Amálie nebo Amélie? Či snad něco úplně jiného?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.18 18:00
Amálie nebo Amélie? Či snad něco úplně jiného?

Dobrý večer maminky, čekatelky i nečekatelky… čekám holčičku.. s manželem jsme oba na A a proto chceme, aby tak byly i naše děti. Už máme syna Adámka a teď jsme se zamilovali do jména Amélie, ale okolí nás od něj odrazuje, že je to moc exotické. Co na to říkáte? Která varianta se vám líbí víc? Nebo je nějaké jméno na A, které se vám líbí víc a dali byste jej vy? :srdce:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

weyky
Neúnavná pisatelka 19105 příspěvků 78 inzerátů 23.02.18 18:01

Amélie je lepší, než Amálie, ale osobně nemusím ani jedno.

SussieS
Závislačka 3809 příspěvků 23.02.18 18:02

Na Amélii mi nepřipadá nic exotického :nevim: ale osobně se mi líbí víc Amálie

Tichošlápek
Echt Kelišová 9103 příspěvků 23.02.18 18:03

Amélie je docela hezké. Amalie se mi nelíbí. Jinak já mam rada klasiku - takže Anna, Alice, Apolena :)

Mia25
Kecalka 334 příspěvků 23.02.18 18:04

Amálie je „cestejsi“. My se taky rozhodovali a nakonec jsme dali Amalii z prostého důvodu: nejde to skloňovat blbě. Představ si, že jí někdo ve školce i škole bude říkat Amelko 8o

TinaAn
Ukecaná baba ;) 1003 příspěvků 23.02.18 18:08

Za mě Amélie. Exotika mi to nepřijde. Na A se mi líbí ještě Anita, Adriana (i když ta by se asi pletla s Adamem při oslovení “Adi”).

tini
Ukecaná baba ;) 1294 příspěvků 5 inzerátů 23.02.18 18:12

Mne to neprijde exoticke ani trochu, znam mraky Amalek a nekolik Amelii, jsou to oblibena jmena.Na okoli uplne kasli, ja u druhe vedela, ze jmeno bude sok, tak jsem to nikomu nerekla a pak az rozeslala sms.Kdyz uz to bylo dane, tak nekritizovali, predtim by mi to kecama uplne pokazili

Kelsey
Hvězda diskuse 43812 příspěvků 23.02.18 18:17

Jsem zvykla oslovovat dceru Meli, Mel (jine jmeno), takze mi se vic libi Amelie.

Alušáček
Závislačka 3001 příspěvků 23.02.18 18:18

Víc se mi líbí Amálie, lépe se skloňuje než Amélie, každopádně za exotické jméno by Amélii nepovažovala. Jinak od A se mi líbí Alžběta, Agáta, Aneta, Alena. :)

Kelsey
Hvězda diskuse 43812 příspěvků 23.02.18 18:22

K Adamovi by se mi vic libila Apolena. Oboje je, takove zastarale znejici jmeno.
Amelie se mi libi, ale k Adamovi ne. Kdyby misto Adama bylo moderneji znejici jmeno :nevim:.

jamik1416
Kecalka 131 příspěvků 23.02.18 18:28

Víc by se mi líbila Amálie. Zdrobnělina „Amálka“, zní moc hezky. Myslím, že dnes už je to docela časté jméno :) A z holčičích jmen na „A“ je ještě moc hezké Anetka nebo Anička…

jamik1416
Kecalka 131 příspěvků 23.02.18 18:34

Jo, a ještě mě napadla Adélka. Taky moc hezké jméno, o kterém jsme uvažovali, ale je pravda, že dnes už je trochu přeadélkováno… :lol:
Ale Adéla a Adam zní hezky.

marin
Echt Kelišová 9133 příspěvků 23.02.18 18:41

Amélie je hezké jméno, jedni známí jí říkají Ameli. Jinak se mně líbí na A Anita, Anežka, Adéla (ale tam někdo říká Áďa i Adéle, takže to asi ve Vašem případě ne).

marin
Echt Kelišová 9133 příspěvků 23.02.18 18:42

Ještě na A sousedka má Alenku.:)

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 23.02.18 18:47
@Anonymní píše:
Dobrý večer maminky, čekatelky i nečekatelky… čekám holčičku.. s manželem jsme oba na A a proto chceme, aby tak byly i naše děti. Už máme syna Adámka a teď jsme se zamilovali do jména Amélie, ale okolí nás od něj odrazuje, že je to moc exotické. Co na to říkáte? Která varianta se vám líbí víc? Nebo je nějaké jméno na A, které se vám líbí víc a dali byste jej vy? :srdce:

Líbí se mi víc Amálie, už jen proto, že to je české jméno (znáš knihy Gabra a Málinka? Málinka = Amálie). Na A je i Anita, Agnes, Apolena, Areta, Adina, Anika, Astrid, Alma, Ada…

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Angela se našla! Po deseti dnech se objevila ve Španělsku, manželská krize se nekoná

Celé Německo minulý týden spekulovalo, kde se nachází kancléřka Angela... číst dále >

Vondráčková promluvila o rozchodu s Plekancem: Bylo to překvapení!

Když Tomáš Plekanec před týdnem prostřednictvím sociálních sítí informoval,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které byste rozhodně neměli omývat před vařením

Takřka každý ví, že si má před jídlem umýt ovoce či zeleninu. Možná vás však... číst dále >

KVÍZ: Co víte o ženském orgasmu?

K Mezinárodnímu dni ženského orgasmu, který připadá na středu 8. srpna, jsme... číst dále >

Reklama