Alternativní porodnice? - Praha a okolí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Siginek
Povídálka 47 příspěvků 29.10.15 21:03
Alternativní porodnice? - Praha a okolí

Ahoj děvčata… blíží se mi termín, kdy musím nahlásit zvolenou porodnici a nevím si rady. 8o
Hledám v Praze a okolí porodnici, kde to nebude vyloženě masovka, kde personál komunkuje, je ochotný a hlavně 100% naslouchá potřebám rodičky. Pročetla jsem si reakce rodiček v sekci Porodnice, ale jednoznačnou odpoved jsem nenasla…
Alternativní porodnicí myslím to, co pokládám za přirozený porod, kdy vás nenutí ležet na koze, neodnáší vám hned miminko po porodu pryc, ote může být celou dobu přítomen, nechávají dotepat placentu atd… podle me to, co by mělo být standardem…
Nevím jestli někde vůbec existuje porodnice, kdy máte např. i možnost rodit do vody apod. - to zž možná chci moc. :zed:
Aktuálně mi lidi dporučují Apolináře, i když je to masovka kvůli péči o dítě v případě komplikací, ale nejsem si jistá, zda tam najdu i výše uvedené…
Děkuji za názory a rady!

Reklama

Najdete v encyklopedii: Alternativní porod

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Vjerusz
Zasloužilá kecalka 840 příspěvků 29.10.15 21:11

@Siginek Ahoj, ani ja jsem nevedela pri vyberu porodnice, a taky jsem hledala neco, kde to nebude jak v tovarne pri pasove vyrobe. Jelikos pracuji s malymi detmi a slysela jsem spoustu hodnoceni, zvolila jsem nakonec Neratovice. V Praze je to jak kde, a stejne velice individualni, zalezi na koho zrovna narazis. Jedna maminka to stopro doporuci, ze by nesla jinam, jina na stejnem miste porod hodnoti negativne. Mne hlavne prislo divne uz v 14+0 kdy jsem se sotva vzpamatovala z te radostne zpravy a poradne jsem ani nevnimala, ze jsem tehu, tak se rozhodovat, kde budu rodit. I z toho duvodu jsem zvolila Neratovice, kde staci jit az 36.tydnu snad. Ano nemaji tam detskou JIP, ale jinak mi to tak nejak ve vsem vyhovuje, hlavne v tom pristupu… A porod do vody nikde v Praze ani snad Stredoceskem kraji neumoznuji.

Siginek
Povídálka 47 příspěvků 29.10.15 21:19

@Vjerusz
Dekuji moc za reakci, presne tak to je - kazdy rika neco jineho a ja jsem uplne ztracena, protoze nevim, podle ceho se rozhodnout…
Nad Neratovicemi jsem nepremyslela, ale mam to kousek, tak na to kouknu… co presne te tam zaujalo krom toho 36.t?
Mimochodem, nevis, zda se da to rozodnuti menit, pripadne zda se musim regstrovat presne v termin, ktery mi naspali na gynde? Vylozene mi dali papirek s datem a ze presne v tento den se mam objednat… neni mi jasne proc, tak jsem si to prelozila tak, ze kvuli obsazenosti nekterych porodnic…

myskalucka
Echt Kelišová 7908 příspěvků 29.10.15 21:20

@Siginek : a jsi u Apolináře registrována? Nebo jinak, jsi v některé z pražských porodnici registrována ( registruje se 14+0 ), pokud ne, tak na pražské porodnice hned zapomen. Dobre jsou porodnice v Hořovicích a Neratovice.

Siginek
Povídálka 47 příspěvků 29.10.15 21:21

@myskalucka
jeste nejsem nikde - jsem teprve ve 12t.

peta h
Ukecaná baba ;) 1166 příspěvků 29.10.15 21:34

Také doporučuji Neratovice a ideálně domluvit si tam i osobní porodní asistentku (zaplatíš si ji k porodu a ona se už postará o to, aby bylo vše podle tvých představ, pokud je to ze zdravotního hlediska možné). Registrovat se tam nemusíš, stačí když se objednáš včas na první monitor v 36 týdnu. Rodila jsem tam s PA Járou, dopředu jsme se na všem domluvili a porod byl naprosto dokonalý! Přijela jsem až ke konci, takže už sem šla jen do vany, přidala mi tam moji oblíbenou levanduli, zapálila svíčky a pak rovnou na sál, tam jsem hupsla na žíněnku a rodila jen s Járou a mužem, mohla sem být v poloze jaká mi byla příjemná, klidně na čtyřech. Měla jsem klid, přítmí, žádný klystýr (ikdyž by mi nevadil, ale nebyl potřeba), Jára mě odrodila až do konce, nikdo jiný tam nebyl, Dr čekal vedle kdyby byl náhodou potřeba, ale nebyl, rodila jsem nahá, malou dala hned na mě, nechala dotepat pupečník, nikdo mi ji nebral a neodnášel, pouze po chvíli přišla potichu doktorka, jen pohledem ji zkontrolovala, nikdo mi ji nebral, řekla že je vše v pořádku a zase odešla, pak mě už jen kontroloval gynekolog, taky vše v pořádku, žádné poranění nic, porod byl v klidu, pomalu, nahřívala mi hráz, takže žádný nástřih ani minimální natržení, pak jsme byli už jen pořád sami spolu. Vážení a rychlá kontrola proběhla až po 2 hodinách s mužem, zatímco jsem šla s PA do sprchy, tak ji během 5 minut zkontrolovali, nic víc a hned mi ji zase dali, nekoupali, oblékla jsem si ji sama už rovnou do svého, nic tam nebyl problém, úžasný porod, úžasný přístup, domů jsem šla už po 2 dnech. Byl to druhý porod a klidně bych si to hned dala znovu, nádherný zážitek. Po prvním porodu, který byl na Bulovce naprosto konzervativní, zbytečně vyvolávaný, cpali do mě léky a měla jsem dva nástřihy, které se hojili celé šestinedělí to bylo jak nebe a dudy, neporovnatelné. Tenkrát jsem si ani nedokázala představit, že je ště někdy budu rodit, doslova trauma a teď, hned bych si to dala znovu: :kytka:.-)

Bara04
Kecalka 141 příspěvků 29.10.15 21:37

Ahoj, tak ja byla registrovaná v Praze, kdyby náhodou byl maly předčasně. to jsem proste nasla tu co mame nejblíž. Ale pak jsem hledala za Prahou- moje typy byly Horovice, Neratovice, Kolín a Nymburk
vyhrál Nymburk. bylo to OK, mela jsem svou PA a vse bylo v pohode. mily personal, hezky přístup
Tak preji šťastnou ruku pri vyberu

Bara04
Kecalka 141 příspěvků 29.10.15 21:44

@Siginek
do pražských porodnic musis vetsinou bud presne ten den nebo aspon ten tyden co ti napsali
to záleží na porodnici. maji to na stránkach
v Krči například staci ten daný tyden pres internet

Michaela1234567
Stálice 72 příspěvků 29.10.15 21:50

Já sem ze Slaného a budu tu taky rodit, jezdí k nám rodit i maminky z Prahy je tu porodnice perfektní. Teď je v rekonstrukci, ale fungují normálně jen nevím jestli vám momentálně vyjdou vstříc se vším, můžete tam zkusit zavolat ;)

tezi
Hvězda diskuse 44936 příspěvků 29.10.15 21:51

@Siginek v okolí Prahy jsou fajn Příbram, Hořovice, Benešov.
Rodila jsem 3× u Apolináře a byla jsem spokojená. 2× jsem rodila v Příbrami a rozdíl obrovský a k Apolináři ani do jiné velké porodnice už bych nešla. Ještě jsem uvažovala o Hořovicích, ale zavrhla jsem ji kvůli delšímu času dojezdu.

Michaela1234567
Stálice 72 příspěvků 29.10.15 21:52

@Vjerusz
Někde je porod do vody umožněn, nedávno sem to četla, ale nepamatuji si jaká to byla porodnice :( bylo to ale někde v okolí (jsem ze Slaného)

Bibi82
Extra třída :D 10700 příspěvků 29.10.15 21:55

Rakovník :)

@Michaela1234567 píše:
@Vjerusz
Někde je porod do vody umožněn, nedávno sem to četla, ale nepamatuji si jaká to byla porodnice :( bylo to ale někde v okolí (jsem ze Slaného)

Michaela1234567
Stálice 72 příspěvků 29.10.15 22:00

@Bibi82
Je to dost možné ;)
Vím ze byla možnost zvolit si jestli chcete klystýr, oholit hráz, rodit jak se vám,,zachce,, a hromada dalších věcí. Jaký jsou tam ale porodní asistentky a lékaři vůbec netuším, ale hodně mě zaujala ta nabídla co vše si můžete zvolit.

Siginek
Povídálka 47 příspěvků 29.10.15 22:13

Moc vsem dekuji za reakce! Rakovnik uz je pro me dost daleko, skoda… :( Pocitam, ze kdyz se pro jistotu zaregistruji nekde v Praze, kdyby to nahodou uz dopredu vypadalo na problemy, tak tim asi nic nezkazim, ze? Kdyz se i pres to mohu rozhodnout pro nejakou mene vytizenou porodnici mimo Prahu… Neratovice vypadaji fajn, jen me tedy trochu zaskocil cenik… jasne, vim, ze jde o soukrome zarizeni, ale prijde mi, ze tam platite uplne za vsechno 8o Nicmene netusim, jak je to jinde… Tak nejak jsem naivne pocitala pouze s priplatekem za nadstrandard, ale ze se plati i za bezne pokoje, nebo za pritomnost otce, atd atd.. no, mozna jsem jen tak neinformovana… :think:

Michaela1234567
Stálice 72 příspěvků 29.10.15 22:18

@Siginek
Nevím jak to máte daleko do Slaného, ale tady dystak není potřeba registrace, jen si zavoláte než by ste jela zda mají místo, jen když chcete nadstandard úplně na 100% tak je lepší se domluvit. A jinak otec u porodu se platí snad všude, ale pojišťovna by to měla proplácet :palec:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jsem expertka na zkrácené úvazky, směje se Karolina

Karolina Macúchová působí klidně, jako by se právě vrátila z jógové lekce.... číst dále >

Jak dítě odtrhnout od počítače? Klíčem je jiná zábava

Také byste radši viděli své děti trávit čas jinak než koukáním na videa na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Z uprchlického tábora na mola. Modelka v hidžábu okouzlila módní svět

Modelka Halima Adenová (19) si může připsat několik prvenství. Zhruba před... číst dále >

Je mi z tebe na blití, urážel vyměněnou manželku drobkový král

Jestliže Katka (25) ve Výměně manželek nazývá svého manžela Vaška (33)... číst dále >

Reklama