Aloe Vera - uhnívání

Anonymní
25.5.20 22:30

Aloe Vera - uhnívání

Ahoj holky, nejsem úplně zahradnice, tak prosím vynechejte řeči o tom, že když to neumím, tak ať to nedělám… Každopádně, dostala jsem na narozeniny Aloe Vera, zalila jsem ho, asi dvakrát po 15 dnech a asi jsem to přehnala, protože pár spodních listů uhnilo… Zbytek je jaks taks. Mam ho pár týdnů nechat tak a nezalevat, nebo co byste mi poradily? Díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64584
25.5.20 22:41
@Anonymní píše:
Ahoj holky, nejsem úplně zahradnice, tak prosím vynechejte řeči o tom, že když to neumím, tak ať to nedělám… Každopádně, dostala jsem na narozeniny Aloe Vera, zalila jsem ho, asi dvakrát po 15 dnech a asi jsem to přehnala, protože pár spodních listů uhnilo… Zbytek je jaks taks. Mam ho pár týdnů nechat tak a nezalevat, nebo co byste mi poradily? Díky

Nezalevat.. Je to defakto pouštní kytka.. Nechávám klidně měsíc bez vody.. Pak jen trochu.. Nech vyschnout, uhnile listy ostrihej

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24395

Ano, nezalevat :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
643

Aloe by se neměla moc zalévat (je to sukulent), přebytečná voda by měla ze spoda vytéct (předpokládám že květináč má ze spoda díry :) ). Já pěstuju aloe venku, dá se říct že skoro vůbec nezalévám (opravdu minimálně), a hnědé listy můžou být také ze sluníčka, měla by být na stinném místě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3096
25.5.20 22:56

Nezalevat casto a bude se darit :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22456
26.5.20 01:01

Nechat vyschnout hlínu, pak teprve zalít, ale nenechávat vodu stát v misce. Pokud ho máš v hlíně, ve které jsi ho koupila, tak přesadit. Smíchat substrát a pískem 2:1 nebo koupit sunstrát přímo na sukulenty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15313
26.5.20 05:10
@Anonymní píše:
Ahoj holky, nejsem úplně zahradnice, tak prosím vynechejte řeči o tom, že když to neumím, tak ať to nedělám… Každopádně, dostala jsem na narozeniny Aloe Vera, zalila jsem ho, asi dvakrát po 15 dnech a asi jsem to přehnala, protože pár spodních listů uhnilo… Zbytek je jaks taks. Mam ho pár týdnů nechat tak a nezalevat, nebo co byste mi poradily? Díky

Asi moc vody, mě před pár lety první draze koupená Aloe taky uhnila… Teď zalévám tak jednou za týden až dva a je v pohodě, je mám ho ve vstupní chodbě, kde v létě od rána celé dopoledne praží slunce a je tam jako v sauně a v zimě zas chladno, tak kolem 10 stupňů… Používat se prý má čerstvě utržený list, takže v případě potřeby odlomím malý kousek listu, koneček zaschne a je stále OK… 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat