Ambulantní porod Přerov, Valmez, Olomouc

Sau
25
19.6.15 15:04

Ambulantní porod Prerov, Valmez, Olomouc

Mate někdo osobní zkušenost s ambulantnim porodem v Přerově, Valmezu případně v Olomouci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

485
19.6.15 22:07

Ahoj, chystám se na ambulantní porod v Olomouci, termín mám přesně za týden. Za sebou mám klasický porod tamtéž a na oddělení šestinedělí už mě tam nikdo nedostane, resp. nerada bych tam trávila čas, který můžu v klidu trávit doma. Řešila jsem to s jednou porodní asistentkou, dala mi pár typů jak na to, ale vysloveně mě připravila na to, že odchod asi příjemný nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Sau
25
20.6.15 07:49

@loja takže budes rodit bez doprovodu své porodní asistentky? Napis potom prosím jak jsi tam dopadla. Já po zkušenostech s prvním porodem a hlavně sestinedelim v porodnici taky zůstávat nechci. A o ambu porodu jim budeš říkat dopředu nebo az po porodu? Na stránkách maji napsané ze se jde předem domluvit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
485
20.6.15 10:07

Konzultovala jsem to s touto porodní asistentkou http://www.strom-zivota.net/o-mne/kdo-jsem. U porodu jí mít nebudu, protože doprovod stojí u ní tuším 7tis a do je pro mě fakt pálka, navíc má v mém termínu už plno. Pro ambuporod mi doporučovala Vyškov, je to tam prý lepší a běžně se s nim dá dobře domluvit.
Doporučovala mi, abych o ambuporodu nic neříkala. Po porodu se mám zeptat, zda je syn i já v pořádku a pokud mi řeknou, že ano, tak jim mám suše oznámit, že teda jdeme domů. Mám se připravit na keci doktorů z novorozeneckého, které budou hodně na citovku (dítě umře, já umřu, komplikace…).
To stejné mi potvrdila i gyndr. - její manžel má na starosti novorozenecké a prý tam nemají zájem o porodní plán, mám tam zůstat tak dlouho jak potřebujou doktoři…bla bla bla.
Novorozenecké v Olomouci už fakt nikdy. Jsou tam maminky i spokojené, ale já narazila na hodně špatnou směnu, absolutně strašnej přístup (vy mi tu omdlýváte naschvál, jak si můžete pořizovat dítě, když neumíte kojit v leže…). Extra psychicky odolná kamarádka rodila hodně předčasně v Olomouci a zkušenost též špatná. Ale druhá kamarádka rodila v listopadu a byla moc spokojená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Sau
25
20.6.15 10:23

Na Vyškov jsou hodně dobře recenze, jen je to z ruky a bojím se, ze bych nemusela dojet včas. Přece jen jsem druhorodicka a navíc planuju prožít první dobu porodní doma

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
485
20.6.15 10:30

Toho se bojím taky. Navíc chci být doma taky co nejdéle. Udělala jsem to tak u prvního porodu (mohla jsem zůstat klidně ještě déle, ale byla jsem prvorodička a dýl už jsem si netroufala). FN mám tak 7min autem, takže opravdu pojedu s kontrakcema tak kolem 3min.
Kdy máš termín a odkud jsi?
Já to nikomu moc neříkám, že budu rodit takhle. V místní lokální skupince mamin jsem se ptala na zkušenosti a myslela jsem, že mě ukřižují. Takže jdu do neznáma, ale jdu do toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Sau
25
20.6.15 10:38

Já tu prví dobu porodní planuju prožít s porodní asistentkou tak snad to pohlida abysme dojeli. Termín mám az v srpnu a jsem z okolí Hranic. Já to taky moc nesdeluju, většina lidi to nechape

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
22.6.15 13:31

cisarsky rez

Zdravim nevíte nahodou jak to je v Olomouci může byt pritomen otec ditete?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Sau
25
22.6.15 15:28

Bohužel nevim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
101
22.2.16 22:58

Chci se zeptat jak to nakonec dopadlo. Já mám podruhé rodit tak za dva měsíce.. a chci být co nejdřív doma s malou a manželem. První dítě jsem rodila ve Šternberku a nakonec jsem skončila na sále (vyvolání, urychlování a zásluha lékařů). Takže předpokládám, že kdybych chtěla odejít domů dřív, tak budou mít všude kecy - po sekci apod… Věřím, že dám přirozený porod sama, když mi do toho nebude nikdo zasahovat.
Díky za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2564
23.2.16 07:09

@Venda85 rodila jsem teď před 10.týdny v Přerově, chtěla jsem ambulantní porod, ale nakonec jsem zůstala, protože vedle mě na boxu rodila ve stejnou dobu kamarádka a tak jsme si obě udělali dovču s mimčama na stejným pokoji. Jinak co vím rodit se tam ambulantně dá. Zjišťovala jsem si to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Sau
25
23.2.16 08:30

Rodila jsem ambulantne v Prerove pred pul rokem. Sla jsem domu 5 hodin po porodu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
485
23.2.16 22:42

Rodila jsem ambulantně v Olomouci. Po 17h jsem jela domů. Jela bych dřív, ale nebyl odvoz. Vše bez řečí, byli rádi, že se nemusí starat. Jen trochu protivné sestry ženské, jinak absolutně bez problémů. Pediatrička nadšená nebyla, máme v očkováku napsáno Ambulantní porod, psala to i na žádanku na rehabku. Jako nevím proč, vše bylo v pořádku. Rodila bych tak zas. Rodila jsem v červenci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
485
23.2.16 22:45

PS: věděla jsem do čeho jdu, přála jsem si přirozený porod. Bohužel opět zásahy, maximální snaha vše urychlit, nerespektování porodního plánu. Skončilo to opět vexem. Moje rada zní Vemte si dulu. Byl tam se mnou manžel, ale nechtěl se s nimi hádat a když máte několik hodin kontrakce po pár minutách a už 3 dny nespíte, tak prostě tam musí být někdo, kdo rázně řekne, co chcete.
Jinak kamarádka rodila nedávno a z Olomoucké porodnice má opravdu skvělý zážitek. Já jsem si prostě nesedla s PA.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama