Alzheimerova choroba - poděkování nadaci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.17 14:40

Moje babička má taky Alzheimera ale teda nedali bychom ji nikde do domova, staráme se o ni doma, převážně děda teda protože je ještě ve skvělé formě, kdyby nebyl tak přijde na řadu moje mamka nebo teta… myslím, že peníze se dají využít i jinak a ne na lidi o které se má starat rodina…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

e008
Závislačka 3289 příspěvků 25 inzerátů 03.01.17 14:50

Kazdy si to dovolit nemuze, rodice maji do duchodu jeste dost let, ale ne zas tolik, aby si byly schopni znovu najit slusnou praci. Po me mamce to chtela prababicka, umrela za mesic, bylo ji pres devadesat. Kdyby mamka dala vypoved, tezko by po 50 hledala praci.
Nesud, ono je potreba videt celou situaci. Takovy clovek potrebuje 100% peci a dokud to clovek nezazije, nevi, co to je.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22858 příspěvků 03.01.17 14:55
@Anonymní píše:
Moje babička má taky Alzheimera ale teda nedali bychom ji nikde do domova, staráme se o ni doma, převážně děda teda protože je ještě ve skvělé formě, kdyby nebyl tak přijde na řadu moje mamka nebo teta… myslím, že peníze se dají využít i jinak a ne na lidi o které se má starat rodina…

Hrdinná anonymko, ono pokud tobě reálně nehrozí, že ti takto nemocný člověk zůstane v péči, tak se to snadno plácá po rameni, jak by jste to nikdy neudělali. Můj děda se taky staral, dokud to zvládl a zvládala to i babička, ale pak to začalo být život ohrožující, tak šla do perfektního domova. Bohužel nikdo jiný se o ní starat nemohl. Můj táta 500km daleko, teta sice relativně blízko, ale bohužel sama vážně nemocná. Nikdy by mě nenapadlo to někomu vyčítat.

catherine100
Vesmírná mluvilka 30562 příspěvků 03.01.17 14:59
@Anonymní píše:

ehm ne každý má na to nejen peníze (příspěvek od státu na toto minimální), ale náturu se starat o takového člověka…
nejen že je nebezpečný sobě, ale i okolí a ty nervy, když vyhrožuje např. že se zabije, nebo že mu nedáváte najíst, že mu kradete peníze, zapomíná vypínat sporák…tak je kolikrát lepší, když je pod odborným dozorem

Tichošlápek
Extra třída :D 10474 příspěvků 03.01.17 15:00
@Anonymní píše:

A proč anonym? Moji babičku jsme do domova dat museli. Ne vždy se dá vse zvládnout. Brali jsme si ji domu, jak často to šlo. Rozhodne to ale nebylo stále. Ne každy ma takovou rodinu, ze pokryje péči 24/7. Takže mysli dal a lepe

e008
Závislačka 3289 příspěvků 25 inzerátů 03.01.17 15:11

Ja ziji se starou osobou v domacnosti a kdyz pominu, ze teda rika vsem o nas takove veci, ze nad tim zustava rozum stat, tak bezne zaviram otevrene dvere ven, vypinam pustenou vodu, co je ale horsi, mam male dite a na koberci uz jsem nekolikrat nasla rozsypane prasky. A to je na tom celkem jeste dobre. Od znameho zapne sporak a jde, od jinych zase treba v prostred noci utece a oni ji nemuzou najit…

freeport
Ukecaná baba ;) 1037 příspěvků 03.01.17 15:22
@Anonymní píše:

Takto nemocní lidé potřebují 24 hodin speciální péče. Málokdo se dovede o ně postarat jako školený personál. Většina lidí v produktivním věku pracuje, je těžké se doma o nemocného člověka starat. Vůbec na tom nevidím nic špatného, dát dědu nebo babičku do ¨ústavu¨, pokud jsou takto nemocní. Nejde o to, že by je člověk neměl rád nebo je chtěl odložit.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.17 15:37
@Anonymní píše:

Ono to není tak jednoznačné. Jeden člen naší rodiny má ženu, u které se rozjela vaskulární demence a také si řekl, že ji nemůže dát nikam do ústavu, že je to přeci jeho žena. Tak se o ní už léta stará, je na prášky, jenom snáší nesnášenlivé a paranoidní výpady své ženy, je utrápený, nešťastný a stal se z něj úplný nešťastný morous, který jen přežívá.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.17 15:58
@Anonymní píše:

Ty jsi teda hrdinka, schovávat se za anonymitu a přitom odsuzovat jiné. Ono bys asi mluvila trochu jinak, pokud by ses o babičku musela starat přímo ty osobně. A také záleží na tom, jaký stupeň Alzheimera tvá babička má. Já se starala o manželovu babičku necelé dva roky. Postupovalo to u ní hodně rychle, takže z raného stádia se během pár měsíců dostala do stádia pozdního. Babička celý život odmítala léky, takže v posledních letech jsem do ní musela léky cpát vyloženě násilím. A to se jí stejně podařilo je kolikrát vyplivnout, nebo schovat pod protézu, jakkoli zlikvidovat. Neustálá kritika, křik přes celou ulici, že ji týrám hlady, že ji biju, že ji okrádám. Jakmile jsem ji nechala jen chviličku o samotě, okamžitě vykonala velkou potřebu na koberec a exkrementy rozmatlala všude, kde se dalo. Několikrát denně se s ní doslova „prát“, abych ji mohla osprchovat. Odmítala jídlo i pití, častokrát jsem s ní musela do nemocnice, kde jí dávali kapačky z důvodu dehydratace. Ale hospitalizovat ji nechtěli nikdy, protože s lékaři nespolupracovala. Nevěděla kde je, kdo jsem já, nepoznávala nikoho, mluvila zmateně. Byla schopna celý den pořád dokola opakovat dvě, tři nesmyslné věty a musíš jí pořád odpovídat.
Také jsem si myslela, že to jako rodina zvládneme. Ale babiččiny děti mají zdravotní problémy, péči o ni nezvládali, jedno z dětí vyloženě odmítalo, druhé se trošku na péči podílelo, ale nic moc. A vnoučata? Jeden vnuk je můj manžel, pomáhal jak se dalo, ale byl hodně v práci, protože musel uživit naši rodinu, i babičku. Další vnuci s manželkou se neangažovali vůbec. Nemám jim to za zlé, bylo to hodně těžké a náročné. A hlavně babička všechny lidi okolo sebe odmítala. Nechtěla jsem ji do domova dát, myslela jsem si, že to zvládnu. Ale později už to bylo neúnosné. Své děti jsem musela úplně odložit na druhou kolej, babička byla vždy na prvním místě. Po čase jsem se začala psychicky hroutit. Neustálý stres, téměř bez spánku, 20 kg nahoře… Sehnala jsem domov vysloveně minutu dvanáct. Být babička doma jen o týden déle, věřím, že bych skončila na psychiatrii.
Nakonec babička po měsíci v domově zemřela. Dlouho jsem měla výčitky svědomí, že kdybych to jen maličko tušila, tak bych si ji nechala doma. Ale všichni, včetně lékařů v domově mi vysvětlovali, že bych to psychicky vážně nezvládla a hlavně vím, že i když tam zemřela brzy, tak měla tu nejlepší péči jakou mohla mít. Nejhorší bylo to její odmítání jídla a pití. Celé dny nechtěla sníst ani sousto. Dělala jsem jí jídla, která milovala, zkoušela jsem cokoli a všechno marně…

Takže než začneš někoho soudit, zamysli se nad tím, jak to může být náročné. Tvá babička na tom pravděpodobně ještě není tak zle, aby péči o ni rodina nezvládla a moc moc ti přeji, abyste se nedočkali takového zhoršení, jaké nastalo u naší babičky.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.18 09:19
Alzheimerova chorova - oznámení úmrtí

Dobrý den, ráda bych vás poprosila o radu:

máme doma babičku s pokročilým stadiem Alzheimerovy choroby. Bohužel zůstala sama doma, neboť dědeček v sobotu umřel. Zítra máme pohřeb a o smrti dědečka jsme jí ještě vzhledem k jejímu stavu nic neřekli - babička si nic neuvědomuje a hlava už jí neslouží. Když ji maminka před pár lety řekla, že jdou zítra na pohřeb vzdálené rodině, chtěla se na pohřeb vypravovat i několik dní po pohřbu (nějak si to zapamatovala, že jde na pohřeb a utkvělo jí to v hlavě a pořád se oblékala a vypravovala na pohřeb). Kvůli tomu jsme jí o smrti dědečka neřekli - nevíme, co čekat, jak zareaguje, jak to její hlava vezme. Poradíte prosím, kdy a jak jí to říct: ještě dnes (třeba večer, dát jí do ruky parte…) nebo až zítra až se budeme chystat na pohřeb? Zažil jste někdo podobnou situaci? Budu ráda za jakoukoli radu. Předem děkuji

catherine100
Vesmírná mluvilka 30562 příspěvků 16.01.18 09:29

U někoho se babička asi léčí, probrala bych to s ním, tohle se těžko radí :nevim:

veris9
Nováček 3 příspěvky 16.01.18 09:33

Je to hrozně těžké :,( i pan farář při vyřizování pohřbu souhlasil, abychom jí to ještě neříkali. Jsme bezradní :,( :,(

stinga
Závislačka 4176 příspěvků 6 inzerátů 16.01.18 09:56

@veris9 ale jednou jí to beztak říct musíte, tak nějak moc nechápu to oddalování, a nikdy nevíš, jak zareaguje, třeba vůbec nijak, podle závažnosti postižení mozku
@catherine100 jak zareaguje nemůže vědět ani ošetřující lékař, tato nemoc je nevyzpytatelná, nemocní mají výpadky a pak zas můžou chvíli chápat docela dobře

MarketinkaKopretinka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 16.01.18 10:04

Pokud o nicem nevi a nepamatuje si, tak mozna bych ji to ani nerikala a mozek ji nezatezovala, je to tezko, tchyne ma taky alzheimera a stav se ji zhorsil prave po smrti manzela. Sice zije jeste sama, ale uz ji vozime jidlo, chodime ji pomahat, ale nekterymi vecmi ji hlavu vubec nezatezuji. Nema to cenu.

catherine100
Vesmírná mluvilka 30562 příspěvků 16.01.18 10:17

@stinga to je jasně, ale vi v jakém je to stádiu…
Jasný, že tady to nějak říct musí
Ale my třeba babičce o úmrtí příbuzných ci znamych nerikali, nemělo to smysl a jen by ji to pritizilo, ale uz byla opravdu mimo :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyhrál v Milionáři, do roka vraždil: „Donutila mě Hepnarová,“ vysvětloval lesní vrah Kalivoda

V roce 2004 byla soutěž „Chcete být milionářem?“ na vrcholu popularity.... číst dále >

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >