Alkoholik, cirhóza jater a růže na nohou.

Anonymní
29.11.20 23:11

Alkoholik, cirhóza jater a růže na nohou.

Zdravím, pokusím se to napsat krátce, s otcem se nestýkáme, druhý rok se mnou nemluví, tedy v červnu volal, ať na sebe přepíši rodinný hrob a postěžoval si na svůj zdr. stav, aby byl politován. Už 23 let žije s babochlapem, oba alkoholici, od doby co jsou v důchodu vstanou tak v 11 a jede se víno až tak do 12 večer, otec je doslova rozkuchaný, málem vykrvácel, když mu prasklo tlusté střevo, potom mu operovali žaludek, vyndali myslím slezinu a ještě nějaký orgán, má astma, neuropatii, takže již chodí o holích, cirhozu jater, podle něj už by to bylo tak 15 let. Když mi volal naposledy a od známého vím, že se mu rozjela růže na obou nohách, mimochodem jedna mu černala už před třemi lety, má nějaké problémy i s lymfamy, je odulý, teď už asi moc nevypije. Když mi ještě volal jednou byl celkem normální a jednou zase uštěpačné poznámky, úplně jiný člověk, nepamatuje si věci, občas něco, co se stalo před 20 nebo více lety. S naším nevztahem jsem se dloho vyrovnávala. Zajímá mě, jak může takto člověk ještě dlouho žít? Psychicky to nebude žádná paráda, sice chlap jak hora, co doma jen řval, ale s tou, co žije teď, té se snad i bojí, už z něj nic nekápne a teď už jí bude jen na obtíž. Takže mě zajímá, co se dá čekat? Zda-li nějaká demence či podobně? Někdy se divím, že ještě žije, ač to zní hrozně. Je mu 69 let… Jeho otec i matka oba zemřeli v 72 letech, oba nekuřáci a abstinenti a úplně jiní lidé :-(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Lorellin
30.11.20 03:25

To se neda tak rict…ocividne mu zacinaji selhavat jatra, urcite i dalai organy…cernani nohou nejspis znaci o ucpani tepen a z te ruze muze byt opravdu oskliva infekce…jinak co se tyce pameti a zmeny chovani…nasledek dlouhodobeho piti na mozek…muze takhle vydrzet par let ale take to muze mit rychly spad… :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
6138
30.11.20 06:29

To je fakt hadani jenom. Ale uz toho ma teda hodne a muj osobni tip je, ze uz to dlouho trvat nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.20 13:15

...

No divné je, že už to má dlouho, na Vánoce 2017 měl břicho ve tvaru krabice - bez legrace, pak mám fotku z Vánoc 2018 a myslela jsem, že mi blbne foťák a tam je lehce do žluta. To mi ukazovat to černé lítko - on se tomu směje, ale to je takový ten smích ze zoufalství. No a na dušičky už nemohl řídit - 2019 a o té růži mi říkal až v červnu a že je na tom zle, tak to má asi dlouhodobě, ještě na obou nohách, on v nich má neuropatii, takže je moc necítí. Dřív jezdili k jednomu známému na půl roku na chalupu, on k vodě, do roku 2017 na dovolenu - pak už nesměl létat, teď jak přišla korona, asi mají děsný strach, takže jejich život se scvrkl na sedím celý den v gauči u řvoucí televize s chlastem nebo ležím vedle v ložnici. Někdo si dělal legraci, že ještě žije proto, že je zakorzervovanej, jako tím alkoholem. Nemůže už řídit a když jsme tenkrát jeli na hrob, po té cestě byl vyřízený a vypadal jako chodící mrtvola, dýchal jak o život… Když jsem někdy přijela (většinou jednou za rok) a jen seděl, tak zas vypadal lépe, ale už se sotva někam hnul, teď chodí prý o berlích. Někdy mám strach, že mi někdo zavolá či přijde oznámit, že je mrtvej. Což se samozřejmě jednou stát musí, pokud nepujdu dřív já…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat