Ambulantní porod prvorodičky / druhorodičky Brno

14.3.16 21:34

ambulantní porod prvorodičky / druhorodičky Brno

Přeji krásný večer,

už delší dobu uvažuji o možnosti využít ambulantní porod.
Samozřejmě vše za předpokladu, že by vše bylo v pořádku s miminkem i se mnou. Poslední co chci, je ohrozit dítě.
Proto se prosím zdržte komentářů ve kterých mě odsoudíte. Hledám někoho se zkušeností.

Prosím, pokud některá z Vás měla ambulantní porod, budu ráda, za zodpovězení prá otázek :)

1. v jaké porodnici v Brně jste rodili a jak ambulantní porod bral personál nemocnice? Mám pocit, že v ČR je zdravotnictví takové o nás bez nás a to opravdu nechci.
  2. po kolika hodinách jste šli domů? Je možné se v porodnici domluvit, že tam budu třeba př. porodím ráno a odejdu až večer?
  3. máte zkušenost s poporodní péčí doma? Aktuálně hledám nějakou schopnou PA, která by byla ochotná za mnou na pár návštěv přijet
  4. co pediatr? Jak se k tomu stavěl/la? Byl ochoten vzít do péče dítě, které prošlo ambulantním porodem?
  5. jak jste toto své rozhodnutí vnímali? Jako dobrý či špatný krok?

Děkuji Vám všem za reakce.

Přeji krásný zbytek dne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5748
14.3.16 21:44

Nebudu tu komentovat tvoje nápady, asi bychom se neshodli.
Ale napíšu ti tolik: první porod jsem rodila 33tt předčasně- přirozenou cestou, šlo to celkem dobře, i když byly porodní cesty nepřipravené. Po porodu mě bolelo šití, ale jinak jsem se cítila velmi dobře…
Z toho vznikl u mě mylný dojem, že druhý porod bude brnkačka…nemá cenu rozepisovat postup porodu a jak to probíhalo…problém byl, že ač jsem se cítíla opět velmi dobře, šití mě nebolelo oproti prvnímu téměř vůbec…x hodin po porodu se mi začalo špatně dýchat a byla jsem najedou naprosto schvácená, jako když má člověk zápal plic…okamžitě jsem to hlásila, byla jsem vyšetřena a okamžitě zahnána k ležení a min. zvedání, abych nabrala sílu…byla jsem velmi vděčná, že jsem si mohla hovět, zvedat se jen na kojení, jídlo nám nosili, až pod nos a nic jsme nemuseli…moje dýchavičnost se za dva dni srovnala a jsem ráda, že jsem byla pod dohledem…doma bych takovou situaci zřejmě špatně vyhodnocovala a mohlo se stát cokoliv.
Víc komentovat nebudu :roll: jen jsem napsala svojí zkušenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47759
14.3.16 21:45

Nerodila jsem v Brně, ale v Ústí n/L. Personál se k našemu rozhodnutí postavil negativně. S pediatrem vše domluveno už před porodem, to samé s PA. Personál volal pediatrovi, že mě domů propustí, ale dítě ne, načež se dr. ptala na zdravotní stav dítěte, který byl vynikající. Poté se do pediatra v nemocnici pustila, že nemá žádné vážně důvody držet zdravé dítě v nemocnici a ze ho přebírá do své péče. Podepsali jsme negativní revers a po 4 hodinách po porodu šli domů. U třetího porodu už jen protocili oči, přinesli papíry k podpisu a tím vše haslo ;-)
Ambulantně jsem rodila druhé a třetí dítko ;-)

Příspěvek upraven 14.03.16 v 21:50

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
fashion_victim83
14.3.16 21:49

Kamarádka rodila v Bohunicich, už podruhé v ni zapomněli kus placenty - druhy den po porodu začala šílené krvacet, stylem, ze během par minut byla zelená a omdlela a její spolubydlící ihned zavolala sestru a jela na sál na čistění a transfuzi, takže během pěti minut byla na sale, což je doba, za kterou obvykle neprojdes v Brně ve špičce ani dvě křižovatky, takže byt tebou, domu nespěchám. Stalo se to rok zpatky.

• Citovat
  • Upravit
14.3.16 21:51

@fashion_victim83 to je strašné! Nechapu, jak se toto vůbec může v nemocnici stát!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.3.16 21:53

@alisekR děkuji za Vaši zkušenost. apsoň mám o čem přemýšlet. Jak jsem psala, zatím o tom jen uvažuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
fashion_victim83
14.3.16 21:53

@bílá kočka ja bych do Buhunic nesla, nikoho tam nic dobrého nepotkalo :mrgreen: Ja byla na Obilnaku, sice ne na ambulantním porodu, ale přišli mi tam docela nakloněni skoro čemukoliv

• Citovat
  • Upravit
14.3.16 21:54

@Ivaneska děkuji Vám za příspěvek!
Chodila k Vám domu i PA? Jak často?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
722
14.3.16 21:54

@alisekR Komentar opravdu k veci :think: Porody jsou ruzne a ne vzdy se da odejit domu, to je snad zakl. jasne.

@bílá kočka Mas fb? Jestli ano, je tam skupina ambulantni porod, pridej se, Myslim, ze tam najdes vic info, nez tady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
fashion_victim83
14.3.16 21:55

Ani ne před měsícem tam rodila příbuzná a klasicky postup-za par hodin byla na revizi 8o Asi tam poslední dobou pracuje nějaký tydyt, co neumí zkontrolovat placentu.

• Citovat
  • Upravit
14.3.16 21:57

@Ema1984 dekuji. Fb nemam, ale kamaradka ano, tak ji zaukoluji:)
Pardon za diakritiku, pisu z telefonu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47759
14.3.16 21:57

@bílá kočka 1X denně po dobu 3 dnů, jen na zkontrolovani, zda se děloha správně roluje zpět. Popřípadě zda nejsou potíže s kojením atd. ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.3.16 21:58

@fashion_victim83 aha, tak pak ale už vubec nevím, kam v Brně jít. Co tak slyším, všude hrůza:(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.3.16 21:59

@Ivaneska a miminko bylo v pořádku? Jste rada za to rozhodnuti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
fashion_victim83
14.3.16 22:01

@bílá kočka ja bych šla jediné na Obilnak-je tam novorozenecká JIP, což jinde mění. Pro me lepší důvod než vymalovane pokoje a vana.

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama