Ambulantní porod Praha a okolí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hanabenešová
Stálice 82 příspěvků 2 inzeráty 25.03.18 13:12
Ambulantní porod Praha a okolí???

Dobrý den, ráda bych poprosila o radu, kde je možný ambulantní porod v Praze a okolí? Špatně se mi shání informace. Měla jsem vybrané porodnice, ale v jedné mi porod do vody nedokážou zajistit, druhá porodnice je zase fanatická na kojení a třetí má věčně nadstandard obsazen a být na pokoji ve vedrech, bez klimatizace a x dalších mimin, tak to raději ambulantní porod a nebo porod doma s porodní asistentkou, což mě také napadlo, protože máme ohromnou vanu atd… O kritiku nestojím, ale o rady. Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

kyticka86
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 25.03.18 13:15

Pokud vím, tak driv jak po 72hod Te v Praze nikdo nepusti.. Ale treba existuje nějaká porodnice, kde pak muzes odejít hned.. :think: :nevim:

lampicka11
Závislačka 3413 příspěvků 2 inzeráty 25.03.18 13:16

Ambulatni je…ale podepises revezr…tak ze když se neco semele je to na tvé triko

radkka
Generální žvanilka 20592 příspěvků 25.03.18 13:28

Tak reverz snad můžeš podepsat kdekoliv, ne?

kyticka86
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 25.03.18 13:28

@novakova.t Tahle varianta me nenapadla. Já bych do toho nesla. Myslim, ze 3 dny se vydržet na 2luzku daji. Já byla rada, ze si mam s kým pokecat a ze ma kdo pohlidat, kdyz sem ve sprse a na jídle ;)

Monchichik
Kelišová 5097 příspěvků 25.03.18 13:32

@hanabenešová Ambulantní porod ti musí umožnit jakákoliv porodnice, těch 72 hodin je pouze doporučení. Co já vím, tak musíš mít dopředu domluveného pediatra, který dítě převezme do své péče, jinak není důvod tě držet v porodnici. Na netu toho najdeš dost: http://www.materstvi-srdcem.cz/…antni-porod/

Příspěvek upraven 25.03.18 v 13:34

hanabenešová
Stálice 82 příspěvků 2 inzeráty 25.03.18 13:32
Vím...

To vím, také si nyní domlouvám aspon dulu, která by mi byla nápomocná. Vím, že to tady hodně žen nepochopí, ale mám k tomu důvody. Po porodu potřebuji klid a soukromý a to si zajistit je o štěstí, protože často jsou nadstandartní pokoje zamluvené :-( a často známost je víc než peníze.

hanabenešová
Stálice 82 příspěvků 2 inzeráty 25.03.18 13:34
Děkuji

Děkuji za radu, pediatra budu shánět zhruba za měsíc a seznámím ho se situací. Snad najdu někoho rozumného.

lampicka11
Závislačka 3413 příspěvků 2 inzeráty 25.03.18 13:35

Já bych do toho nesla. Ty 3dny jsou náročné pro každou rodicku na psychiku. Já bych tam setrvala. Budeš 24hodin pod dozorem lékaře s mimcem.

Lemonkas
Závislačka 4155 příspěvků 25.03.18 13:36

@kyticka86 nesla by do toho vetsina…ja byla taky rada za odpocinek v memocnici :D ale vsude jinde po svete je ambulatni porod uplne normalni

@hanabenešová co ja vim tak pred 4lety jedna znama mela ambulatni porod v Usti nad Labem, sla po par hodinach domu i s mimcem. Problem s tim nemeli, jen to jaksi nikdo nemohl pochopit a nejvetsi problem mela sehnat pediatra kktery by prevzal novorozene do pece

Monchichik
Kelišová 5097 příspěvků 25.03.18 13:36

@hanabenešová Já ti rozumím a co vím, tak v okolních státech je to naprosto normální věc, porodíš a jdeš domů. Je to na rozhodnutí každé z nás.

hanabenešová
Stálice 82 příspěvků 2 inzeráty 25.03.18 13:37
Každá jsme jiná....

Každá jsme jiná, třeba v Čáslavi jsou pokoje po třech, takže si nikdo neodpočine. Když přestane brečet jedno dítě, začne druhé atd… a jinde to nebude moc jiné. Někdo si rád povídá a někdo prostě potřebuje být sám. Jak jsem psala, každá jsme jiná.

Monchichik
Kelišová 5097 příspěvků 25.03.18 13:42

@novakova.t Pro mě byly náročné na psychiku spíš moje spolubydlící a jejich návštěvy a řvoucí cizí mimino :lol:.

Hadumi
Extra třída :D 13508 příspěvků 25.03.18 13:43

@hanabenešová já podepsala revers, tedy chtěla jsem ho podepsat, ale zapomněli mi ho dát, nějak to překvapilo :lol:. Začala jsem u doktorů s tím, zda jsme v pořádku, když řekli, že ano, tak jsem řekla, že se odchází. Věřím, že když bych nejdřív řekla, že se odchází, tak by si vymýšleli důvody, proč to nejde. Takže ambulantně můžeš rodit úplně kdekoliv.

Hadumi
Extra třída :D 13508 příspěvků 25.03.18 13:44

@Monchichik v ČR není povinnost mít pediatra, takže pokud má porodnice tuto podmínku k propuštění tak neprávem.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >