Reklama

Alternativní školy Praha 4

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Domča3
Povídálka 31 příspěvků 14.01.17 12:26
alternativní školy Praha 4

Ahoj, mám dvojčata předškoláky a čím dál více s mužem uvažujeme, že je nedáme do klasické základky, ale hledáme pro ně alternativní způsoby vzdělávání… Ráda bych poprosila o zkušenosti, pokud máte někdo dítě v nějaké alternativní škole v Praze 4 a okolí? Prošla jsem si weby, byli jsme nebo se chystáme na dny otevřených dveří, ale moc by mi při rozhodování pomohly i osobní zkušenosti rodičů, co tam mají děti - jak jsou tam děti spokojené, jak škola a výuka funguje, jestli jste narazili na nějaké problémy atd. Zajímá mě prostě vše :-) Konkrétně uvažujeme o Montessori třídě v ZŠ Jeremenkova, domácí komunitní škole Brandola v Bráníku a Scioškole v Praze 11, ale uvítám i další tipy na školy. Nejde mi o prestižní školy typu PORG, vícejazyčné školy apod., ani děti naopak nemají nějaké problémy, kvůli kterým by třeba potřebovaly speciální vzdělávání, jen mi prostě jde o školu, kde se děti cítí dobře, která má individuální přístup k dětem (nejen proklamovaný, ale opravdový), která při výuce vychází z jejich potřeb a hned na začátku nezničí jejich motivaci k učení se novému, kterou má dle mého názoru každé dítě. Děkuji všem předem za zkušenosti, moc by mi to pomohlo při rozhodování.

Reklama

Reakce:

J_Doe
Závislačka 2838 příspěvků 14.01.17 13:38

ZŠ Na Beránku (Praha 12)
Mají Montessori i program Začít spolu.

WaIl
Kelišová 5724 příspěvků 14.01.17 13:57

Určitě bych zkusila pátrat na FB v různých skupinách těch škol, atd.. Tam je mnohem více konkrétních lidí, kteří se s Vámi mohou podělit o zkušenosti, než zde.

kocikoc
Povídálka 29 příspěvků 11.09.17 17:22

Taky se na Praze 4 otevřela scioškola, četla jsem v Tučňáku. Máte s ní zkušenosti? Myšlenky vypadají dobře.

Domča3
Povídálka 31 příspěvků 12.09.17 21:45

@kocikoc Jestli myslíš tu novou v Nuslích, byla jsem se v srpnu podívat na dni otevřených dveří, resp. měli to koncipované jako ukázkovou hodinu. Mně se to moc líbí, syn byl taky nadšený, řekl, že do jiné školy už nechce :-) Ale je to dost drahé, tuším, že 8500 Kč měsíčně (vzhledem k tomu, že máme dvojčata, tak už je to fakt dost…). Ale koncepce školy se mi opravdu líbí, myslím, že děti v ní musí být šťastné…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Švédka chce být rekordmankou a touží po největším pozadí na světě

Natasha Crownová (24) se považuje za modelku. Podle svých vlastních slov je... číst dále >

Reklama