Reklama

Amálie nebo Amélie? Či snad něco úplně jiného?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.18 18:00
Amálie nebo Amélie? Či snad něco úplně jiného?

Dobrý večer maminky, čekatelky i nečekatelky… čekám holčičku.. s manželem jsme oba na A a proto chceme, aby tak byly i naše děti. Už máme syna Adámka a teď jsme se zamilovali do jména Amélie, ale okolí nás od něj odrazuje, že je to moc exotické. Co na to říkáte? Která varianta se vám líbí víc? Nebo je nějaké jméno na A, které se vám líbí víc a dali byste jej vy? :srdce:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

weyky
Neúnavná pisatelka 19174 příspěvků 59 inzerátů 23.02.18 18:01

Amélie je lepší, než Amálie, ale osobně nemusím ani jedno.

SussieS
Závislačka 3811 příspěvků 23.02.18 18:02

Na Amélii mi nepřipadá nic exotického :nevim: ale osobně se mi líbí víc Amálie

Tichošlápek
Extra třída :D 10010 příspěvků 23.02.18 18:03

Amélie je docela hezké. Amalie se mi nelíbí. Jinak já mam rada klasiku - takže Anna, Alice, Apolena :)

Mia25
Kecalka 347 příspěvků 23.02.18 18:04

Amálie je „cestejsi“. My se taky rozhodovali a nakonec jsme dali Amalii z prostého důvodu: nejde to skloňovat blbě. Představ si, že jí někdo ve školce i škole bude říkat Amelko 8o

TinaAn
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 23.02.18 18:08

Za mě Amélie. Exotika mi to nepřijde. Na A se mi líbí ještě Anita, Adriana (i když ta by se asi pletla s Adamem při oslovení “Adi”).

tini
Ukecaná baba ;) 1349 příspěvků 6 inzerátů 23.02.18 18:12

Mne to neprijde exoticke ani trochu, znam mraky Amalek a nekolik Amelii, jsou to oblibena jmena.Na okoli uplne kasli, ja u druhe vedela, ze jmeno bude sok, tak jsem to nikomu nerekla a pak az rozeslala sms.Kdyz uz to bylo dane, tak nekritizovali, predtim by mi to kecama uplne pokazili

Kelsey
Hvězda diskuse 44409 příspěvků 23.02.18 18:17

Jsem zvykla oslovovat dceru Meli, Mel (jine jmeno), takze mi se vic libi Amelie.

Alušáček
Závislačka 3126 příspěvků 23.02.18 18:18

Víc se mi líbí Amálie, lépe se skloňuje než Amélie, každopádně za exotické jméno by Amélii nepovažovala. Jinak od A se mi líbí Alžběta, Agáta, Aneta, Alena. :)

Kelsey
Hvězda diskuse 44409 příspěvků 23.02.18 18:22

K Adamovi by se mi vic libila Apolena. Oboje je, takove zastarale znejici jmeno.
Amelie se mi libi, ale k Adamovi ne. Kdyby misto Adama bylo moderneji znejici jmeno :nevim:.

jamik1416
Kecalka 146 příspěvků 23.02.18 18:28

Víc by se mi líbila Amálie. Zdrobnělina „Amálka“, zní moc hezky. Myslím, že dnes už je to docela časté jméno :) A z holčičích jmen na „A“ je ještě moc hezké Anetka nebo Anička…

jamik1416
Kecalka 146 příspěvků 23.02.18 18:34

Jo, a ještě mě napadla Adélka. Taky moc hezké jméno, o kterém jsme uvažovali, ale je pravda, že dnes už je trochu přeadélkováno… :lol:
Ale Adéla a Adam zní hezky.

marin
Echt Kelišová 9105 příspěvků 23.02.18 18:41

Amélie je hezké jméno, jedni známí jí říkají Ameli. Jinak se mně líbí na A Anita, Anežka, Adéla (ale tam někdo říká Áďa i Adéle, takže to asi ve Vašem případě ne).

marin
Echt Kelišová 9105 příspěvků 23.02.18 18:42

Ještě na A sousedka má Alenku.:)

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 23.02.18 18:47
@Anonymní píše:
Dobrý večer maminky, čekatelky i nečekatelky… čekám holčičku.. s manželem jsme oba na A a proto chceme, aby tak byly i naše děti. Už máme syna Adámka a teď jsme se zamilovali do jména Amélie, ale okolí nás od něj odrazuje, že je to moc exotické. Co na to říkáte? Která varianta se vám líbí víc? Nebo je nějaké jméno na A, které se vám líbí víc a dali byste jej vy? :srdce:

Líbí se mi víc Amálie, už jen proto, že to je české jméno (znáš knihy Gabra a Málinka? Málinka = Amálie). Na A je i Anita, Agnes, Apolena, Areta, Adina, Anika, Astrid, Alma, Ada…

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Chtěla vyšší alimenty výměnou za podporu ve volbách, píše Parobek. Co na to Petra?

Měl to být velkolepý návrat do vrcholné politiky, místo toho ale bývalý... číst dále >

Žádný Hollywood! Mají manýry jak čeští herci, říká se o zpovykané Vilhelmové a spol.

Ty tam jsou doby, kdy se o hvězdách z Hollywoodu psalo jako o zpovykaných... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >