Důvody alkoholismu

Anonymní
2.8.20 09:33

Alkoholik a duvody, vyvoj alkoholismu

Můj otec je alkoholik, naprosto vubec nevim kdy zacal.Ja to zacala vnimat okolo mych 12let, kdy prisel o praci a doma se jen valel, pil a vecer chodil do postele po čtyřech a nemel vubec snahu si novou praci najit. Zacal jsem si vsimam, ze mamka plati vse okolo domu, plati nam jidlo a on tu kredit kartu (ačkoliv mu novou praci uz zaridila a dostaval plat) proste nevytahne a jeste ji tam prihodi rumíka… Mamka rikala, ze byval pracovity, akčni sportovec.. Ja ho vnimala uz jen jako líneho, přiživníka, ktery jako by žil jen dneškem, ztratil schopnost rozhodovat, tvořit „delat neco“, starat se o nas. Proste nic! Mela jsem i morče, ktere bylo v obyvaku a kdyz rachotilo, hazel po kleci papuče.. A kdyz jsem morče branila, tak me zmlatil. Se sestrou jsme obe VŠ, mamka je sice „svá“,ale je to chytrá ženská… Pochybuji, ze si vzala nekoho takového… Toto vazne z cloveka udělá chlast??? Jo a duvodem proc otec pil byla „nuda“. Ted kvuli ruznym udalostem piti omezil. Je nyni komunikativnejsi, ale ze by zacal byt vnimavejsi, chytřejší, to se mi nezdá…

Mate nekdo zkusenost s alkoholikem? Jak se to u nej vyvijelo? Proc začali pít?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4513
2.8.20 09:36

Ano. Alkohol z cloveka udela trosku. A kazdy ma svoje duvody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8658
2.8.20 09:47

Ano, alkohol zásadně mění chování lidí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
2.8.20 09:54

Nechápu lidi kteří takto pijí. Já si sice také dám občas nějakou skleničku, nebo pár piv. Když bych si toho ale měl dát víc, tak mi to už nejde do krku. Ten zápach a chuť alkoholu se mi začne hnusit a i když to do sebe naliji, tak se mi chce zvracet. A to skutečně i v případě že jsem vypil dvě sklenky whisky a někdo přede mně postaví třetí, takže o tom že bych byl opilý nemůže být řeč :nevim:
Ale někde jsem četl, že geneticky jsou někteří vice náchylní k závislostem ať už na alkoholu nebo na čemkoliv jiném :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4164
2.8.20 10:42
@Anonymní píše:
Můj otec je alkoholik, naprosto vubec nevim kdy zacal.Ja to zacala vnimat okolo mych 12let, kdy prisel o praci a doma se jen valel, pil a vecer chodil do postele po čtyřech a nemel vubec snahu si novou praci najit. Zacal jsem si vsimam, ze mamka plati vse okolo domu, plati nam jidlo a on tu kredit kartu (ačkoliv mu novou praci uz zaridila a dostaval plat) proste nevytahne a jeste ji tam prihodi rumíka… Mamka rikala, ze byval pracovity, akčni sportovec.. Ja ho vnimala uz jen jako líneho, přiživníka, ktery jako by žil jen dneškem, ztratil schopnost rozhodovat, tvořit „delat neco“, starat se o nas. Proste nic! Mela jsem i morče, ktere bylo v obyvaku a kdyz rachotilo, hazel po kleci papuče.. A kdyz jsem morče branila, tak me zmlatil. Se sestrou jsme obe VŠ, mamka je sice „svá“,ale je to chytrá ženská… Pochybuji, ze si vzala nekoho takového… Toto vazne z cloveka udělá chlast??? Jo a duvodem proc otec pil byla „nuda“. Ted kvuli ruznym udalostem piti omezil. Je nyni komunikativnejsi, ale ze by zacal byt vnimavejsi, chytřejší, to se mi nezdá…Mate nekdo zkusenost s alkoholikem? Jak se to u nej vyvijelo? Proc začali pít?

Alkoholik pije proto, že se mu chce. Někdy mu to ani nechutná, jen je mu dobře ve stavu, kdy má jiné vnímání reality. To samé, jako feťák. Jen alkoholik má asi větší šanci se z toho dostat. Podat pomocnou ruku a třeba i víckrát a pak nechat padnout na dno. Tvoje matka asi ví, proč s ním je. Zeptej se ji na to, ať se toho můžeš ve svém životě sama vyvarovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama