Ambulantní porod 24hodin

Anonymní
24.4.20 15:35

Ambulantni porod 24hodin

Prosím o anonym z důvodu rodiny. Zdravím. Jsem tedy na začátku těhotenství, a vím že mám čas to řešit. Až budu rodit, bude první dceri zhruba 12 měsíců. Přemýšlím nad ambulantním porodem, kde bych v nemocnici zhruba zůstala maximálně 24 hodin. Nejsem vůbec pro domácí porody, ale tohle mi přijde jako dobrý kompromis. Rozhodně nechci nic zanedbat.. Ale zajímá mě, co je vše k tomu nutné vyřídit? První porod jsem měla bez komplikací, na porodním sále jsem byla jen 2 hodinky. Akorát dcera byla trochu pridusena a musela být chvilku na vyhřívací podložce. S první dcerou jsem dost trpela na šestinedělí. Samé kojení, kojení, kojení, pretopeno, nemohla jsem ani jist a pít ze stresu. Bylo mi tam zle, dotoho mi manžel neustale volal, psal jak mu chybíme.. Takže na psychiku dost nápor. Teď když doma budu mít druhý dítě tak si myslím že to pro mě bude ještě 100× horší. Sestra mě od toho odrazuje, že prý co když se něco stane… Jaká jsou rizika, když nezůstanu v porodnici o 2 dny déle? Vím že ne každý me pochopí, že někde nevydržím 3 dny. Dva dny jsem tam probrecela, bylo mi fakt psychicky strašně… Prosím o zkušenosti děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8365
24.4.20 15:53

Když bych měla podstoupit ambulantní porod, tak jedině v případě, že přijdu domů do absolutního klidu a ne že na mě bude čekat batole a šílenství. Já bych do něj ale nešla, věřím, že lékaři ví, proč si tam těch pár dní matky a hlavně novorozence nechávají. Ale já si při obouch těhotenství oddělení šestinedělí užívala. U prvního tam s námi byl manžel pořád a u druhého jsem odpočívala a nabírala energii. Takže asi nejsem za správná na radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.4.20 15:55

Dobrý den. Ze zkušenosti bych také variantu ambulantního porodu nedoporučovala i přes vaše důvody, které částečně chápu. Poprvé jsem si také na šestinedělí dvakrát neužívala a psychicky mi to nepomáhalo. Napodruhé jsem tedy o ambulantní porodu neuvažovala, ale na šestinedělí jsem se vyloženě netěšila (i z důvodu odloučení od prvního dítka). Ale nakonec mám krásné vzpomínky. Zaprvé člověk je daleko zkušenější, jak s prvním dítětem a plno věcí mu jde daleko lépe třeba kojení. Další věc je, že ani personál už vás nechá více v klidu, protože ví, že vy už vše zvládáte. A třetí věc, budete mít více času a prostoru se s druhým dítětem v klidu poznat. Doma i když mi byl nápomocný manžel, tak to byl se dvěma dětma fakt frmol a všichni jsme si museli udělat nějaký řád. Určitě bych doporučila pokud to půjde si zařídit nadstandardní pokoj. Manžel i s se starším dítětem může kdykoliv za vámi přijít. Budete mít více klidu. Určitě ale bych doma vše pro manžela a starší dítko maximálně připravila (udělat zásoby, navařit do mrazáku…a zaúkoloval a poprosit o pomoc rodinu).Také bych se nebála, že váš manžel bude bombardovat zprávám, jak se máte, protože opravdu sám bude rád, že zvládá domácnost se starším.

• Nahlásit
  • Citovat
1727
24.4.20 16:11

Já naopak ambulantním porodům fandím a při druhém dítěti do něj rozhodně jdu :srdce: není potřeba nic, některé porodnice vyžadují potvrzení pediatra o převzetí dítěte do péče, není to ale podle mě podložené zákonem - k pediatrovi můžete docházet i „ambulantně“. O radu bych požádala nějakou dobrou porodní asistentku, která ambulantním porody podporuje a vyzná se v legislativě. Některé porodnice mají totiž ve zvyku rodičkám věšet na nos bulíky. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.4.20 16:16
@Petula306 píše:
Já naopak ambulantním porodům fandím a při druhém dítěti do něj rozhodně jdu :srdce: není potřeba nic, některé porodnice vyžadují potvrzení pediatra o převzetí dítěte do péče, není to ale podle mě podložené zákonem - k pediatrovi můžete docházet i „ambulantně“. O radu bych požádala nějakou dobrou porodní asistentku, která ambulantním porody podporuje a vyzná se v legislativě. Některé porodnice mají totiž ve zvyku rodičkám věšet na nos bulíky. :mavam:

Děkuji za radu :kytka: naše porodnice se staví k ambulantnim porodum kladně.. Pokud budu fit chci dotoho jít… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
3740
24.4.20 16:45

U prvního dítěte jsem byla v porodnici taky úplně psychicky na dně u druhyho to bylo úplně v pohodě dokonce jsem si tam odpocinula, akorát jsem měla doma skoro 3 letou dceru, která to bezeme úplně v pohodě zvládla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12244
24.4.20 16:59
@JancaS84 píše:
U prvního dítěte jsem byla v porodnici taky úplně psychicky na dně u druhyho to bylo úplně v pohodě dokonce jsem si tam odpocinula, akorát jsem měla doma skoro 3 letou dceru, která to bezeme úplně v pohodě zvládla.

Mela jsem to naprosto stejne.

Myslim, zakladatelko, ze to ted jeste vidis docela zkreslene, mas doma parmesicni miminko a hormony jiste jeste litaji. Ted si pravdepodobne nedovedes predstavit, jake to bude za tech 9 mesicu. Nechala bych to otevrene. Mimochodem, jsi si jista, ze bys doma mela vazne klid pro sebe i miminko? Ze bys nemusela s tim dennim miminkem varit, zabavovat rocni batole atd.?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.4.20 17:15

@unuděná tak stejně bysme šli doma s 3 denním, max 4 denním miminkem, zase takový rozdíl m ito nepřijde :think:… Navíc manžel mi dost pomáhá, a pomáhal i s první.. Hlavně z domácností.. Určitě to není úplný rozhodnutí, ale hodně o tom uvažuju…

• Nahlásit
  • Citovat
12244
24.4.20 17:23
@Anonymní píše:
@unuděná tak stejně bysme šli doma s 3 denním, max 4 denním miminkem, zase takový rozdíl m ito nepřijde :think:… Navíc manžel mi dost pomáhá, a pomáhal i s první.. Hlavně z domácností.. Určitě to není úplný rozhodnutí, ale hodně o tom uvažuju…
@Anonymní píše:

Mě to právě přijde jako velký rozdíl, už jen třeba proto, že mu udělají potřebná vyšetření a ty první dny jsou stěžejní i na klidné rozkojení. O nějaký poporodních zraněních a krvácení ani nemluvím… Ale je to samozřejmě věc názoru, pokud máš pocit, že v porodnici bys trpěla a doma to bude pohoda, tak to udělej, není nad klidnou maminku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
773
24.4.20 17:59

No, já jsem rodila třikrát a na oddělení šestinedělí nevzpomínám v dobrém ani v jednom případě… Po porodu bych chtěla mít klid, soukromí, dobré jídlo, možnost co nejvíc spát, pomocnou ruku na dosah a kolem sebe milé, vlídné a trpelive lidi. Ty první čtyři věci jsou v nemocnici úplné sci-fi, pátá a šestá záleží na štěstí a personálu. Rozhodně bych šla do ambulantnho porodu, mít tu možnost…

Potřebuješ hlavně dětského lékaře, který přijme do péče dítě, kterému ještě nebylo 72 hodin, a který ti to ideálně dá písemně předem, aby byli v porodnici spokojení (oni tě pustí i bez toho potvrzením, ale bude to více v klidu, když ho budeš mít).

Pak je dobré mít porodnici, co s ambulantními porody počítá (oni tě nakonec pustí všude, ale je lepší, když jsou zvyklí, bude kolem toho min rozruchu).

Dal potřebuješ vyřešit odběr krve z paticky, který se dělá normálně ještě v porodnici, jsou na to potřeba nějaké speciální kartičky, které dětská obvykle nemá (ale může si o ně napsat, nebo té jimi vybaví v porodnici).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3397
24.4.20 18:11

Fakt dospělá žena nevydrží 3 dny v porodnici, aniž by se psychicky hroutila? Přeju ti pohodový porod a vše kolem…ale v těhotenství a u porodu se může stát cokoliv a můžeš v porodnici strávit týdny. Měla bys to řešit. Co třeba Bachovky? Jinak pokud bych měla ještě rodit, tak jedině ambulantně. Ale né proto, že bych nemohla vydržet bez manžela, ale protože mě neskutečně štval celý přístup po porodu, kdy nikdo nebral v potaz potřeby dětí a matek. Sotva jsme po náročné noci usnuli, doběhla sestra s teploměrem, za chvilku jedna vizita, druhá vizita, úklid… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
773
24.4.20 18:25
@berusa.m píše:
Fakt dospělá žena nevydrží 3 dny v porodnici, aniž by se psychicky hroutila? Přeju ti pohodový porod a vše kolem…ale v těhotenství a u porodu se může stát cokoliv a můžeš v porodnici strávit týdny. Měla bys to řešit. Co třeba Bachovky? Jinak pokud bych měla ještě rodit, tak jedině ambulantně. Ale né proto, že bych nemohla vydržet bez manžela, ale protože mě neskutečně štval celý přístup po porodu, kdy nikdo nebral v potaz potřeby dětí a matek. Sotva jsme po náročné noci usnuli, doběhla sestra s teploměrem, za chvilku jedna vizita, druhá vizita, úklid… :zed:

Si odporujes, ne? Nejdřív napíšeš, že pokud dospělá žena nevydrží tři dny v porodnici, tak je divná a měla by to řešit, a na konci pak, že příště jedině ambulantně, protože v nemocnici je to na houby (což je, přesně z těch důvodů, co popisuješ).

Člověk vydrží ledacos, kdyby třeba dítě nebylo v pořádku, tak musíš, ale že bych zrovna v prvních dnech po porodu musela přebývat někde, kde si neodpocines, nenajis se, a celý den ti pokojem, který sdílís s dalšíma dvěma matkama a dvěma miminama, procházejí cizí lidi, který furt něco chtěj…

Já ani nemůžu říct, že ty sestry by byly nějaký hrozný, to jak kdo, byli tam i milí a napomocni lidé (nejen, teda), ale ta organizace je naprosto nevhodná a příšerná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3397
24.4.20 18:31
@Platanka píše:
Si odporujes, ne? Nejdřív napíšeš, že pokud dospělá žena nevydrží tři dny v porodnici, tak je divná a měla by to řešit, a na konci pak, že příště jedině ambulantně, protože v nemocnici je to na houby (což je, přesně z těch důvodů, co popisuješ).

Člověk vydrží ledacos, kdyby třeba dítě nebylo v pořádku, tak musíš, ale že bych zrovna v prvních dnech po porodu musela přebývat někde, kde si neodpocines, nenajis se, a celý den ti pokojem, který sdílís s dalšíma dvěma matkama a dvěma miminama, procházejí cizí lidi, který furt něco chtěj…

Já ani nemůžu říct, že ty sestry by byly nějaký hrozný, to jak kdo, byli tam i milí a napomocni lidé (nejen, teda), ale ta organizace je naprosto nevhodná a příšerná.

Ničím si neodporuju. :roll: Mě štval systém v nemocnici, že tam nebyl klid a furt někdo otravoval, né že nemůžu být pár dní kdesi. Ale nehroutila jsem se z toho jako zakladatelka, která tam ty dny probrečela a byla z toho na dně. Myslela jsem ať řeší dopředu, že ambulantní porod nemusí klapnout a měla by se psychicky srovnat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
717
24.4.20 20:38

V zahranici je to uplne normalni, ze jde zena brzy domu - ten den, druhy den - pokud je ona i dite v poradku. Ja porodila bez poraneni a byvali by me pustili uz ten den, kdyby malej nemel jen neco malo pres dve kila :nevim: urcite to bude o domluve a sla bych do toho, nac se stresovat, pokud si myslis, ze to pro tebe bude lepsi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1113
24.4.20 20:44

@berusa.m Úplně tě chápu, měla jsem to stejně. Nevadilo mi být někde sama bez manžela, ale ten šílený systém. Přecejen doma si po probdele noci když dítě konečně usne můžeš lehnout, v nemocnici je to střídání směn, pak úklid, snídaně a vizity. Ten personál za to nemůže, dělají svou práci, ale pro mě to byl šílený zážitek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama