Americký stafordšírský teriér - zkušenosti

236
17.8.15 18:27

americký stafordšírský teriér-zkušenosti

Byla bych ráda za názory k této rase pejsce, jak ho zvládáte a jak se má k dětem. Momentálně máme několik let rotvajlery a přemýšlíme i o tomto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

665
17.8.15 18:33

@Triminka Ahoj, mame 8.leteho AST s PP a je to skvely pes. Je klidny, vychovany. Deti s nim nijak neblazni, on ma rad svuj klid, a on je take respektuje. Obcas si prijde lehnout k nasemu juniorovi (10.mesicu), ten se po nem vali, zkouma mu packy a to je spokojeny. Se starsi dcerou kontaktni nikdy nebyli vzajemne. Oba je teda povazuje za soucast smecky a hlida si je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3772
17.8.15 18:42

@Triminka Dohromady s rotvíkem bych to asi neriskovala. Štěně může být v klidu a v pubertě pak už trvalý problém..tak nač ho podstupovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
665
17.8.15 18:43

@Jannnča S tim teda souhlasim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.8.15 18:48

Tak k rotvíkovi asi ne, aby to nebyli „dva kohouti na jednom smetišti“, čili, aby nebojovali o vůdcovtví. JInak dospělý synovec má adoptovaného staffa a je to mazel a úžasný pes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
17.8.15 18:57

Máme doma, trochu divočák, ale jinak je to mazel. K rotvajlerovi bych si to ale hodně rozmyslela :think: Možná tak ještě páreček, ale dva psy, to bych si asi nelajzla :think: Taky i z toho důvodu, že jestli máte kolem sebe sousedy, tak taková smečka už by budila strach a nikdy nevíš, co sousedy popadne :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4147
17.8.15 20:18

Já jsem vyvdala fenu, ze začátku jsem se ji bála, ale pak jsem zjistila, že miluje společnost, je šíleně hravá a chytrá a mě by snad sežrala jedině láskou. Poslouchá na slovo a teď bych ji nevyměnila za nic na světě!!! Určitě to ale chce od začátku poctivý výcvik, přeci jen tvrdohlavost mají v těle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3772
17.8.15 20:20

@Anonym82 Ale tady se nejedná o vztah k lidem - jsou to mazlíci, ale vztah ke psům všeobecně - a tady problém může nastat veliký.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2190
17.8.15 20:39

My jsme měli fenku s PP. Uzasnej ochranar. Je pravda, že jí taťka vychoval. Nesnesla se s jinýma zviratama, krom dvou jiných pejsků. Brácha se narodil když ji byl asi rok, taťka postupně dával ocuchat plínky, pak brachu a když už se plazil tak lezl k ní cpal ji hlavu do tlamy, absolutně neškodná. Jde o výchovu. Pojem bojové plemeno neexistuje, je jen nezvedenej pes a to může být i čivava. Za mě ale určitě ne k rotvajlerovi. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4147
17.8.15 20:47

@Jannnča Já jsem to pochopila tak, že zakladatelka měli dříve rotvajlery a ted přemýšlí o AST. JInak dle mé zkušenosti, samice se psem není problém!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3772
17.8.15 20:48

@Terrinka93 Pojem bojové plemeno jsi tady ale jako 1. použila ty :mrgreen:.

@Anonym82 No, to je právě to, co není v úvodu jasné…zda po nebo k danému plemenu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2190
17.8.15 22:47

@Jannnča no a co? Já někomu říkala, že ho zmiňoval? Zmínila jsem to jen preventivně. Nikoho jsem nenapadala. Nebo jo :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3772
17.8.15 23:10

@Terrinka93 Však já jsem to nebrala jako napadání :hug:… ale začala jsi sama obhajovat neexistenci bojových plemen - docela bojovně :mrgreen: :mavam:, aniž je kdokoli zmínil ;) :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
4.1.17 08:11

Zdravím, je tu někdo, kdo má zkušenosti s tímto plemenem? uvažuji o tom, že si ho pořídím. bydlím v bytě, mám děti a kočky - je možné v tomto prostředí ho chovat? a jak tento pes snáší samotu, když budu v práci (jsem pryč každý den od 7-15h), ale kolem 13h chodí domu dcera, takže by byl cca 6h sám doma. moc děkuji za každou radu a zkušenosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3772
4.1.17 20:18

@eny.7 Pes potřebuje spoustu pohybu a zaměstnat i hlavu. Budete na něj mít čas? Dceři je kolik? Psa na vodítku udrží?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama