Ambulantní porod nebo revers

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kaja555
Kecalka 116 příspěvků 26.11.17 20:00
Ambulantní porod nebo revers

Ahoj,

zatím pouze obecně, vůbec nevím, zda to budu řešit nebo ne, ale chtěla bych co nejvíce informaci.
Jaký je rozdíl mezi ambulantním porodem a tím, když bych podepsala revers?
Musím mít nějaké papíry od dětské dr nebo mohu napr druhy den na kontrolu do porodnice. Porodnici budu mít 5min cesty.

Děkuji za všechny informace a zkušenosti

Přečtěte si článek: Kompletní průvodce porodu od A do Z

Reklama

Reakce:

Charlie18
Kecalka 260 příspěvků 26.11.17 20:06

Kamarádka rodila v roce 2013 ambulantně, musela pak podepsat revers. Ale bylo to v klidu, byla s nima domluvená. Druhý den ji došel domů pediatr.

Helileli
Závislačka 2652 příspěvků 26.11.17 20:09

Ambulantní porod v našem právním systému neexistuje. Pokud odchazis dřív než rozhodne lékař, tak minimálně za dítě podepisujes reverz.

Teoreticky nemusíš mít nic, prakticky ale dost pomůže, když budeš mít papír od pediatra, že dítě přebírá do péče.

Pokud jsi prvorodička, tak je dobré si po porodu pozvat laktační poradkyní a mít doma půjčenou na pár dnů váhu.

blobfish
Závislačka 4416 příspěvků 26.11.17 20:16

Revers musíš podepsat vždy, na sebe i na dítě, protože lege artis, i s ohledem na doporučení MZ, setrvat 72 hodin po porodu v nemocnici. Nepotřebuješ k tomu nic jiného, ale některé porodnice (protizákonně) vyžadují potvrzení od pediatra, že dítě převezme do péče, tak je na tobě, jestli to dokážeš ustát, může to být dost náročné. Tak či tak, je rozhodně dobré mít zajištěného pediatra, který ti dítě po porodu prohlédne, zajistí odběr z patičky, mít pořešenou kontrolu sluchu, kyčlí a podobně.

kaja555
Kecalka 116 příspěvků 26.11.17 20:20

A myslíte, ze na tyto kontroly bych mohla docházet s miminkem do porodnice? Tim pádem bych nemusela mít papír od dětské? Rodim kolem Vánoc a řekla bych, že si budu těžko domlouvat odběry, pokud to bude kolem Vánoc. Jsem druhorodicka a nevím, zda bych tuto možnost využila, uvidíme, jak to zvládne můj prvorozený…

Hadumi
Extra třída :D 13176 příspěvků 26.11.17 20:25

Po mně letos v lednu chtěli podepsat reverz, nakonec jsem nepodepisovala nic, jen si tedy tel. ověřovali pediatra, jestli dítě fakt vezme. Jinak pro komplikace u dítěte jsem dřív nakonec odcházela jen já. Na odběry bych si musela dojet do porodnice a všechny jiná vyšetření. Ale je dobré si to zjistit přímo u pediatra a v porodnici.

blobfish
Závislačka 4416 příspěvků 26.11.17 21:10

@kaja555 „Papír od dětské“ mít nemusíš, ale do porodnice bys asi docházet nemohla. Nemůžu mluvit za všechny porodnice, ale na šestinedělí obecně jsou děti, které ještě nepřišly do kontaktu se světem mimo nemocnici (který nemocnice nemůže kontrolovat) a ostatní děti (i novorozence po propuštění v normálním termínu) přijímají normálně na dětském. Ale můžete se zkusit domluvit, třeba se vašeho dítěte ujme někdo na dětském.

Netopirek
Echt Kelišová 7632 příspěvků 27.11.17 01:50

@kaja555 většina porodnic tě pak už nepřijme a neošetří. Když odejdeš tak už pak musíš k dětské a ty mě vždycky chtějí převzít do péče dítě, které je mladší než 3dny. A nemá poporodní vyšetření.

Já osobně bych dřív nešla. Oboum holkám naskočila silná žloutenka až druhý den. Mladší musela být pod lampami víc jak 24hod.

Kdyby bylo potřeba, tak pak bývá problém, že dítě dají na JIP, ale matku na šestinedělí už neubytují, takže musí dojíždět

Hadumi
Extra třída :D 13176 příspěvků 27.11.17 07:28

@Netopirek to se stalo i mně - dítě na JIP, ale naštěstí se mi podařilo ubytovat u něj. Na šestinedělí by mne klidně nechali, ale to jsem zase nechtěla já. Jinak naše dětská by dítě přijala, i porodnice by vyšetření udělala, ale jak jsme psala, je potřeba to zjistit dopředu.

Netopirek
Echt Kelišová 7632 příspěvků 27.11.17 09:37

@Hadumi ověřit na příslušných místech a vymyslet plány i pro horší varianty.

Známá počítala, že jí dají na šestinedělí. Ale zrovna se přes noc hodně narodilo a měli stopstav. Jiné ubytování tam nebylo. Na JIP zůstat nemohla… Prostě se sešli špatné okolnosti.

bohyne_vlasta
Nováček 2 příspěvky 19.02.18 23:55

www.ambulantniporod.cz

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Marty: Pomůžu-li svému příteli, zradím tátu

Dostala jsem do situace, kdy musím volit mezi pomocí příteli a mým tátou.... číst dále >

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Reklama