Alternativa ke kaprovi na Vánoce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Monika7878
Kecalka 201 příspěvků 18.12.18 19:59
Alternativa ke kaprovi na Vánoce

Ahoj, byla bych ráda za nějaké alternativy ke kaprovi na Vánoce. Přítel radí vzít amura, už nám ho jednou přinesl a chutnal, je to trochu podobné jako kapr, ale míň kostí, podle mě i chutnější maso a i líp mi to voní.

Kapra sice budeme mít taky, ale jen symbolicky tři ty „podkovy“, čistě z tradice, jako „hlavní“ rybu v každém případě chceme něco jiného. Já kapra sice jím, ale nějak extra ho nevyhledávám. Přítel to má podobně, syn (13) ho sice sní taky, ale zbytečně se v tom vrtá kvůli kostem.

Přítel se zná s majitelem prodejny ryb, tak můžeme mít za dobrou cenu v podstatě cokoliv, stačí si říct, schová mu o co si řekne. Doteď jsme vánoce dlouho řešili různými filety z mrazáku, ale teď už určitě něco čerstvého.
Předběžně bude asi ten amur, ale máte ještě nějaký tip na dobrou rybu k salátu? Díky.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
7.straka
Kecalka 365 příspěvků 18.12.18 20:05

My klidně lososa. U rodičů bývají kuřízky i řízky z krůtího nebo vepřového masa. Já ale nejraději vinné klobásy. Už aby to bylo :dance:

Filzefina
Kecalka 132 příspěvků 18.12.18 20:06

Candata. Nejlepsi nase ryba ;)

Fonty
Zasloužilá kecalka 712 příspěvků 18.12.18 20:07

My máme lososa. I kvůli dětem a kostem…

Micaella22
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 18.12.18 20:07

Mame rizky nebo nejakou bilou rybku, ale take ji obaluju, me to ten den v ty strouhance zeovna chutna :lol:

smutná máma
Kelišová 5065 příspěvků 59 inzerátů 18.12.18 20:08

okounovec nebo jeseter, jsem z kraje rybníků, jedla jsem toho už hodně, ale tyto vedou :palec:

plenkovedorty
Kecalka 260 příspěvků 18.12.18 20:11

taky lososa

elen-ka
Extra třída :D 12835 příspěvků 21 inzerátů 18.12.18 20:12

@Monika7878 Měli jsme okouna, platýse, pstruha, cejna, jednou snad i kapra. Mě nevadí, mám ho ráda, nesmrdí mi. Ale manžel ho rád nemá. Takže každý rok snad něco jiného.

Adrasteia
Závislačka 2849 příspěvků 1 inzerát 18.12.18 20:14

My děláme kapra a lososa - ten je k salátu moc dobrý, ale musí být čerstvý, není nic horšího než zmražená ryba. Ten amur taky není špatný.

Monika7878
Kecalka 201 příspěvků 18.12.18 20:16

Tak lepší bude ryba, která je dobrá obalená, na to se asi taky úplně každá hodit nemusí. Ale není to zas nutnost, hlavně aby se to hodilo k salátu. @Filzefina candát je naše další možnost, ale ještě je chvilku čas na rozmyšlení :)
Jinak řízky, ty si necháváme na jindy, o štědrém večeru bychom rádi zůstali u té ryby :)

Anna85
Kecalka 428 příspěvků 18.12.18 20:16

My mame kazdy rok candata,nema chybu. Kosti temer zadne. Malymu to prohlidnu pro jistotu, ale ja osobne jeste za ty roky kost nenasla :)

Ou
Kelišová 5879 příspěvků 18.12.18 20:21

Tak to především záleží na tom, jak tu rybu chcete připravovat. Pokud chcete klasiku smažená ryba a salát, tak je volovina brát na to nějakou drahou rybu s jemným masem - sáhněte po tmavé tresce. Ostatně se z ní dělá klasické britská smažená ryba s hranolky.

Obalovat a smažit lososa je trápení té nebohé ryby. Pokud člověk trvá na bramborovém salátu, tak lososa vážně stačí zlehka opéct a pokapat citronem.

Monika7878
Kecalka 201 příspěvků 18.12.18 20:23

@Anna85 tak kluka já už mám velkého, čili nějaká ta kost vysloveně nevadí… nemusí to být zas úplně sto pro bez kostí, to už si pohlídá, ale u kapra je z toho tak trochu otrávený, že se v tom musí moc šťourat.

Malike
Extra třída :D 13238 příspěvků 18.12.18 20:26

@Monika7878 u nás tež bude amur,pokud ho letos tady budou prodávat…

Monika7878
Kecalka 201 příspěvků 18.12.18 20:26

@Ou tak lososa bych samozřejmě do trojobalu necpala, nejsem barbar :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Šílenec Hrdlička! Sporťák řádil po obratu Plíškové, jeho oslava baví internet

Malý zázrak se povedl jedné z nejlepších českých tenistek Karolíně Plíškové.... číst dále >

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >