Ambulantní porod - absolvoval někdo?

4629
1.3.16 12:16

Ambulantní porod - absolvoval někdo?

Dobry den,

Ráda bych znala vase nazory na ambulantní porody, poprip., jestli si jim někdo prosel…
Ja v tom nevidim extra problem, pokud matka každy den poctivě dochází na kontroly s novorozencem a těsně po porodu rekne pediatr, ze je dite zdravé…
Moc jsem se o tuhle problematiku nezajimala, jen co rika selsky rozum, tak me zajímají vase nazory nebo zkusenosti. Dekuji moc. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7867
1.3.16 12:24

Já myslím, že v ČR to žádná porodnice neumožňuje, nebo? Já osobně bych to uvítala, doma je člověku vždycky líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4629
1.3.16 12:25

@carola Umožňuje, to zase vim. Ze uz jsou na to nekde dokonce zvykli. Ale revers te podepsat samozrejme nechají… Pro jejich ochranu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7867
1.3.16 12:28
@Tiffany1 píše:
@carola Umožňuje, to zase vim. Ze uz jsou na to nekde dokonce zvykli. Ale revers te podepsat samozrejme nechají… Pro jejich ochranu.

Tak to jsem netušila. Mně po 1.porodu nebylo dobře hlavně psychicky, doma už to bylo lepší, teď mě čeká pravděpodobně císařský řez, takže to by stejně nešlo, ale zajímavá diskuze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Nafrněná
1.3.16 12:35

Je to takový kompromis, ale já se těším až si v té porodnici pár dní odpočinu a sestry se mi o dítě postarají :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
4629
1.3.16 12:39

@carola Js musela taky CS u prvni, protoze malá byla KP. Takže možnost jít domu, taky nula. Ale js to vidim jako super alternativu mezi domácím porodem a porodem v porodnici…
Jít tam, porodit, počkat tam ty dve hodinky, možná do rana a pak bych šla domu. Pokud bychom byly obě zdravé… Ja nevim, co bych na tom videla špatného… Mne to nepřijde nic závadného. A myslim, ze ve svete to tak i funguje.. Ne vsude, ale ve spoustě zařízení, pokud clovek nema pojištěni, tak porodit a sup domu… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7867
1.3.16 12:39
@Nafrněná píše:
Je to takový kompromis, ale já se těším až si v té porodnici pár dní odpočinu a sestry se mi o dítě postarají :mrgreen:

Ale jo, spousta žen to takhle má, že si tam odpočinou. Zase je pravda, že se člověk nemusí o nic starat. Uvaří mu, nádobí umyjou, uklidí. Zato ten čurbes po pár dnech potom doma. Chlapi se určitě budou snažit trošku uklidit, ale tak zkrátka po chlapsku. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
1.3.16 12:40

Jo, už 2 roky to musí umožnit všude. V 2012 jsme šla se synem 2 hodiny po porodu, v Podolí, tam to bylo v pohodě, jinde v Praze tehdy dělali problémy, vloni jsem šla za 26h po porodu, to bylo v Motole..a taky v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4629
1.3.16 12:40

@Nafrněná Jooo, rika se to, ze prvorodicka řve, ze nema dite u sebe. Druhorodicka vi, co ji ceka, tak jim miminko hezky ty dva dny přes noc necha :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4629
1.3.16 12:41

@slavuska1 Tak 26 hodin po porodu v tom uz vubec nevidim žádný problem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7867
1.3.16 12:42
@Tiffany1 píše:
@carola Js musela taky CS u prvni, protoze malá byla KP. Takže možnost jít domu, taky nula. Ale js to vidim jako super alternativu mezi domácím porodem a porodem v porodnici…
Jít tam, porodit, počkat tam ty dve hodinky, možná do rana a pak bych šla domu. Pokud bychom byly obě zdravé… Ja nevim, co bych na tom videla špatného… Mne to nepřijde nic závadného. A myslim, ze ve svete to tak i funguje.. Ne vsude, ale ve spoustě zařízení, pokud clovek nema pojištěni, tak porodit a sup domu… :)

Jj souhlasím. Někdo tu psal tuším, že v Holandsku se rodí převážně doma, pokud nejsou komplikace. Já na tom nevidím nic špatného, ačkoli rodit doma bych určitě nechtěla, ale po přirozeném porodu v porodnici jít domů klidně jo. Já měla první porod klasický a teď jsem 37.tt a miminko je právě taky KP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7867
1.3.16 12:43
@slavuska1 píše:
Jo, už 2 roky to musí umožnit všude. V 2012 jsme šla se synem 2 hodiny po porodu, v Podolí, tam to bylo v pohodě, jinde v Praze tehdy dělali problémy, vloni jsem šla za 26h po porodu, to bylo v Motole..a taky v pohodě.

Tý jo, tak to čučím, to jsem vůbec netušila, že to lze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1271
1.3.16 12:43

Ja s druhym v porodnici teda trpela. Kazdy den vysvetlovat dceri, ze jeste nemuzu domu. Ambulantni porod by byl pro me uzasny kompromis. Rodit doma by me nikdo nedonutil ale nemocnice a jejich rezim nesnasim. A teda hlavne ani nechapu to pak dite nema zadny vysetreni? Nebo si to ta matka nejak zajistuje sama. U ambulantniho porodu by to asi bylo zajisteno v nemocnici a pak bych teda nevidela problem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7867
1.3.16 12:44
@Tiffany1 píše:
@Nafrněná Jooo, rika se to, ze prvorodicka řve, ze nema dite u sebe. Druhorodicka vi, co ji ceka, tak jim miminko hezky ty dva dny přes noc necha :mrgreen: :mrgreen:
:mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
1.3.16 12:46
@Tiffany1 píše:
@slavuska1 Tak 26 hodin po porodu v tom uz vubec nevidim žádný problem.

já bych šla i dřív, ale malej byl 37+2,a byl drobnější..nesnáším nemocnice, s prvním jsme tam málem zešílela, a rozkojovala jsme se pak doma přes měsíc :roll: ono s tím třetím jsme stejně za pár dní v nemocnici bohužel skončili, ale to s tím brzkým odchodem nesouviselo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama