s alkoholikem. Vezmi nohy na ramena, hezké vzpomínky a jdi za štěstím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7267
22.12.19 15:34

Ahoj,
nekdy musime udelat par neprijemnych veci, abychom sli spravnou cestou dal. Drzim palce. Ze sis to uvedonila je moc dobre.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1089
22.12.19 15:37

Bohužel, je to alkoholik a jediná šance na záchranu je, když dopadne na dno.
Tebe by na dno stàhl..chápu, že ho máš ráda ale zničí ti život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat