Amalgánová plomba v těhotenství

Anonymní
12.12.19 09:08

Amalgánová plomba v těhotenství

Zdravím, jsem v 30tt dnes jsem byla u zubaře. Našel mi dva malé kazy které mi bez umrtvení odstranil a zadělal malinkými amalgánovými plombami. V tu chvíli mě nenapadlo se připomenout o bílou a dal mi tam amalgánovou. Myslíte že by se mimču mohlo něco stát? Jakože nějak poškodit nebo tak? Jsem teď z toho celkem nešťastná, tak se chci zeptat jestli to někdo měl podobně.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20446
12.12.19 09:11

Ne nic se nestane

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1560
12.12.19 09:14

Ahoj, má zubarka zapomněla, že jsem tehotna a dala mi ji taky, nic se nestane, neboj. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1026
12.12.19 09:15

:lol: Jako jak a proč by se mu mělo něco stát? Ženská, nehysterči :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.12.19 09:19

No já bych to ani nijak neřešila (ani by mě nenapadlo že by mohla malinká plomba něco způsobit), ale venku jsem potkala zrovna známou a ta do mě začala rýpat, že je v tom rtuť a že když se to dostane k plodu, tak mu to může rozvinout autismus a další postižení, tak mě to dost zaskočilo.

• Citovat
  • Nahlásit
645
12.12.19 09:21

Ty jo já jich mám plnou pusu a opravdu nikdy by mě nenapadlo tohle řešit. Jsou mnohem horší věci, co ublíží miminku než mrňavá plomba…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
541
12.12.19 09:27

Taky jich mám plnou pusu. Mám dvě děti. Tři plomby měnila doktorka za bílý, vyvrtávala starý amalgánový. Taky mě nenapadlo to řešit. :roll: Kamarádka si zase v těhotenství nebarvila vlasy. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1750
12.12.19 09:29

Mě doktor v těhotenství odmítl dělat amalgám a když mi ho bral, dával mi do pusy kofferdam aby mi to tam nenapadlo. Říkal ze rtuť se při vrtání amalgámu uvolňuje nejvíc. Jak moc to má případně reálný dopad na zdraví dítěte netusim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24936
12.12.19 09:33

Bud v klidu, dřív se dávaly amalgámový i těhotným, taky jich v puse pár mám…A děti jsou v pořádku :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20446
12.12.19 09:34
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24936
12.12.19 09:35
@Anonymní píše:
No já bych to ani nijak neřešila (ani by mě nenapadlo že by mohla malinká plomba něco způsobit), ale venku jsem potkala zrovna známou a ta do mě začala rýpat, že je v tom rtuť a že když se to dostane k plodu, tak mu to může rozvinout autismus a další postižení, tak mě to dost zaskočilo.

dr mi říkal, že jakmile plomba zatuhne, okamžitě se rtut zapouzdří a nikam se neuvolnuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.12.19 09:37

A co by se mělo stát? Bílé výplně se nebojíte? Četla jste někdy složení? Navíc ten cement, co se dává na pojišťovnu v těhotenství, je jen provizorní výplň, stejně by vám ji musel zubař časem předělat. To už bych raději chtěla kompozit bez pojišťovny. Chyba je, že se zubař nezeptal.

• Citovat
  • Nahlásit
3772
12.12.19 10:07

Mám plnou hu.bu amalgamu a tři děti, jsou zdravý až moc, nehysterči :lol: spíš je to smutný, protože v těhotenství máš bílý plomby zdarma, hezky se tomu tvůj zubař vyhnul :palec: :potlesk: moje zubařka mi sama radila a v těhotenství jsme pár zubů předělali zdarma na bílé plomby, tak už nemám šedý úsměv :lol: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3772
12.12.19 10:08
@Anonymní píše:
A co by se mělo stát? Bílé výplně se nebojíte? Četla jste někdy složení? Navíc ten cement, co se dává na pojišťovnu v těhotenství, je jen provizorní výplň, stejně by vám ji musel zubař časem předělat. To už bych raději chtěla kompozit bez pojišťovny. Chyba je, že se zubař nezeptal.

Já dostala zdarma v těhotenství klasickou bílou UV foto plombu :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.12.19 23:33
@Lainaire8 píše:
Já dostala zdarma v těhotenství klasickou bílou UV foto plombu :palec:

Pojišťovna proplácí těhotným pouze skloionomerní cementy, pokud vám zubařka dala kompozit, tak na svoje vlastní náklady. Ono je to totiž často dilema, protože dát do mezizubního prostoru cement je na rok, za rok vrtáte znovu, cement se tutově rozláme, k tomu hrozí, že se zkazí i protější zub, protože se mezizubní prostor bude pak špatně čistit, takže si zubař kolikrát řekne, že tam radši vrzne rovnou kompozit, i když na tom vlastně tratí, než si za rok přidělávat zbytečně práci a někdy i zbytečné problémy. Já to tak dělám u některých pacientek, musí si to ovšem zasloužit perfektní hygienou.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat