Alkoholičkou po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.19 10:02
Alkoholičkou po porodu

Moc prosím o zachování anonymity, propadla bych se hanbou…

Jsem měsíc po porodu a mám ukázkové dítě - pláče ve snesitelných frekvencích a jen když opravdu něco chce, do hodiny většinou zjistím, co to je, a je nám fajn. Bohužel ještě nekojím, ale snažím se, aspoň odsávám a pak dokrmuju. Maličká je zdravá, prospívá, miluju ji víc než cokoliv. Partner vydělává dost, nemáme dluhy (kromě hypotéky a leasingu), stavíme dům, plánujeme svatbu. Prostě ideál.

Problém je, že opravdu nezvládám být doma, a tím, jak nekojím, to nejspíš vnímám jinak a prostě vím, že jsem nahraditelná.

Začala jsem pít. Začala jsem si tak zpříjemňovat rána a to hned tvrdým alkoholem. Přes noc se stará partner (přebalí, nakrmí, já ho diriguju, nespím, ale aspoň ležím) Je úžasný a miluje nás, vidím, jak je mu mě líto, že mám po celém dni červené oči a naivně věří, že je to z únavy a pláče (to samozřejmě taky, pláču pořád). A já už se cítím příšerně, měsíc ho tahám za nos, malá u mě nechce moc být (v manduce pláče, v náruči pláče, ležet ji nechat nechci, hodně blinká). A já vím že je to tím, že se mě bojí, že ze mě i přes hašlerky a zubní pastu cítí alkohol a cítí, jak jsem vystesovaná a smutná, plačtivá, zklamaná sama sebou. A já ji přitom tak neskutečně miluju…rozhodně nepiju tak, abych nebyla schopná se o ni postarat.

Včera jsem navrhla (nevyzpovídala jsem se), že bych se vrátila do práce a partner by šel na chvíli na mateřskou. Malá je u něj šťastnější a já bych si mohla po práci navštěvovat psychologa/psychi­atra/ambulantní léčebnu a vážit si chvil doma. Nezvládám tu být, od začátku těhotenství jsem na neschopence, ležák, a už se tu dusím. Partner nechce, že to prý zvládám skvěle, jen jsem vyčerpaná…

Chtěla jsem vždycky 4 děti, teď mám jedno zdravé a dokonalé a stejně od něj chci utéct radši do práce…občas už chci vyskočit z okna (bydlíme v 8. patře), ale pak se kouknu na tu krásnou tvářičku, vidím v ní jejího tátu, který by za mě položil život, a stydím se, jak jsem rozmazlená a samolibá.

Odpusťte mi román, ani nevím, co čekám, snad vaše zkušenosti…rýpání očekávam taktéž, to je tu snandart.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1324 příspěvků 10.01.19 10:05

Psychologa a ambulantní léčbu můžeš navštěvovat i na mateřské. Domluv si termíny, kdy je muž doma, nebo ber dítě s sebou. A objednej se ještě dnes.

unuděná
Kelišová 5731 příspěvků 1 inzerát 10.01.19 10:09

Psychologa, ale ne skrz alkohol, ale poporodní depresi. Za měsíc se z tebe alkoholik určitě nestane - začala jsi pít okamžitě po příchodu z porodnice? I přestože odsáváš a snažíš se kojit?? 8o A jednej hned!

lucenka
Vesmírná mluvilka 33738 příspěvků 10.01.19 10:10

řekni partnerovi pravdu, že od rána piješ. A začni to řešit s psychologem. A partnera bych poprosila, aby někam před tebou zamkl všechen alkohol, ideálně ho vylil.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 17014 příspěvků 10.01.19 10:10

nemáš poporodní deprese nebo laktační psychozu? Měla jsi problémy s alkoholem už dřív? Jinak alkohol se dostává do MM, i odsátého, a malá ho pije. A pokud piješ tvrdej, a nasáváš už od rána, nemůžeš o ni kvalitně pečovat. To si jen myslíš.
Podle všeho máš vážné problémy a chtělo by to psychologa a psychiatra co nejdřív!

Freesia
Kecalka 323 příspěvků 10.01.19 10:10

Taky si myslím, že máš poporodní depresi. jestli nevíš, komu zavolat, zkus zavolat gynekologovi, ať tě někam nasměruje nebo někoho doporučí. :hug:

Filzefina
Kecalka 125 příspěvků 10.01.19 10:11

Prosim, jdi s pravdou ven a hned zajdi k doktorovi. Muze to dopadnout velmi spatne ac si to mozna nepripoustis. Je ale super ze si priznavas ze mas problem. Moje kamaradka takhle popijela a skoncilo to tim ze ji nasli na zemi na mol a 2 male deti urvane v postylkach. Ani nechci domyslet co se vsechno mohlo stat. Partner te miluje a tak ti pomuze. Drzim ti palce

stinga
Závislačka 4890 příspěvků 3 inzeráty 10.01.19 10:11

máš poporodní depresi, stává se to docela často, NEMUŽEŠ za to, je to nemoc!!! Opravdu rychle navštiv buď obvodního doktora nebo gynekologa a svěř se jim, dají ti žádanku na psychiatra a započne léčba. Kojení to zhoršuje, ale to už ti vše řekne lékař, jestli můžeš nebo nemůžeš kojit.
Jednej prosím rychle, je to hodně nebezpečné. A pokud to můžeš ovládnout, tak nepij žádný alkohol, raději si dej čokoládu nebo něco takového.
Ale hlavně rychle, rychle k lékaři. Nemá cenu to přemáhat sama, nepřemůžeš to.
:kytka: :kytka: přeju hodně štěstí, fakt sis to nijak nezavinila, někdy se po porodu „zblázní“ hormony a toto ti udělají

terezkaaa1993
Povídálka 19 příspěvků 10.01.19 10:12

normálně si o tom s partnerem popovídejte pokud máte tak dobrý vztah třeba změní názor a na tu mateřskou pujde. Taky sem byla zvyklá dělat v hospodě a stále si z někým povídat a být mezi lidmi a teď stále doma mi taktéž leze na mozek proto sem partnerovi říkala že bych aspoň jednou týdně v soboty chtěla zase chodit pracovat nejde o peníze ale o ten kontakt s lidma malou miluji nadevše a myslím že ten jeden den nám objema prospěje :)

Aduš8
Závislačka 3032 příspěvků 10.01.19 10:12

Koukej okamžitě navštěvovat odborníka a přestaň dítěti dávat svoje mateřské mléko doplněné o to, čím se naléváš. Přiznej manželovi, co cítíš a děláš , sama to nezvládneš.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.19 10:17

Odsávala jsem a přikládala dřív, alkohol přišel tento týden a s ním odešlo mléko. Prostě nemám - a nebojte, nedala bych jí ho. Teď je muž v práci, odpoledne si zajedu k dr (dnes jsem ještě nepila :palec: )

Heivka
Závislačka 3488 příspěvků 10.01.19 10:19

Já takové pocity že jsem k ničemu a že se můžu klidně zabít taky zažila u syna a největší chyba byla, že jsem se s tím prala sama. U mě naštěstí pomohlo přestat kojit a s poslední kapkou mléka to přešlo, ale poznamenalo to můj vztah k mému chlapečkovi, když jsem hodně unavená tak jsem na něj zbytečně odměřená a pesiuju ho za věci co jsou v jeho věku normální. Teď mám druhé dítě, kojit jsem zkoušela tři dny v porodnici, při prvních černých myšlenkách jsem řekla, že chci UM a s dcerou jsem za ten půl rok co jí máme nezažila pocit nepotřebnosti a přání jí nemít. Přitom obě děti jsou ideální miminka, dobře jí, perfektně a sami spí a dokážou se zabavit sami. Já si to nejútlejší dětství syna svým mlčením zkazila.

terezkaaa1993
Povídálka 19 příspěvků 10.01.19 10:19

držím vám pěstičky :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.19 10:20

S pitím jsem měla potíže v pubertě, ale nic hrozného. Začala jsem tento týden a jelikož oba mí dědové se upili, tak mám strach - hlavně z toho, jak příjemně mi po tom chvilku je…

KájaHvězdička
Povídálka 50 příspěvků 10.01.19 10:21

Je mi smutno z toho, jak se asi musíš cítit. Myslím si, že je skvělé, že si to uvědomuješ, víš, že to není úplně nejlepší. To je úžasný začátek. Za necelé čtyři měsíce mě čeká porod. Sama si zatím nedovedu představit tu bouři hormonů, která může nastat. Partnerovi bych narovinu řekla, že potřebuji nutně navštívit doktora, že mi není psychicky dobře. Snad všechno vyřešíš a budeš spokojená. :kytka: :hug:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >