Ambulantní psychiatrie FNO

Anonymní
29.4.21 09:04

Ambulantní psychiatrie FNO

Zdravím, prosím ponechat anonymitu nebo smazat, citlivé. Dospělá dcera (stále však studující) dlouhodobě polehává, ztrácí zájem o své dříve oblíbené aktivity, sotva se dokope k puštění online hodin, cítí se špatně, nic ji nebaví. Nevěří, že by šlo o depresi, ale je ochotna se objednat na psychiatrii. Do FN Ostrava se prý dá objednat i bez doporučení praktika, máte nějaké osobní zkušenosti, jak to tam probíhá? Od procesu objednání až po sezení. V tomto procesu nejsem vůbec zběhlá, nevyznám se v tom, tak bych byla ráda, kdyby mi to někdo objasnil, jak to zhruba funguje. :?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1920
29.4.21 13:10

Zkoušeli jsme s manželem tam volat v lednu. Sestra nám říkala, že nejdříve ho objedná na červen. Ale že jestli je schopen zavolat sám, tak dobrý. Že tam spíše řeší, že volá rodina, ptz někdo chtěl spáchat sebevraždu a podobné těžké stavy. Tím nechci říct, že tvoje dcera to nemá těžké. Jen nečekej, že ji budou řešit v brzké době.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2998
29.4.21 14:45

Proč zrovna do fakultky, tam budou ty čekačky dlouhý. Zkuste obvolat ambulantní psychiatry, kdy by dceru mohli vzít, zrovna vám řeknou, jestli potřebuje doporučení. Čekací doby jsou delší všude.
Při první návštěvě se ji bude lékař vyptávat na anamnézu a probere s ní její potíže. Pak buď napíše léky nebo doporučí jen psychoterapii, případně kombinaci obojího. Nic hrozného. Nejhorší je odhodlat se a začít problém řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.21 20:44
@Murka píše:
Proč zrovna do fakultky, tam budou ty čekačky dlouhý. Zkuste obvolat ambulantní psychiatry, kdy by dceru mohli vzít, zrovna vám řeknou, jestli potřebuje doporučení. Čekací doby jsou delší všude.
Při první návštěvě se ji bude lékař vyptávat na anamnézu a probere s ní její potíže. Pak buď napíše léky nebo doporučí jen psychoterapii, případně kombinaci obojího. Nic hrozného. Nejhorší je odhodlat se a začít problém řešit.

Díky, no já se v tom právě nevyznám a fakultka byla to první, co mě napadlo. :nevim: Zkusím pohledat nějaké amulatní psychiatry v Ově, neznáte? @Lucie008

• Citovat
  • Nahlásit
2998
29.4.21 23:00
@Anonymní píše:
Díky, no já se v tom právě nevyznám a fakultka byla to první, co mě napadlo. :nevim: Zkusím pohledat nějaké amulatní psychiatry v Ově, neznáte? @Lucie008

Jasně, asi to napadne každého jako první možnost. Ale mám zkušenost (jiný kraj), že ve fakultce bývají termíny hodně narvané. Ambulantní psychiatr mě vzal už za sedm týdnů, což je docela úspěch.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1920
30.4.21 09:41
@Anonymní píše:

Já přes pojišťovnu našla lékaře a obvolávala. Ze 7 mi to vzal jeden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat