Alternativní ZŠ Praha 5/6

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jančata
Povídálka 47 příspěvků 21.03.18 16:54
"Alternativní" ZŠ Praha 5/6

Dobrý den,
hledám základní školu na Praze 5/6 (nebo blízké okolí) pro mého syna. Syn je silný introvert, řekla bych průměrně inteligentní, totální „antitalent“ na češtinu/jazyky. Exceluje ale ve fyzice a informatice (v pěti letech se zajímá o programování, staví elektr. obvody). Syn dříve chodil do lesní mateřské školky, ze které byl nadšený. Pak půl roku chodil do soukromé anglické a byla to tragédie. Teď chodí poslední rok státní školky a celkem to jde.
Velmi se mi líbila Scio škola na Praze 6 svým konceptem - učení základních tří předmětů (čeština, matematika, angličtina) a zbytek v projektech. Kdyby to fungovalo i v praxi, byla bych nadšená. Bohužel dle recenzí je úroveň znalostí žáků tristní.
Nechtěla bych klasickou základku, kde budou děti pérovat, zároveň ale nejsem ztotožněná s totální alternativou, kde se „nic“ nenaučí.
Nebráním se soukromé ZŠ, limit mám ale tak do 15tis. Kč (strop) se vším všudy.
Máte někdo nějaké zkušenosti třeba i se státními ZŠ?
 DÍKY!

Reakce:

Paralenka červená
Ukecaná baba ;) 1097 příspěvků 21.03.18 17:33

Do ktere jde syn tridy?

Jančata
Povídálka 47 příspěvků 21.03.18 18:04

Syn půjde do první třídy 2019

Fíková
Kelišová 5447 příspěvků 21.03.18 18:12

Jestli měl rád lesní školku, tak by se mu určitě líbilo tady http://www.zemekvitek.cz
Ale jestli už to nepovažuješ moc za alternativní.

Jančata
Povídálka 47 příspěvků 21.03.18 18:14

@Fíková no už jsem na ni koukala a vím, ze syn by tam byl nadšený. Ale vzhledem k tomu, ze syn miluje přírodní vědy, tak mu nechci zavřít “dveře” dalšímu vzdělávání - tj. prijimacky na navazující školu…

Jančata
Povídálka 47 příspěvků 21.03.18 18:17

Moc se mi líbí ZŠ Livingstone, ale je v Cakovicich a to je šílené daleko.
Přemýšlím ještě o waldorfske - Dedina.
Při CVUT otevřeli nové ZŠ zaměřenou na přírodní vědy, ale je to tam strašný dril :(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.18 18:22
@Jančata píše:
Moc se mi líbí ZŠ Livingstone, ale je v Cakovicich a to je šílené daleko.
Přemýšlím ještě o waldorfske - Dedina.
Při CVUT otevřeli nové ZŠ zaměřenou na přírodní vědy, ale je to tam strašný dril :(

Zas tak strasnej dril tam není :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Zkušený demonstrant a tichá „rebelka“! Poznejte dvojici, která hodila kytky do koše

Občané České republiky si v sobotu 17. listopadu připomínali výročí sametové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >