Alternativní léčba nebo lepší vyšetření, OAB

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.18 15:47
Alternativní léčba nebo lepší vyšetření, OAB

Někdo tu možná bude mít zkušenosti s léčbou OAB, častého močení. Zrovna jsem ve fázi, že mě tento zdravotní problém HODNĚ obtěžuje a bohužel to začíná odnášet i moje rodina a vztah s manželem.

Zkusila jsem i léčitele, psychoterapii. Cvičím. Trpím na tohle podle doktorky od druhého porodu, podle mě od úporného zánětu, který se rozjel nějakou dobu po porodu.

Navštěvuji urologii, kde paní doktorka je příjemná, na všechno mi odpoví, ale z vlastní iniciativy mi nic nedoporučí. Poté co jsem na zánět dobrala ATB, a nenašla mi v močovém měchýři nádor, vyzkoušela na mě všechny prášky na hyperaktivní měchýř (Vesicare, Mictonetten, Mictonorm, Toviaz, Betmiga), ale bez úspěchu. Žádné pořádné vyšetření. Na vlastní žádost jsem si nechala udělat urodynamiku jinde a vyšlo, že měchýř nemám klasicky hyperaktivní (žádné předčasné stahy, kaacita celkem v pořádku)

Moje gynekoložka to řešit odmítá, sama bere antidepresiva na následky porodu a doporučuje jen tuto léčbu. Obvodní doktorka, na kterou jsem spoléhala nejvíc mi, doporučuje inkontinenční pomůcky a už nic neřešit. Mám mírnou cystokélu a vyhřezlou plotýnku, což může mít souvislost.Je mi 34 let.

Budu moc ráda za každý nápad, jak pokračovat.

Reakce:
Ou
Kelišová 6182 příspěvků 04.09.18 17:05

No - alternativci vám budou nabízet placebo. V případě že vaše problémy jsou důsledky neřešených úzkostí či jiných psychických stavů, tak to může zabrat. Stejně tak by ale zabrala dostatečně poctivá a dlouhodobá psychoterapie a ještě by vám to pomohlo situaci porozumět a postupně se naučit překopat patologické vzorce. A dá se to řešit přes pojišťovnu, zatímco za léčitele platíte cash.

Blbé je, pokud významná část příčin není úzkostného, ale fyziologického původu.

Jinak píšete o gynekoložve a obvodní lékařce - byla jste na urologii?

Fyzioterapie a cvičení na srovnání dysbalanci v oblasti pánve, kříže a zad rozhodně neuškodí a může pomoci. Minimálně na ty záda. Posilování pánevního dna, zejména pokud jsou obtíže spojené s porodem taky může jedině pomoci.

držím palce

Dají se vysledovat nějaké souvislosti s denním režime, se zátěží, s kvalitou spánku a podobně - vedla jste si nějakou dobu mikční kartu?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.18 20:10

@Ou Děkuji za odpověď :mavam: , sama nejsem schopná posoudit, jestli je to úzkostného nebo fyziologického původu, ale myslím, že fyziologického. Nměla jsem problémy psychického rázu. Naopak jsem si užívala nejlepší část života. Děti začaly být konečně trochu samostatné, měla jsem nové bydlení a vysněnou práci, takže žádné deprese, možná únava. Dost jsem si teda zničila ta záda - na fyzioterapii chodím už potřetí.

Na urologii chodím. Nejdřív jsem chodila k doktorovi, co zanedbal zánět. Dvakrát jsem tam byla s tím, že mi obvodní řekla, že mám stopy krve v moči a teprve na potřetí začal léčit, to už byly velké bolesti a zánět ledvin. A už se to nikdy nespravilo. Nyní chodím k paní doktorce, která je milá, ale chce to ptát se a zjišťovat. Ale já tomu nerozumím, tak nevím co chtít. :nevim: Ordinuje jen léky.

Svaly pánevního dna mám nějak stažené,nemůžu je uvolnit,ale při uvolnění mám zase pocit na únik moči. Všechno začalo po zánětu jako tlak měchýře dola a častější chození. Po roce, co jsem měla doporučovaný trénink měchýře se mi nějak zasekly ty svaly.

Vysledovala jsem, že problémy jsou po delším stání, chůzi (nemůžu ale pořád ležet :) ) a největší (omlouvám se) po stolici, asi to bude mít něco s tou kýlou močového měchýře. I to pak dost bolí, na to mám doporučený Algifen, ale neberu. :roll:

Ty se tím nějak zabýváš nebo máš taky potíže?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.18 20:20

@Ou Mikční kartu jsem si psala, ale nikdy jsem netušila, jak to zapsat. Nucení, tlačení je vlastně pořád, jen je různě snesitelné nebo už nesnesitelné.Mohla bych chodit mnohem častěji,ale někdy to třeba na ulici nejde, tak nějakou dobu vydržím,ale bolí to. Ráno to bývá lepší, pokud si tedy nedojdu na velkou (to je rychlé zhoršení),
S uroložkou se dá docela domluvit,ale jak píšu, sama nic nenavrhuje, občas mě odkáže na gynekologii.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.18 20:37

Ahoj,
také mám trochu podobný problém, mimo jiné urologické problémy i zřejmě hyperaktivní močový měchýř, brala jsem Vesicare, Mictonetten, Detrusitol a Betmigu, tu ale přestala hradit pojišťovna a je pěkně drahá, kdyby mi zabrala dobře, tak to za ni možná i dám, ale efekt byl jen trochu, tak jsem ji vysadila, ostatní tři léky nepomohly vůbec. Byla jsem na urodynamice (kvůli jiným problémům), cystoskopii, biopsii z močového měchýře (podezření na intersticiální cystitidu po první cystoskopii), samozřejmě sono a milion kultivací. Četla jsem, že je ještě jako řešení botulotoxin do stěny močového měchýře, ale zas efekt vydrží jen 9-12 měsíců.
Můžu se zeptat, kolikrát denně chodíš na wc? Já tak 20krát, ale byla období, kdy i 40krát a v noci každých 5 minut, úplně jsem z toho šílela. Teď jsou ty noci lepší, ale přes den se mi chce pořád.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.18 20:48
@Anonymní píše:
Ahoj,
také mám trochu podobný problém, mimo jiné urologické problémy i zřejmě hyperaktivní močový měchýř, brala jsem Vesicare, Mictonetten, Detrusitol a Betmigu, tu ale přestala hradit pojišťovna a je pěkně drahá, kdyby mi zabrala dobře, tak to za ni možná i dám, ale efekt byl jen trochu, tak jsem ji vysadila, ostatní tři léky nepomohly vůbec. Byla jsem na urodynamice (kvůli jiným problémům), cystoskopii, biopsii z močového měchýře (podezření na intersticiální cystitidu po první cystoskopii), samozřejmě sono a milion kultivací. Četla jsem, že je ještě jako řešení botulotoxin do stěny močového měchýře, ale zas efekt vydrží jen 9-12 měsíců.
Můžu se zeptat, kolikrát denně chodíš na wc? Já tak 20krát, ale byla období, kdy i 40krát a v noci každých 5 minut, úplně jsem z toho šílela. Teď jsou ty noci lepší, ale přes den se mi chce pořád.

Ahoj. Mám tu frekvenci úplně stejnou, taky tak 20 krát, ale taky byly i horší dny. :roll: :zed: V noci jsem kvůli tomu málem nemohla jít do postele :roll: Na noc beru Zoxon, ale jestli to má efekt nevím. Než jdu spát, tak si rychle dojdu a pak zaspím, v noci zase jdu,ale na tak jako přes den. Ale budím se teda s bolestivějším měchýřem.
O tom botulotoxinu jsem četla- šla bych na to, kdybych věděla, že bude efekt, i když na chvíli.
Ale na urodynymickém to žádné stahy měchýře neukázalo :nevim: Normální objem, nucení prý taky normální, ale moc ty výsledky nezhodnotili, uroložka jen řekla, dobrý.

Na gynekologickém zákroku mluvila jiná doktorka o „propadlém měchýři“. Ale čím to ve skutečnosti je, nevím.

Jak se to objevilo u tebe?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 13:51

Ahoj,
Zoxon jsem brala také, ale z jiných důvodů, tehdy jsem ještě OAB neměla. Ale vůbec mi nepomohl. Já jdu také večer těsně před spaním, několikrát a pak se stejně v noci většinou budím. Četla jsem definici OAB, že je minimálně frekvence 8 a vícekrát denně, alespoň jednou za noc a přítomnost urgencí, tak to vše splňuji. A tebe i močák bolí? Mě jen když nemůžu jít a zadržuji to a je tam toho už víc. Jestli zabere botulotoxin asi nikdo dopředu neodhadne, navíc to může mít i dost NÚ a to i stavy, kdy měchýř jakoby „ochrne“ a člověk pak nemůže sám močit. A byla jsi na cystoskopii? Jinak u mě to začalo potom, co jsem měla půl roku zavedenou permanentní cévku, tak po jejím vyndání.

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

On je žena! Etzler, Novotný a Nosek se oblékli jako dámy a takhle to dopadlo

Na Česko se řítí další muzikálový hit. Už v polovině března se na prknech... číst dále >

Předražené boty Gucci: Kdo z našich celebrit by skočil po ošuntělých teniskách?

Nedlouho po skandálním rasistickém svetru módní dům Gucci představil nové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >