Amnio dvojvaječných dvojčat. Kde jsou lepší? Apolinář, či Podolí?

Anonymní
15.11.19 11:10

Amnio dvojvaj. dvojcat Apolinar- Podoli? Kde jsou lepsi?

Byla jsem na screeningu u Apolinare a byla jsem v soku z jednani prof. Caldy. Nemate nekdo zkusenost? Nadruhou stranu udajne je to zdatny lekar. Byla me doporucena amniocenteza. Ted ale zvazuji, zda-li radeji nejit jinam. Mam srovnani ze screeningu v Podoli v jednocetnem tehu a to bylo uplne k necem jinem - i v peclivosti vysetreni - detailnejsi kontrola miminek, i v technice - kvalitnejsi utz, ale hlavne v komunikaci. U Apolinare to bylo bohuzel opravdu sokujici. Trochu se bojim ale delat vlny, napr zavolat si do Podoli a poptat se tam, jak to chodi u nich, popr treba druhou genetickou konzultaci - tka moje teda trvaka 3 minuty ( zbytek se resily telefonaty a hromada jinych veci, na ktere maminka s dvocjaty s podezrenim na downa fakt nepotebreju).aby si to lekari nerekli. Precejenom bila mafie. Jinak me bylo receno, ze riziko amnio je 1:1000. Coz asi nebude uplne pravda…Leda by lekar si delal y soukromy vyzkum svych amnio…Prosim o anonym nebo smazat

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

969
15.11.19 11:26

Ja byla na genetice i amniu na Bulovce (s jednocetnym). Pri amniu tam byli i studenti a Dr. vtipkoval. Strach jsem mela stejne. Genetik na Bulovku dochazel z Krce. Vim, ze to neni odpoved na otazku, ale treba trochu pomuzu. Drzim palce! :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.11.19 11:32
@luci.no píše:
Ja byla na genetice i amniu na Bulovce (s jednocetnym). Pri amniu tam byli i studenti a Dr. vtipkoval. Strach jsem mela stejne. Genetik na Bulovku dochazel z Krce. Vim, ze to neni odpoved na otazku, ale treba trochu pomuzu. Drzim palce! :hug:

Dekuju a muzu se zeptat, jak dlouho jsi tam potom lezela? Me rekli, ze za 20 minut domu. Ctu treba v Podoli, ze si je nechavaji 3 hodiny, pak doporucuji tyden lezet, u Apolinare 2 dny. Fakt nevim, co si myslet. Moje gyn me rekla, ze je tento pak je spicka v oboru, ale nejak vse nasvedcuje tomu, ze rizika hrozne podcenuje…

• Nahlásit
  • Citovat
15.11.19 11:32

Byla jsem tez u prof. Caldy a tez byla zdesena z chovani a přístupu…nejen tedy jeho ale personalu celkově…podstupovala jsem u Apolinare odber choriovych klků…co me ceka, jsem si nacetla na internetu…jinak jsem nevedla nic, nejdriv me sjela sestra na 2 doby, ze mam mit ty zadanky 2, v CB mi dali jednu.. asi problem to okopirovat, cekala jsem, ze me otočí a pošle do ČB…pak mi vynadala ze nemam kosili…nevedla jsem to..půjčili mi velikost xxxxl, těsně pred vyš. zjistili, ze mam plny mocak na uzv a tak jsem sla v te xxxxxl kosili, temer nahá, bosa pres cekarnu, kde sedelo asi tak 20 lidi, na WC..pak prisel mily pan profesor vrazil mi jehlu do břicha a bylo…takze tot moje zkusenost z Apolinare

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.11.19 11:36
@Julinka 18 píše:
Byla jsem tez u prof. Caldy a tez byla zdesena z chovani a přístupu…nejen tedy jeho ale personalu celkově…podstupovala jsem u Apolinare odber choriovych klků…co me ceka, jsem si nacetla na internetu…jinak jsem nevedla nic, nejdriv me sjela sestra na 2 doby, ze mam mit ty zadanky 2, v CB mi dali jednu.. asi problem to okopirovat, cekala jsem, ze me otočí a pošle do ČB…pak mi vynadala ze nemam kosili…nevedla jsem to..půjčili mi velikost xxxxl, těsně pred vyš. zjistili, ze mam plny mocak na uzv a tak jsem sla v te xxxxxl kosili, temer nahá, bosa pres cekarnu, kde sedelo asi tak 20 lidi, na WC..pak prisel mily pan profesor vrazil mi jehlu do břicha a bylo…takze tot moje zkusenost z Apolinare

Boha jeho. Ja porad zvazuju to, ze clovek muze byt sprominutim deil, ale treba svoji praci umi. Ovsem taky muze byt tak arogantni, ze vsechno umi a vsechno zvladne, ze to totalne poere. A jak to dopadlo?

• Nahlásit
  • Citovat
11521
15.11.19 11:39

Ahoj holky, já nevím tedy, ale já si na prof. Caldu stěžovat nemůžu. Mně naopak se snažil uklidňovat a byl milý. Ale chápu že někomu jeho styl humoru a řeči nemusí vyhovovat. Mně také dělal odběr plodové vody a měl to rychle a ani to příliš nebolelo.
Bohužel mě to poté dopadlo velmi špatně musela jsem na potrat v 5 měsíci těhotenství. A zase to pak byl Calda který mě uklidnoval že příště se to nestane že to byla šílená smůla atd. nevím mě nepřišel nijak hrozný. A co se týče sestřiček tak to samé. A hrozně hodné byli u toho potrato-porodu kde jsem dva dny ležela. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.11.19 12:01
@ametyst píše:
Ahoj holky, já nevím tedy, ale já si na prof. Caldu stěžovat nemůžu. Mně naopak se snažil uklidňovat a byl milý. Ale chápu že někomu jeho styl humoru a řeči nemusí vyhovovat. Mně také dělal odběr plodové vody a měl to rychle a ani to příliš nebolelo.
Bohužel mě to poté dopadlo velmi špatně musela jsem na potrat v 5 měsíci těhotenství. A zase to pak byl Calda který mě uklidnoval že příště se to nestane že to byla šílená smůla atd. nevím mě nepřišel nijak hrozný. A co se týče sestřiček tak to samé. A hrozně hodné byli u toho potrato-porodu kde jsem dva dny ležela. :?

Aha, no ja si prave rikam, ze treba jako doktor je dobrej. Me ten jeho humor nevadil, to me sedelo. Ale opravdu konzultace 15 minut, z toho 5 minut resil moje jmeno a obleceni ( ve fazi soku fakt nevim, co tim sledovla)pak 5 minut telefonoval jakoby pracovne, ale spis soukr temama a pak tri minuty neco povidal a kdyz jsem polozila rychly dotaz, tak se zvedl a otevrel dvere a postavil se s tim, ze me vyprovazi. Zbytek probehl ve dverich s tim, ze musi jit. Tez to info o riziku odberu plodovky je 1:1000 a ze bych musela mit sakra smulu. Pritom vsude se uvadi uplne jina cisla. Notabene u dvojcat. Ja se prave bojim dvojite, dvojcata jsou na riziko potratu po odberu vice rizikovejsi a je to narocnejsi ten odber. Ja pak jeste volala se objednat a sestra se zacala vyptavat, proc nemam jit na ty klky napred a tak jsem pozadala, jestli bych s nim mohla jeste jednou mluvit, ze to sama nevim. A to byl teda pru*er, ze jsem si to dovolila. Ja jsem takovy ten mily, ale asertivni typ, takze se pak zase uklidnil, ale rikam si, pokud by na me nejakou podobnou akci vytahl u zakroku, tak nevim, jestli by me okamzite nezatrvdlo bricho, ona ta psychika je take dulezita. A to jsi mela komplikace po plodovce nebo kvuli vvv? Moc me to mrzi, co jsi zazila, priste se jiste zadari :hug: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
969
15.11.19 12:01
@Anonymní píše:
Dekuju a muzu se zeptat, jak dlouho jsi tam potom lezela? Me rekli, ze za 20 minut domu. Ctu treba v Podoli, ze si je nechavaji 3 hodiny, pak doporucuji tyden lezet, u Apolinare 2 dny. Fakt nevim, co si myslet. Moje gyn me rekla, ze je tento pak je spicka v oboru, ale nejak vse nasvedcuje tomu, ze rizika hrozne podcenuje…

Sla jsem hned domu, resp. manzel me odvezl autem. Cestou mi jeste koupil pro jistotu magnezium (moje iniciativa). Na Bulovce se amnio provadi v patek, takze jsem pak poctive cely vikend lezela a manzel se staral o starsiho. V pondeli pak setrivy rezim a postupne klasika pece o dite. Me moje sestra rekla, ze u zdraveho ditete je pravdepodobnost, ze se neco nepovede, hodne mala. Zdrave dite pry pred jehlou automaticky uhyba. Pokud je dite nejakym zpusobem postizene, tak pak ta rizika jsou vetsi. Tim me hodne uklidnila. Ale s dvojcaty to muze byt trochu jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11521
15.11.19 12:09
@Anonymní píše:
Aha, no ja si prave rikam, ze treba jako doktor je dobrej. Me ten jeho humor nevadil, to me sedelo. Ale opravdu konzultace 15 minut, z toho 5 minut resil moje jmeno a obleceni ( ve fazi soku fakt nevim, co tim sledovla)pak 5 minut telefonoval jakoby pracovne, ale spis soukr temama a pak tri minuty neco povidal a kdyz jsem polozila rychly dotaz, tak se zvedl a otevrel dvere a postavil se s tim, ze me vyprovazi. Zbytek probehl ve dverich s tim, ze musi jit. Tez to info o riziku odberu plodovky je 1:1000 a ze bych musela mit sakra smulu. Pritom vsude se uvadi uplne jina cisla. Notabene u dvojcat. Ja se prave bojim dvojite, dvojcata jsou na riziko potratu po odberu vice rizikovejsi a je to narocnejsi ten odber. Ja pak jeste volala se objednat a sestra se zacala vyptavat, proc nemam jit na ty klky napred a tak jsem pozadala, jestli bych s nim mohla jeste jednou mluvit, ze to sama nevim. A to byl teda pru*er, ze jsem si to dovolila. Ja jsem takovy ten mily, ale asertivni typ, takze se pak zase uklidnil, ale rikam si, pokud by na me nejakou podobnou akci vytahl u zakroku, tak nevim, jestli by me okamzite nezatrvdlo bricho, ona ta psychika je take dulezita. A to jsi mela komplikace po plodovce nebo kvuli vvv? Moc me to mrzi, co jsi zazila, priste se jiste zadari :hug: :srdce:

Já ti nevím, je fakt že on toho tam má hodně-já tam kdysi pracovala takže trochu vím jak doktoři nestíhají a dr. Calda dělá ty odběry jen jeden den v týdnu-střídají se a pak zase jde někam jinam a tak…taky přednáší na univerzitě atd. Jako takže i mohl mít špatnej den asi možná :think:. Al enechci ho nějak obhajovat, já taky nemam ráda arogantní doktory nebo takový kterých se nemůžu na nic ptát. Jak řikám já byla vyřízená, šla jsem na ten sálek kde se odebírá plod.voda se slzama v očích, on se mě celou dobu snažil uklidnovat, ptal se kde pracuju a co dělám a pak i říkal o miminku že si myslí že to bude dobré…Pak když nebylo tak za mnou osobně přišel a kroutil hlavou že je mu to líto a že to bude příště v pořádku. Což zas já takový řeči moc nemusím, protože to mi nikdo nezaručí :(.
A jinak ano, mě vyšla špatně krev na prvním screeningu..poté jsme si zaplatili drahé testy z krve prenatal safe kde zjistili nějaký syndrom-nechci psát jaký ale píšu o tom v jiných tématech…Chtěla jsem se vyhnout odebírání právě plod. vody-navíc se šíleně bojím jehel. kdybych tak věděla že mě čeká něco mnohem horšího-porod mrtvého dětátka.
No ale k tématu-Dr. Calda vím určitě že tam po mně odebíral maminku s dvojčaty a ta pak říkala že to bylo v pohodě…jakože ten odběr. Tak nevím.
Jako ano je pravda že to tam působí tak zastarala a to čekání u sestřiček v noční košili se mi taky nelíbilo ale zas ocenuju že mě opravdu vyšetřili horem dolem. I když už bylo po všem na genetice…takže nevím.
Kdysi jsem ale byla v Gennetu kde bylo také podezření na DS a to opravdu veliké a zase z krve. A tam mi to píchli rovnou ani jsem se nestačila rozkoukat a musim říct že to bylo lepší, neměla jsem čas se tolik bát. Vše dopadlo tehdy dobře.
Ale řikám si že mě to jistojistě čeká znovu zase :(. určitě zase bude krev špatná genetička říkala že to tak některé ženy prostě mají :/.
Tobě přeju moc štěstí a sama nevím co bycch dělala. Nevím co ti zjistili a proč ti chtějí plod.vodu brát…Jinak to riziko potratu je opravdu malé. Já neznám nikoho kdo by opravdu po tom potratil. Snad jen se řiká že je to možné u plodů které nebyly v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.11.19 12:32
@Anonymní píše:
Boha jeho. Ja porad zvazuju to, ze clovek muze byt sprominutim deil, ale treba svoji praci umi. Ovsem taky muze byt tak arogantni, ze vsechno umi a vsechno zvladne, ze to totalne poere. A jak to dopadlo?

Jsem taky zdravotnik, ale tady jsem totalne postradala trochu lidsky pristup, zvlášť kdyz je podezreni na postizeni miminka, krere se potvrdilo a ja musela na ukončení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.11.19 13:09
@ametyst píše:
Já ti nevím, je fakt že on toho tam má hodně-já tam kdysi pracovala takže trochu vím jak doktoři nestíhají a dr. Calda dělá ty odběry jen jeden den v týdnu-střídají se a pak zase jde někam jinam a tak…taky přednáší na univerzitě atd. Jako takže i mohl mít špatnej den asi možná :think:. Al enechci ho nějak obhajovat, já taky nemam ráda arogantní doktory nebo takový kterých se nemůžu na nic ptát. Jak řikám já byla vyřízená, šla jsem na ten sálek kde se odebírá plod.voda se slzama v očích, on se mě celou dobu snažil uklidnovat, ptal se kde pracuju a co dělám a pak i říkal o miminku že si myslí že to bude dobré…Pak když nebylo tak za mnou osobně přišel a kroutil hlavou že je mu to líto a že to bude příště v pořádku. Což zas já takový řeči moc nemusím, protože to mi nikdo nezaručí :(.
A jinak ano, mě vyšla špatně krev na prvním screeningu..poté jsme si zaplatili drahé testy z krve prenatal safe kde zjistili nějaký syndrom-nechci psát jaký ale píšu o tom v jiných tématech…Chtěla jsem se vyhnout odebírání právě plod. vody-navíc se šíleně bojím jehel. kdybych tak věděla že mě čeká něco mnohem horšího-porod mrtvého dětátka.
No ale k tématu-Dr. Calda vím určitě že tam po mně odebíral maminku s dvojčaty a ta pak říkala že to bylo v pohodě…jakože ten odběr. Tak nevím.
Jako ano je pravda že to tam působí tak zastarala a to čekání u sestřiček v noční košili se mi taky nelíbilo ale zas ocenuju že mě opravdu vyšetřili horem dolem. I když už bylo po všem na genetice…takže nevím.
Kdysi jsem ale byla v Gennetu kde bylo také podezření na DS a to opravdu veliké a zase z krve. A tam mi to píchli rovnou ani jsem se nestačila rozkoukat a musim říct že to bylo lepší, neměla jsem čas se tolik bát. Vše dopadlo tehdy dobře.
Ale řikám si že mě to jistojistě čeká znovu zase :(. určitě zase bude krev špatná genetička říkala že to tak některé ženy prostě mají :/.
Tobě přeju moc štěstí a sama nevím co bycch dělala. Nevím co ti zjistili a proč ti chtějí plod.vodu brát…Jinak to riziko potratu je opravdu malé. Já neznám nikoho kdo by opravdu po tom potratil. Snad jen se řiká že je to možné u plodů které nebyly v pořádku.
Tak se me to asi smazalo, tak se omlouvam, ze nezareaguju uz na vse. U nas je to 1:113 a 1:280 podezreni na downuv syndrom. Je to podle krve MoM hcg 3,6 a pap 0,8 a veku 38 let pri porodu. Jinak NT maji 2,1 a 1,7, coz je pry v pohode, utz celkove v pohode. On me ty krevni testy jakoby doporucil ale zaroven rozmlouval, amnio je pry jistota. Tak snad se mu da verit. Ja bych take na amnio sla radeji nez ty testy, jedno dite uz mam a k tomu downiky bych fakt nedala, i kvuli veku a manzel je i starsi. Proste toto varianta pro nas bohuzel neni, i za cenu porodu mrtvych miminek, mebo redukce plodu. Ale verim, ze to dopadne dobre. Ale kdo vi, uz za sebou mam dva sp a tez delsi dobu netehotneni, takze tak nejak jsem do toho sla s tim, ze vysledek je nejisty… Ted jen nechci udelat chybny krok. Pan profesor bude asi slozitejsi, ale profesionalne snad vi, co dela.
@Julinka 18 píše:
Jsem taky zdravotnik, ale tady jsem totalne postradala trochu lidsky pristup, zvlášť kdyz je podezreni na postizeni miminka, krere se potvrdilo a ja musela na ukončení

Hm, to me moc mrzi:-( Ja te naprosto chapu, me to cele tez prislo totalne nevhodne, nemistne, pak me dodelal ten telefonat. Ale porad si rikam, ze lepsi chlap s 30ti letou zkusenosti ( dvojcata jsou 1 porod na 80 jednocetnych a kdyz se amnio dela na pracovisti 100× do roka, tak je vetsi sance, ze uz to aspon 10× delal)…

• Nahlásit
  • Citovat
11521
15.11.19 13:29

No dr. Calda dělal těch odběrů opravdu už hodně, toho bych se nebála. A myslím, že to bude v pořádku. Ty hodnoty jsou docela zvláštní a zajímalo by mě podle čeho to berou…mně je 33 a mě vyšlo Hcg1,756M a Papp0,383…a riziko DS 1:109. A nakonec to byl jiný syndrom :(.Ona ta hodnota nemusí ukazovat jen ten DS. Ale taky to můžou být naprosto zdravá dětátka! což si myslím že budou…jsem laik ale řikám si, že když tam jsou dvě tak je určitě těžší tu krev správně spočítat…nevím.
Já osobně bych do toho šla. za tu jistotu to stojí…Ale přeju hodně štěstí ať už se rozhodneš jakkoliv :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.11.19 14:12
@ametyst píše:
No dr. Calda dělal těch odběrů opravdu už hodně, toho bych se nebála. A myslím, že to bude v pořádku. Ty hodnoty jsou docela zvláštní a zajímalo by mě podle čeho to berou…mně je 33 a mě vyšlo Hcg1,756M a Papp0,383…a riziko DS 1:109. A nakonec to byl jiný syndrom :(.Ona ta hodnota nemusí ukazovat jen ten DS. Ale taky to můžou být naprosto zdravá dětátka! což si myslím že budou…jsem laik ale řikám si, že když tam jsou dvě tak je určitě těžší tu krev správně spočítat…nevím.
Já osobně bych do toho šla. za tu jistotu to stojí…Ale přeju hodně štěstí ať už se rozhodneš jakkoliv :kytka:

Aha, tak to jsem netusila, ze to muze byt i jiny syndrom. Chjo. Amnio mam 16.12., takze doufam, ze me stihnou do vanoc rict, co a jak. Jinak by to asi bylo hodne narocne prez novy rok cekat na otevrenou laborku. Prave jsem si rikala, ze ten down dokazi rict docela brzy po odberu, no tak uvidime. Jsou horsi veci… Jinak jo, no, ty krevni testy u dvojcat jsou pry vzdy divoky. A pry to vlastne spocitat ani nejde. Jen vychazeji z nejake omezene databaze dvojcat. Urcite no, ja do toho chci jit. Co me treba prekvapilo, ze me ani nevypocitali riziko na preeklampsii. Pry to u dvojcat nejde. Tak nevim, proc me ty prutoky merili…proste spuoustu otazek i nikde nikdo, kdo by byl ochoten odpovidat…

• Nahlásit
  • Citovat
11521
15.11.19 14:26
@Anonymní píše:
Aha, tak to jsem netusila, ze to muze byt i jiny syndrom. Chjo. Amnio mam 16.12., takze doufam, ze me stihnou do vanoc rict, co a jak. Jinak by to asi bylo hodne narocne prez novy rok cekat na otevrenou laborku. Prave jsem si rikala, ze ten down dokazi rict docela brzy po odberu, no tak uvidime. Jsou horsi veci… Jinak jo, no, ty krevni testy u dvojcat jsou pry vzdy divoky. A pry to vlastne spocitat ani nejde. Jen vychazeji z nejake omezene databaze dvojcat. Urcite no, ja do toho chci jit. Co me treba prekvapilo, ze me ani nevypocitali riziko na preeklampsii. Pry to u dvojcat nejde. Tak nevim, proc me ty prutoky merili…proste spuoustu otazek i nikde nikdo, kdo by byl ochoten odpovidat…

ano může. oni totiž ty rizika dělají jen na ty 3 syndromy. Downův, Patauv a Edwardsův. Ale prý divné hodnoty jako u DS má více syndromů. To je právě to proč to většiniou chtějí zkoumat dál.

To do Vánoc mít budou. určitě ti to dají jako Fish testy-rychlé. Výsledky jsou do 2 dnů od odběru, možná i dříve. Moc držím palce jestli na to půjdeš :hug:!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11521
15.11.19 14:28
@Anonymní píše:

to je divné že by nešlo spočítat riziko na tu preeklampsii. A ty dvojčata jsou jednovaječná? a počali jste je přirozeně :)? to je stejně záhada jak to že se do vajíčka provrtají dvě spermie nebo že žena má dvě vajíčka a dvě spermie oplodní každé zvlášt a jdou dvouvaječná dvojčata z toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama