Amatérka se ptá, jak skladovat v lednici MM

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jizvíková
Extra třída :D 12685 příspěvků 12.01.10 08:50
Amatérka se ptá, jak skladovat v lednici MM

ahoj
jsem 6dnu po cisari, jsem ted doma a budu kazdy vecer vozit MM detem, zatim to delam tak, ze to chvili necham v odsavacce a pak prileju ke zbytku co je v lednici, ale nevim, aby se to nesrazilo, nebo abych to neznehodnotila, zatim odstrikavam malo. rano nejvetsi rekord byl 50ml, jinak mam fakt malinko , tak 10, jo a jeste dotaz na barvu mleka, ja mam zlute, v nemocnici jsem videla , ale i bile, sede nebo do bezova, cim to?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.10 09:20

Barva mléka se mění - jednak v čase, jednak má jinou barvu to zadní a přední. Barvu bych neřešila. Srazí se mi vždycky - respektive sedne si zřejmě to tučné nahoru. Stejně jako u čerstvého kravského mléka. :lol: Nic s tím nedělám, před podáním jen zamíchat. Já odstříkané rovnou přilívám k tomu v lednici, po 24 hod. mrazím. Správně se má ale zchladit v lednici každá dávka zvlášť a slít až kdyžmá stejnou teplotu.

madlicka
Kelišová 7065 příspěvků 12.01.10 09:29

záleží na tom kolik teď děti pijí a jak často za nimi jezdíš?

pokud nejezdíš každý den, tak bych mrazila, tu nově odstříkanou dávku můžeš nalít na to už zmražené a zas to vrátit do mrazáku

pokud jezdíš denně s čerstvým tak celkově může odstříkané MM stát v lednici 24 hodin, takže počítej hodiny od té nejstarší dávky (ráno)

jinak ta padesátka je šest dní po porodu docela slušný výkon a desítka přes den - neboj, to se zvedne.

barva - žluté je tučnější a zcela v pořádku. Pokud se v lednici udělají takové žmolky tak to je taky ok - to je jen tuk

zdrcnout by se mohlo jen pokud ho necháš několik hodin v pokojové teplotě, pak je trochu i cítit

odsávání je na budku, člověk se staví na hlavu aby bylo víc mlíka, znám to tam a zpátky… Ale zas MM je pro jejich dozrávání viditelně léčivý balzám, i když je ho třeba jen málo.

jizvíková
Extra třída :D 12685 příspěvků 12.01.10 09:37

jezdim kazdy den, oni dostavaji MM od jinych maminek , a to moje snad dostavaji taky, jeste jsem to nevidela, svoje poznam :lol: je proste zlutejsi nez cizi :-)

Titty
Echt Kelišová 8151 příspěvků 12.01.10 09:43
madlicka píše:
pokud nejezdíš každý den, tak bych mrazila, tu nově odstříkanou dávku můžeš nalít na to už zmražené a zas to vrátit do mrazáku

Jen mala poznamka - presne tohle se s mrazenym MM delat nema. Lepsi je zmrazit kazdou davku zvlast a pripadne ty zmrazene kousky sesypat do jednoho kelimku. :wink:

Jinak drzim palce, at to jde dobre! :-)

Titty
Echt Kelišová 8151 příspěvků 12.01.10 09:53

Tak koukám, že u tebe to stejně není aktuální s tím mražením. :-)

Jinak souhlasím s holkama, barva je v pořádku. Po odstříkání bych to dala do lednice hned, pokud ti v tom vyloženě něco nebrání.
Slévat dohromady v lednici se myslím může.

madlicka
Kelišová 7065 příspěvků 12.01.10 10:23

titty http://www.upmd.cz/?… viz pokyny pro dárkyně MM

neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.10 10:37
Titty píše:
madlicka píše:

Jen mala poznamka - presne tohle se s mrazenym MM delat nema. Lepsi je zmrazit kazdou davku zvlast a pripadne ty zmrazene kousky sesypat do jednoho kelimku. :wink:

Jinak drzim palce, at to jde dobre! :-)

Vlala jsem kvuli to mu i na laktační ligu - prý to zas tak nevadí. Je alelepší slévat jen v lednici. V porodnici nám to taky doporučovali přilejvat k mraženému. Já třeba za den odstříkám tak 50 ml a skladovat to po ve 200ml skleničkách zabere dost prostoru. Jinak mrazit na kostky? Myslím, že to nejde moc za sterilních podmínek provést.

emma217
Zasloužilá kecalka 573 příspěvků 10.05.13 05:10

Obnovuji diskuzi v noci odsávám tak 2× až 3× mléko pro malou, které ji večer dokrmuji a chci se zeptat je nutné odsávat pokaždé do jiné lahvičky a poté slít dohromady až bude mít mlékou stejnou teplotu? Zatím to dělám tak že odsaji a dám do ledničky a na další odsávání beru schlazené mléko a odsávám do něj to čerstvé. Je to správně? Zdá se mi že malá poslední dobou trpí více na prdíky a včera večer se objevila nazelenalá hlenovitá stolice tak jestli to nemůže být tím. Malá neplače jen se kroutí a když ji dám na tygříka tak hezky prdí.

Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 10.05.13 06:21
@emma217 píše:
Obnovuji diskuzi v noci odsávám tak 2× až 3× mléko pro malou, které ji večer dokrmuji a chci se zeptat je nutné odsávat pokaždé do jiné lahvičky a poté slít dohromady až bude mít mlékou stejnou teplotu? Zatím to dělám tak že odsaji a dám do ledničky a na další odsávání beru schlazené mléko a odsávám do něj to čerstvé. Je to správně? Zdá se mi že malá poslední dobou trpí více na prdíky a včera večer se objevila nazelenalá hlenovitá stolice tak jestli to nemůže být tím. Malá neplače jen se kroutí a když ji dám na tygříka tak hezky prdí.

Akorát jsem to řešila včera s pa. Prej se může slivat, ale osobně to moc nedoporučuje právě skrz prdiky. Já teda odstrikany rovnou mrazím, do lednice si odliju třeba 60 na případnej dokrm a zbytek jde na mrazák

zelenaprisera
Závislačka 4150 příspěvků 10.05.13 08:18

Já bych neosávala do toho mléka z ledničky. slít to klidně můžeš, ale až to bude mít přibližně stejnou teplotu. aspoň to tak fungovalo v porodnici. mléko se v chladničce může skladovat 72 hodin.
trošku nechápu tvůj systém, pokud jsi doma, proč večer dáváš odsáté mléko? myslíš, že by se ti jo neutvořilo dost?

Lili5
Echt Kelišová 8654 příspěvků 10.05.13 08:40

@emma217 můj syn má zelenou stolici stále, jsou mu už skoro 4 měsíce, prdíky má, ale vyprdí, nepláče kvůli tomu. Já mléko kamarádce vyráběla tak, že jsem ho hodila přímo do mrazáku a další lila k němu.

Odstříkané mléko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.13 09:20
...
@Titty píše:
Jen mala poznamka - presne tohle se s mrazenym MM delat nema. Lepsi je zmrazit kazdou davku zvlast a pripadne ty zmrazene kousky sesypat do jednoho kelimku. :wink:Jinak drzim palce, at to jde dobre! :-)

Porodila jsem nedonošené miminko a nosila jsem do nemocnice odsstříkané mléko a tam (i do mléčné banky) mi řekli postup, že se SMÍ přilévat čerstvě odstříkané mléko na mražené a mléko zv. vrstvit (dávali mi na to i sterilní 250 ml lahve). jenom to čerstvě odstříkané by se mělo cca 10 minut nechat zchladit. S ohledem na to, že každá lahev prochází mikrobiologickým rozborem a bylo vše v pořádku, takový postup nemá na čistotu mléka žádný vliv.

emma217
Zasloužilá kecalka 573 příspěvků 10.05.13 12:05

No já ale nechci mrazit jen zchladit do večera v ledničce. Když odsávám 2× tak pokaždé do jiné lahvičky a pak chlazené sleji dohromady a nakrmím tím, je to tak správně?
@zelenaprisera malá má večer jak já říkám večerní amok a i když vypije ve 2měsících např. 90ku tak šílí že má hlad a musím jí dokrmit odstříkaným tak ještě 60ku dá někdy více někdy méně, nechápu to protože po celý den a v noci jí to stačí co vypije z prsa, ale večer začne šermovat rukama nohama a brečet a už jede dokud se nedorazí :-) přibírá ale hezky 270g za týden. Chtěla jsem to odbourat, ale nejde to chce dokrmit hned a ne až zase za chvíli.

zelenaprisera
Závislačka 4150 příspěvků 10.05.13 13:24
@emma217 píše:
No já ale nechci mrazit jen zchladit do večera v ledničce. Když odsávám 2× tak pokaždé do jiné lahvičky a pak chlazené sleji dohromady a nakrmím tím, je to tak správně?

proti tomu nelze nc namítat :kytka:
jen pro pořádek, určitě to víš, ale kdyby náhodou - v žádným případě neohřívat v mikrovlnce, ale pěkně pomalu ve vodní lázni

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, na byt nemáme!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Tanečnice Lálová o Svobodovi: Několikrát jsem ho švihla kordem přes nohy!

Nikdy neměli ambice dostat se tak daleko, ale stalo se. V samotném finále... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >