Reklama

Alternativa jak zjistit těhotenskou cukrovku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.17 17:24
alternativa jak zjistit těhotenskou cukrovku?

Chci tento test odmítnout. Myslím, že sklony k cukrovce nemám, jsem velice hubená a sladký se mi příčí. Nechci odmítat kvůli sladkému nápoji, ale spíše odběrům krve, při každém odběru omdlím a je mi hrozně zle, představa, že bych za sebou měla tři odběry v jeden den, nezvládla bych to, je mi zle z krve a překvapivě je pro mě braní krve velká bolest. Je nějaká alternativa, jak zjistit, že bych měla sklon k cukrovce? Jeden odběr krve za den přežiju, ale tři opravdu ne.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

zudina
Ukecaná baba ;) 2118 příspěvků 08.12.17 17:28

Neni

movahu
Ukecaná baba ;) 1022 příspěvků 1 inzerát 08.12.17 17:31

Test jsem take odmitla, ale mam doma glukometr, tak jsem si obcas zmerila sama doma cukr na lacno a po jidle, abych mela kontrolu, ze je vse v poradku :)

Uživatel je onlineHelileli
Závislačka 2859 příspěvků 08.12.17 17:33

Můžeš se měřit po jídle glukometrem, abys věděla, jak se tělo reálné vyrovnává se sacharidy, které běžně konzumujeme. Ale opět je to z krve. Nebo si můžeš zajít cca ve 30.tt na glykovany hemoglobin, ten ukáže zpětné, zda tam byl nějaký problém s odbouráním cukru.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.17 17:36

A berou zkumavku krve nebo víc? Když bych měla absolvovat během třích hodin tři odběry. Já se vždy za sebe tak stydím, co předvádím u odběrů krve, ale nemůžu si pomoct, hrozně se bojím, protože vím, že sebou vždy šlehnu a taky že jo.

ka2ka
Extra třída :D 12785 příspěvků 1 inzerát 08.12.17 17:40

To že jsi hubená neznamená že nebudeš mít cukrovku :nevim:, jinak pokud to vysvětlíš tak s tím nebudou mít problém

hanaross
Kecalka 145 příspěvků 1 inzerát 08.12.17 17:40

Ráno mě pichli do prstu kvůli kapce, pak jsem vypila roztok, přidávají do něho kys. citronovou tak to bylo dobrý, a pak po hodině mi brali jednu zkumavku malou krve, a za další hodinu další, no a pak výsledky, čekám třetí dítě a ani u jednoho předchozího jsem cukrovku neměla, teď ji mám, takže dietka, rozhodne doporučuji aspoň měřit když už chceš odmítnout, každé tehotenstvi je jiné

Capretta
Kecalka 379 příspěvků 08.12.17 17:42

Stejne jako mamka jsem hubena, netrapi nas chute na sladky, ani sklony k pribirani (i za tehotenstvi +6kg), obe jsme cukrovku mely. Kdybych ten test odmitla, preventivne bych drzela aspon tu dietu s odvazovanim priloh apod..

Kelliee
Zasloužilá kecalka 774 příspěvků 08.12.17 17:50
@Anonymní píše:
A berou zkumavku krve nebo víc? Když bych měla absolvovat během třích hodin tři odběry. Já se vždy za sebe tak stydím, co předvádím u odběrů krve, ale nemůžu si pomoct, hrozně se bojím, protože vím, že sebou vždy šlehnu a taky že jo.

Popros je a oni ti krev odeberou vleže a nechají tě i po tom vleže odpočívat. To přeci zvládneš, kvůli miminku! Mám známou, hubeńoura, mladinká, žádná cukrovka v rodině a ta test odmítla a nakonec skončila na inzulinu, malé už na ULT našli cosi kolem hlavy/mozku, teď navím. Malá je nakonec v pořádku, ale známá měla echt výčitky, o reakci jejího muže ani nemluvím. TO DÁŠ!

welovefashion
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 107 inzerátů 08.12.17 17:51

U nás se brala jen 2× krev, mě zase nejsou vidět žíly, takže když mám smůlu, tak mě třeba taky píchají i 3×, rekord 5× na různých místech po obou rukách, takže tě chápu, já teda i nesnesla ten nápoj, neumím vypít půl litru naráz a ještě ta příchut pamatuju si, že jsem pak cca po vypití ještě hodinu natahovala, že asi půjdu zvracet, vydržela jsem jen sílou vůle, že to nechci znovu opakovat…takže ted taky napotřetí o tom také přemýšlím a dost váhám, jestli je to opravdu nutné, jinak moč testují na cukr pokaždé na kontrole

modrasek13
Ukecaná baba ;) 1034 příspěvků 08.12.17 18:00

Mne zas nejdou napichnout poradne zily, nejsou videt, citit, kdyz se povede, tak praskne, ale na test jsem sla a ted pujdu znovu. Rekla jsem jim to, ze se mi z toho kolikrát dela mdlo a zensky byly naprosto v pohode. Tim chci rict, ze se nemas zac stydet, kdybys videla mojí maminku, co dela, jak jeci a breci, tak bys byla klidnější :lol:

Envie 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.17 18:09

To ze jsi hubena a nemas sklony k cukrovce neznamena, ze tehotenskou mit nemuzes. Rozhodne bych test podstoupila, protoze nelecena cukrovka ma pak velky vliv na tebe i na dite. Musis se prekonat a prekonat svuj strach. Jsi si vedoma, ze u porodu pak injekci a odberu bude daleko vic? Ja treba mela 40 vpichu nez se jim podarilo zsvest kanylu. Zacala jsem kolabovat, slitl mi tlak a zily to proste nebraly. Nepocitam kapacky a odbery prave kuli cukrovce.
Jinak metaky injekce a odbery vadi, takze si myslim, ze tim tuplem se sama glukometrem nezmeris, sama se proste nepichnes. Ja cely tehu mel clexane a pak i inzulin a musel mi to pichat manzel :(

welovefashion
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 107 inzerátů 08.12.17 18:16

@Envie já si u druhého porodu vůbec nevybavuju, že by mi něco píchali nebo odebírali :think: myslím, že fakt ne…

jo u prvního kanylu kvůli penicilinu, protože jsem měla streptokoka B, asi mi i brali pak krev protože jsem šla domů se železem, měla jsem ho málo…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.17 18:41
@Anonymní píše:
Chci tento test odmítnout. Myslím, že sklony k cukrovce nemám, jsem velice hubená a sladký se mi příčí. Nechci odmítat kvůli sladkému nápoji, ale spíše odběrům krve, při každém odběru omdlím a je mi hrozně zle, představa, že bych za sebou měla tři odběry v jeden den, nezvládla bych to, je mi zle z krve a překvapivě je pro mě braní krve velká bolest. Je nějaká alternativa, jak zjistit, že bych měla sklon k cukrovce? Jeden odběr krve za den přežiju, ale tři opravdu ne.

Týjo tak to si tě neumím představit u porodu, jestli tě bolí píchnutí jehlou a omdlevas u toho :think:…jinak žádná alternativa toho testu není, maximálně si kup glukometr a pravidelně se měř…

Já tedy na ogtt jdu v pondělí, jen mi žádné brání krve nevadí, zažila jsem horší věci…revize dělohy, operace, zlomeniny, dál bych mohla vyprávět…

Přeju tedy ať je mimco v pořádku a není moc velké, pokud bys měla skrytou cukrovku :think:

bedrunka01
Závislačka 3752 příspěvků 6 inzerátů 08.12.17 18:44

Není. Bez odběru krve ze žíly ne. Taky jsem hubena, cukrovku nikdo nemá v rodině. Ja na glukometru cukrovku poznala, někdo má ale glykemie dlouho v normě. Alternativou leda test s rohlíky, 2 rohlíky hořký čaj a 3 odběry ze žíly jako u ogtt. Pro ty, co nesnesou ten roztok. Nicméně sama jsem měla dny, kdy jsem měla po rohlikach glykemii 11 a naopak jindy v normě. Glykovaný hemoglobin ma hodně ženských v normě taky. Já u 1. cukrovku měla, u 2. ne, u 3. měla.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >