Alternativa za kortikoidy

Anonymní
15.9.19 09:24

Alternativa za kortikoidy

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli máte zkušenosti s nějakou alternativou namísto kortikoidů. Mám za sebou několik zt a biochemických těhotenství. Dr mi sdělila že moje výsledky jsou ok, pouze hraniční hodnoty protilátek proti vajíčkum. Ale prý si myslí že kdyby byl problém v tomhle, že bych neotehotněla vůbec. Vím, že se dávají kortikoidy, ale dr mi neřekla že je potřeba nějaká léčba. Přesto bych chtěla zkusit nějakou přírodní alternativu. Děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

39272
15.9.19 09:53

Ahoj alternativu nevím, ale taky mám protilátky proti vajíčku a otěhotněla jsem 4× na první pokus takže i s tím se dá otěhotnět. Četla jsem - jedna holčina doporušovala, že by mohl pomoci anti alergin, ale zkušenost nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6591
15.9.19 11:05

Reklla bych, ze nic..priroda se vic zameruje na „posileni“ imunity nez jeji snizeni..nizke davky kortikoidu bych se nebala.. beru je dlouhodobe a nepozoruji zadne zmeny..Mam zvysenou imunitu proti trofoblastu, castecne plavcum, NK bunky a jeste cosi..a krasne mi to snizilo na normalni hodnoty :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1723
15.9.19 11:57

Taky bych se nebala kortikoidy brat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39272
15.9.19 12:57

Já měla při prvním těhot 4mg celé těhot. Teď jsem ve 13tt a beru 16mg snad krátkodobě. Do 12tt jsem brala 8mg, ale zhoršila se mi krev.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.9.19 13:18

@Ginuš Díky :kytka: A otěhotnět nebo i donosit?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.9.19 13:21

@Ginuš Aha, já myslela bez kortikoidů, ted čtu že s nimi. Já otěhotnim, ale těhotenství zamlkne

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.9.19 13:23

@Reaskiller Já bych je asi brala kdyby mi je dr. napsala, ale prý to nic není. Jen hraniční hodnoty. Ale neznám důvod, proč mi těhu zamlklá, tak jsem chtěla něco zkusit

• Nahlásit
  • Citovat
39272
15.9.19 13:28
@Anonymní píše:
@Ginuš Díky :kytka: A otěhotnět nebo i donosit?

Bez kortikoidů jsem 4× otěhotněla hned, ale potratila. Pak jsem s kortikoidy donosila jedno dítě, pak jsem potratila i s kortikoidy - měla jsem nejspíš nízkou dávku no a teď jsem těhotná a muselo se zvýšit na 16mg s ohledem na aktuální výsledky krve

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39272
15.9.19 13:31
@Anonymní píše:
@Reaskiller Já bych je asi brala kdyby mi je dr. napsala, ale prý to nic není. Jen hraniční hodnoty. Ale neznám důvod, proč mi těhu zamlklá, tak jsem chtěla něco zkusit

Mám velmi slabě pozitivní protilátky proti vajíčku a v těhot pěkně vystartovaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6591
15.9.19 17:35
@Anonymní píše:
@Reaskiller Já bych je asi brala kdyby mi je dr. napsala, ale prý to nic není. Jen hraniční hodnoty. Ale neznám důvod, proč mi těhu zamlklá, tak jsem chtěla něco zkusit

Nevím kam chodíš ale mne na hraniční hodnoty Malickova napsala Dexamed, pak imunoglobuliny a teď kortikoidů plnou zadnici..měli jste PGS u IVF Nebo ne? Zamlkat může z několika příčin a to: genetika, imunita, nedostatečná funkce hormonů nebo mutace (hematologie)..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.9.19 18:57

@Reaskiller Vše ostatní v pořádku. Hematologii, genetiku, hormonální profil i imunologii, kromě těch hraničních hodnot. Zatím nám otěhotnění šlo samo, tak jsme nezkoušeli nic jiného než přirozeně. Přítel půjde ještě na spermiogram. Mně teda zaráží to, že mi dr řekla že ty hraniční hodnoty nemají vliv na ta zt

• Nahlásit
  • Citovat
6591
15.9.19 22:00
@Anonymní píše:
@Reaskiller Vše ostatní v pořádku. Hematologii, genetiku, hormonální profil i imunologii, kromě těch hraničních hodnot. Zatím nám otěhotnění šlo samo, tak jsme nezkoušeli nic jiného než přirozeně. Přítel půjde ještě na spermiogram. Mně teda zaráží to, že mi dr řekla že ty hraniční hodnoty nemají vliv na ta zt

No, tot otazka :) kazdy ma na to jiny nazor a myslim, ze by se na to mohl podivat i druhy doktor.. kazdopadne nemyslim Vasi genetiku ale genetiku ditete.. to se da zjistit pouze u PGS/PGD a tady muze byt problem.. muze byt chromozonalne spatne a tim padem bohuzel miminko odejde..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39272
15.9.19 22:13
@Anonymní píše:
@Reaskiller Vše ostatní v pořádku. Hematologii, genetiku, hormonální profil i imunologii, kromě těch hraničních hodnot. Zatím nám otěhotnění šlo samo, tak jsme nezkoušeli nic jiného než přirozeně. Přítel půjde ještě na spermiogram. Mně teda zaráží to, že mi dr řekla že ty hraniční hodnoty nemají vliv na ta zt

Mě na hematologie řekli, že nemám nárok na Clexan normálně mě tam odtud vyhodili, když jsem byla těhotná po 4. A podle krve od dr Malíčkové je jasné, že ho potřebuji. Ani mi tenkrát nenabrali krev. Ale trvalo X let než jsem se k ní dopracoval.
První dítě mám po Ivf s PGS, pak jsem další vyšetřené potratila podle mě kvůli imuno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6591
15.9.19 22:33

@Ginuš Ja mela hodne biochemek a taky z IVF/PGS..je to skoda a musime si hodne protrpet nez se k necemu dopracujeme.. na vsech vysetrenich jsem lpela a vydupala, kdyz me vyhodili oknem, sla jsem dverma.. setkala jsem se s kyselejma ksichtama u lekaru, kecy a nemile reci..kaslala jsem na vsechno a jdu tezce za svym..slusne..ale tvrde..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama