American Academy - Ondrej Kania

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kaliopa
Závislačka 3389 příspěvků 19.12.17 12:50
American Academy - Ondrej Kania

Co si myslíte o působení tohoto maldého ambiciozního muže, který v ČR založil střední školu s americkým stylem výuky. Sleduji ho na FB a zdá se mi, že už přehání. Hodně si notuje s Ondřejem Šteflem, že je třeba české školství celé reformovat a dokonce se domnívá, že v ČR zůstanou na státních školách za chvíli jen chudáci, protože kdo může, tak se už dnes poohlíží po škole soukromé, třeba zrovna té jeho American Academy in Prague. Není té kritiky na české školství už fakt příliš? Mně přijde divné, kolik prostoru se tomuto mladíkovi v médiích dostává. Divím se i tak velké podpoře. Myslím, že to má spíše jako podnikatelský projekt, nevěřím, že nějaká taková nová škola může být považována za záruku kvality. Řekla bych, že tam budou opět problémové děti ADHD a děti s různými poruchami učení, které mají na běžných školách problémy.

Reakce:

Russet
Extra třída :D 12118 příspěvků 19.12.17 13:04

Já ho viděla u Krause a nijak mě neoslovil. Naše školství má jistě svoje mouchy, ale inspirovat se zrovna Amerikou, mi nepřijde vhodné. Nesleduju ho, tak mi nepřijde, že by byl nějak víc vidět. Kolem mě je dost škol, co nejsou soukromé a děti úspěšné jsou.

jessikka
Extra třída :D 10822 příspěvků 19.12.17 13:47

Nikdy jsem o něm ani o jeho škole neslyšela. Takže možná tolik prostoru nedostává. Nebude to tím, že jeho FB sleduješ?

tygrik89
Kecalka 117 příspěvků 24.12.17 23:04

Ondra je fajn kluk a myslim ze je na miste mu fandit. Ceske skolstvi je ve srackach a kdo si to nepripousti, tomu fakt nezavidim budoucnost jeho deti. Ja mam ve skole tri deti, za rok pujde ctvrte, a od dob komunismu se nezmenilo.

Ondrova skola a pristup je revoluce, neco co tu melo byt davno a neco, co by mel hlavne delat stat. Osobne me motivuje, ze i presto se nekdo snazi to posunout nekam dal.

Ondrej Steffl ma zkusenosti jako malokdo a kolosalni uspech SCIO skol o tom mluvi za vsechny. Nedelejte z toho skoly „pro ADHD“ jen proto, ze je to (napr. financne) velmi vyberove.

Russet
Extra třída :D 12118 příspěvků 24.12.17 23:15
@tygrik89 píše:
Ondra je fajn kluk a myslim ze je na miste mu fandit. Ceske skolstvi je ve srackach a kdo si to nepripousti, tomu fakt nezavidim budoucnost jeho deti. Ja mam ve skole tri deti, za rok pujde ctvrte, a od dob komunismu se nezmenilo.

Ondrova skola a pristup je revoluce, neco co tu melo byt davno a neco, co by mel hlavne delat stat. Osobne me motivuje, ze i presto se nekdo snazi to posunout nekam dal.

Ondrej Steffl ma zkusenosti jako malokdo a kolosalni uspech SCIO skol o tom mluvi za vsechny. Nedelejte z toho skoly „pro ADHD“ jen proto, ze je to (napr. financne) velmi vyberove.

Rodila jsi v porodnici(?), tak tam tě zrovna ošetřovali lidi, kteří prošli komunistickým a postkomunistickým školstvím. V bance, na úřadě, v autobusu se setkáváš taky s lidmi, co studovali „dřív“. Takže úplně srač. ko. vité to být nemůže. Když lidi normálně dovedou fungovat.

tygrik89
Kecalka 117 příspěvků 24.12.17 23:31

Russet: Divej, to neni moc argument. Sice chapu co se tim snazis dokazat, ale to proste neni az tak relevantni. Jinak jsem chlap ;)

Muzu tvrdit, ze detske domovy nemuzou byt tak spatne, protoze dost z deti co od tam odejde se nakonec o sebe dovede postarat samo. Presto to tak rozhodne neni, pomerne dost chovancu konci v base.

Casto se bavim s detmi. Sleduji zpusob vyuky, co se uci, neni to zadne „shazuji normalni skoly mavnutim ruky“. Sam jsem si prosel skolstvim opravdu bohate - od ZS, nedokonceneho gymplu, pres ucnak, nadstavbu, statni maturitu a zcela aktualne pravnickou fakultu. Popravde kdo nekdy videl ucne, videl lidi na nadstavbe nemuze o ceskem skolstvi mluvit jinak nez o ultimatni sracce. To jsou lidi, ktere do prace aktualne dostava jen existencni nedostatek pracovni sily, jinak jsou totalne nepouzitelni. Nezamestnatelni. Dovednosti ktere se nauci jsou v podstate bezcenne.

Mimo to, ono je potreba vnimat, ze to co stacilo pred 30-50 roky zdaleka nemusi stacit dnes. Tehdy stacila cestina, rustina byla z povinnosti. Mate dojem, ze se dnes v kvalifikovanejsi praci nez asfalter (nic proti nim) - treba ti doktori, v bance, koneckoncu i na tom urade, se obejdou bez anglictiny na lepsi urovni? Pokud jde o nejakou trochu vyssi uroven, tak ani nahodou.

Lide si v podstate neuvedomuji progresivni rozvoj technologii ktery zapricini, ze nemala cast dnesnich pracovnich pozic uz za 10-20 let vubec nemusi existovat! A stejne tak, 20 let zpet neexistovalo urcite mnozstvi profesi, ktere jsou dnes bezne. Na jednu stranu tu buduje amazon megalomanske sklady a zamestnava pulku severoceskeho kraje, na druhou stranu je otazka spise let, nez tyhle vsechny pozice nahradi roboti - pozice, na ktere neni potreba vubec nic umet, jen nosit zbozi z mista A do mista B - jenze to jsou prave ti lidi, ktere nenaucila skola „nic navic“ a jsou z nich dnes, mirne vulgarne receno, lopaty.
Jeste pred peti lety jsme v krame platili u kasy. Dneska mame samoobsluzne pokladny, kde sice lidi pipaji tretinovou rychlosti nez pokladni, ale na 10 pokladen staci jeden kontrolor. A asi rok zpet jsem cetl o obdobne technologii, jako carove kody, ktera se nalepi na zbozi, funguje jako RFID cip (proste bezdratove), projedes branou a ono ti to namarkuje cely kosik. Jak se toto dostane na cenu v radu desetniku, 80% pokladnich konci.

Nechci aby to vypadalo, ze se nad nekoho povysuji - to vubec ne. Jen se snazim rict, ze se nase deti pripravuji na profese, ktere jeste vubec neexistuji a to jedine, cim se na to muzou pripravit, je vyuka uvazovani, ne to, ze se ve ctvrte tride uci nejakyho debilniho Boleslava co zabil brachu. Sorry, to je bezcenny prezitek, a tak se skolstvi dal nikdy neposune.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Bez Gábi ani ránu! Biatlonisté mají Koukalovou dál na kamionu, na trati ale propadají

Český biatlon je vzhůru nohama. Ze sportu, který nedávno zažil boom, přivábil... číst dále >

Drsný souboj Muže roku s ex Robinsonkou pokračuje: „Mlátil mě a podváděl!“

Jeden z nás tady lže, ale já to nejsem! Tohle je přesně věta, kterou se ohání... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >