Reklama

Amalgan v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ellanka
Kecalka 164 příspěvků 13.01.17 15:03
Amalgan v těhotenství

Ahoj holky, dnes jsem byla u zubare a dal mi pres dve stolicky plombu kapslovy amalgan, jsem ve 20tt myslite ze to muze nejak ohrozit plod? V unoru me cekaji dalsi dva kazy takze mam jit jen do bile plomby?

Reklama

Reakce:

Premek_Orac
Závislačka 4211 příspěvků 13.01.17 15:14

Buď v klidu. Celé generace se dával jen amalgán a bez následků. Mimochodem je to nejtrvalejší způsob opravy zubu.

smudlinky
Ukecaná baba ;) 2481 příspěvků 370 inzerátů 13.01.17 16:03

Amalgam není zraví škodlivý, je to běžný stomatologický materiál který se dává všem co nemají alergie na nějakou ze složek plomby

palapa
Závislačka 2949 příspěvků 13.01.17 16:44

No dnes jsem cetla clanek, ze chteji pro tehotne a deti jen bile plomby. Jako dojit k zubari, to aby si clovek pripravil tisice, hruza. Ale co me zarazilo, ze Amalganova plomba je plne hrazena a vsude za ni chteji penize?

Ellanka
Kecalka 164 příspěvků 13.01.17 17:03

@palapa ja platila za tu dvojitou plombu 550,– je to nejaky vylepseny amalgan kapslovy.

Pande
Kecalka 174 příspěvků 13.01.17 17:15

*

Příspěvek upraven 13.03.17 v 17:32

Ellanka
Kecalka 164 příspěvků 13.01.17 17:31

@Pande jenže já mám v puse ještě před těhotenstvím několik amalgámových plomb z dětství tak s tím už asi nic nenadělám.

Pande
Kecalka 174 příspěvků 13.01.17 17:59

*

Příspěvek upraven 13.03.17 v 17:34

nozu
Extra třída :D 11481 příspěvků 13.01.17 18:27

@Pande prosím tě, nešiř paniku! Amalgan asi není až taková výhra, ale není to život ohrožující…

@Ellanka hele, asi tak. Pokud tě ještě čeká nějaké vrtání, nech si tam dát bílou plombu. Sice to leze do peněz, ale zdravotně i kvalitativně to je lepší. A nepanikař. Ne nadarmo se říká, že nejhorší smrt je z vyděšení. Ale chápu, že v těhotenství člověk vše vnímá citlivěji.

Barush
Ukecaná baba ;) 1390 příspěvků 13.01.17 18:29

Ve švýcarsku by toto třeba neudělali… :think:

Ellanka
Kecalka 164 příspěvků 13.01.17 19:15

@nozu O peníze nejde, příště určitě už jen bílou plombu :) A dnes mi dala ten dozovaný amalgám a ten se nijak nemíchá v ambulanci, už je rovnou připraven v nějaké kapsli tak snad to je i šetrnější pro zdraví.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama