Alternativy Norethisteronu

Anonymní
18.6.21 10:49

Alternativy Norethisteronu

Zdravím, pročítala jsem si sice již pár diskuzí, ale ráda bych věděla, jestli měl někdo podobné problémy a srovnal je nějakou přírodní cestou nebo se to srovnalo samo. V květnu jsem začala poprvé během ovulace krvácet, při červnovém krvácení jsem po týdnu, kdy problémy neustávaly a padaly ze mě i cucky (nárazově, mezi tím bylo i špinění a hnědá krev, na krvácení stačila jedna silnější intimka), jsem šla za svoji doktorkou. Aby mě mohla vyšetřit, nasadila Norethisteron (neznala jsem a vše o něm si zjistila až doma). Nejdřív tři denně, pak, když jsem jí řekla o problémech při užívání, tak dva. Jenže mám mimo to problém s oběhem v dolních končetinách, nosím kompresní punčochy, trpěla jsem hlavně při menzes a měla jsem několikrát podezření na trombózu (nepotvrzeno), cévní mi HA nedoporučila (problémy s nohama se objevovaly u všech prášků, které jsem zkoušela). Gyndařka to ví, ale prý by krátkodobé braní nemělo dělat problém a jinou alternativu mi nenabídla. No, z deseti dnů jsem vydržela tři, zhoršily se nohy, bolesti na hrudi, spánek skoro žádný, zle od žaludku, motání hlavy. Osmou tabletku jsem si už nevzala a čekám, co se bude dít… Nerada končím léčbu jen tak samovolně, ale hormony nechci ani vidět, u bylinek jsem taky opatrná, i když mi kolikrát velmi pomohly a jsem ochotná je brát dlouhodobě, ale bohužel jsem se dočetla i protichůdné názory (že kontryhel, drmek, řebříček mohou spíš vyvolávat špinění). Jde mi hlavně o to, abych si léčbou ještě nezhoršila ty nohy, když vidím, jak mi je tohle po třech dnech vysloveně trhá. Máte nějaké jemnější tipy mimo hormony? Co konkrétně VÁM pomohlo? Fyzicky nebo z krve se jinak nic nenašlo, děti nemám (i po volném průběhu po 3/4 roce nic), nekouřím, váha přiměřená, pohyb je taky, stres mám až teď z těch účinků. Tož fakt nevím, co tak najednou… S gyndařkou to samozřejmě ještě řešit budu, zajímají mě vaše aktuální zkušenosti. Děkuji. Prosím anonymně kvůli známým zde.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
58645
18.6.21 10:53

Tak to valím oči, že ti při sklonech k tromboze napíše hormony. Zkus bylinky, kdysi mi srovnal cyklus gynex.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
18.6.21 12:55

Já brala Norethisteron při posunutí menstruace, gynex při spravení cyklu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
21.6.21 16:37

Aby tě mohla doktorka vyšetřit, tak ti nasadila norethisteron?? Taky by mě zajímala alternativa norethisteronu. Dostala jsem to na nastartování cyklu a úpravu krvácení, protože jsem krvácela téměř nepřetržitě. Krvácení sice zastavil, brala jsem ho deset dnů, následně dostala menstruaci, ale teď, po pěti dnech nekrvácení, to opět dostávám. Takže zřejmě vůbec nepomohl.
Co jsem pochopila, tak je tohle dost silný a ne moc moderní preparát, takže alternativy snad jsou, i když v tvém případě bych se obávala asi všeho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.6.21 05:37
@Elishka píše:
Aby tě mohla doktorka vyšetřit, tak ti nasadila norethisteron?? Taky by mě zajímala alternativa norethisteronu. Dostala jsem to na nastartování cyklu a úpravu krvácení, protože jsem krvácela téměř nepřetržitě. Krvácení sice zastavil, brala jsem ho deset dnů, následně dostala menstruaci, ale teď, po pěti dnech nekrvácení, to opět dostávám. Takže zřejmě vůbec nepomohl.
Co jsem pochopila, tak je tohle dost silný a ne moc moderní preparát, takže alternativy snad jsou, i když v tvém případě bych se obávala asi všeho.

Ano, prý by měla zkreslené výsledky. Pak mi ho nechala dál, snížila dávku, ale já ho vydržela brát jen pár dní, skončila jsem pak následně na pohotovosti s velkými bolestmi na hrudi a vykašláváním krve. Ale embolii nebo srdeční problém naštěstí vyloučili, prý asi nakonec žaludek. Krvácet jsem po vysazení zas začala a čekám, jestli z toho bude jakože menzes nebo ne (vyšlo to na přibližný termín původní menstruace). Na Gynex jsem se dívala, některé psaly, že po něm právě špiní, tak nevím. Ale kladné recenze mě přesvědčují.

• Citovat
  • Nahlásit
22
22.6.21 16:23
@Anonymní píše:
Ano, prý by měla zkreslené výsledky. Pak mi ho nechala dál, snížila dávku, ale já ho vydržela brát jen pár dní, skončila jsem pak následně na pohotovosti s velkými bolestmi na hrudi a vykašláváním krve. Ale embolii nebo srdeční problém naštěstí vyloučili, prý asi nakonec žaludek. Krvácet jsem po vysazení zas začala a čekám, jestli z toho bude jakože menzes nebo ne (vyšlo to na přibližný termín původní menstruace). Na Gynex jsem se dívala, některé psaly, že po něm právě špiní, tak nevím. Ale kladné recenze mě přesvědčují.

To je teda něco. :( Za zkoušku ten Gynex stojí, nicméně mně nejspíš vůbec nic neudělal. Zkoušela jsem i kapky s jeřábem ptačím. Kamarádce na zpravidelnění cyklu pomohla homeopatika. A to je krvácení mimo cyklus opravdu tak silné? Co jsem pochopila, tak se nerethisteron předepisuje při silném krvácení nebo na oddálení menstruace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat