Reklama

Amniocentéza - dotaz, poraďte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

šamana
Nováček 8 příspěvků 07.04.09 20:18
Amniocentéza - dotaz, poraďte

Zdravím, mohu řídit auto po amniocentéze? Myslím, když mě propustí po tom zákroku domů, tj. z nemocnice. Doprovod tam budu mít, ale ten neřídí. Díky za odpověď.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

lara74
Kecalka 117 příspěvků 07.04.09 20:22

Já byla na AMC 2× a moc dobře jsem se necítila, bolelo mě břicho, navíc pracovaly nervy. Asi dost záleží na tom, jak daleko pojedeš, jak jsi zvyklá řídit, ale zvládnout se to určitě dá.

PeZa
Ukecaná baba ;) 2257 příspěvků 07.04.09 20:24

Já neřídila, bolelo mě břicho a celkově jsem byla taková „hotová“ nervy atd…Nevím, jak moc jsi odolná, já bych to asi nezvládla…

fleur02
Povídálka 32 příspěvků 07.04.09 20:46

já na amniu taky byla.. doktor mi výslovně zakázal dělat 3dny po zákroku cokoli spojenýho s námahou břišních svalů.. řídit auto mi nedovolil. doma jsem jenom ležela, zvedala se přes bok a loket. když mi něco upadlo, nepředkláněla jsem se, ale dřepovala :-) to si teprve člověk uvědomí, na co všechno břicho používá.. :)
teď už bych ale na amniocentézu v žádným případě nešla.. to riziko je opravdu velký (neměla jsem moc informací). zpětně jsem moc ráda, že moje děti jsou zdravý a nic se nestalo..

ivusha
Zasloužilá kecalka 989 příspěvků 07.04.09 21:00

Já byla taky, bylo to úplně v poho :D . Klidně bych řídila, mně nic nebolelo. Ležela jsem u telky na gauči jenom ten den odpoledne (pátek) o víkendu už lehčí vycházky. Nic těžkého jsem nezvedala -ale to vlastně celé tehu. Tak ať to dobře dopadne :wink:

Hama
Závislačka 2621 příspěvků 07.04.09 21:05

Já jsem se po amnio cítila v pohodě.
Fleur, nemyslím, že je dobré šamanu strašit.

prdísek
Kecalka 388 příspěvků 07.04.09 21:43

Taky jsem byla, byla jsem nervézní, ale naštěstí se nijaké komplikace nekonaly. Pokud by to jen trochu šlo, zařídila bych si odvoz, ale jinak myslím, že bys to měla zvládnout. Pokud se zeptáš doktora, tak ti to určitě nedoporučí, ale to dá rozum.

Lucink_a
Kelišová 6471 příspěvků 07.04.09 22:14

Já jsem na sebe po amnio byla opatrná, manžel pro mě dojel a byla jsem ráda, ale byly tam maminky, který tam přijely samy bez doprovodu a hned se skláněly po zákroku k botám, to já ne, jsem to poserka :oops:

Tak 2 dny bříško bolelo,ale pak už o.k. jsem ráda, že jsme to obě přežily, hlavně jsem se bála o malou, ale není potřeba, dr. jsou už profíci a berou to jako na běžícím páse, aspoň tedy u nás, ale ty nervy okolo, pak čekání na výsledky, s každou maminkou moc soucítím, je to těžké hodně, ale při mým štěstí počítám i s tím, že na amnio půjdu s druhým také, ona jistota je jistota :wink:

pehot
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 07.04.09 22:50

Ahoj, tak já po amnio necítila vůbec nic - až na ty nervy :( . Lenošila jsem jen to 1.odpoledne,pak už normál.

Já měla odvoz,ale klidně bych byla schopná to odřídit sama. Ale měla jsem teda strach - jeli jsme od Apolináře přes půl Prahy,všude samý „kočičí hlavy“ a jiný drncadla, až jsem si řikala, jestli by nebylo bezpečnější jet metrem.

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 07.04.09 22:59

Mě výslovně zakázali po zákroku řídit, nic mě nebolelo, ale radši jsem neriskovala. Auto jsem řídila ještě pár hodin před porodem … ale tohle bych si nelajzla…

E.lina
Zasloužilá kecalka 717 příspěvků 07.04.09 23:22

Ahoj, já nevim, mě po amnio vyloženě nic nebolelo, ale byla jsem vynervovaná a měla jsem strach, aby se něco nestalo a tak myslím, že v krajním případě bych to určitě zvládla odřídit, ale jinak bych se snažila zařídit to jinak. Myslím totiž, že díky těm nervíkům bych nejspíš nebyla úplně pozorná řidička. Tím ale myslím dojezd domů cca 10km nejvýš. Na nějakou delší cestu bych si určitě netroufla.

korena
Závislačka 4472 příspěvků 08.04.09 07:48

Já měla řízení také zakázáno, docela jsem byla ráda, že sedím - bříško je pak dost citlivé - záleží, jestli bys musela jet daleko…možná kdyby to bylo nutné a cítila ses dobře,tak nějaké 2km bych přejela - lépe než jít pěšky nebo dopravou… 8)

vladkaaa
Zasloužilá kecalka 664 příspěvků 08.04.09 08:44

Tak já byla na amniu sama (sice mi nabídli přijít druhý den s manželem, ale to jsem odmítla, chtěla jsem to mít za sebou) a odjela jsem sama autem domů. Stejně tak i moje kamarádka, co jí z poradny hnali rovnou na amnio a ta bydlela dál než já. Spíš jde o to, jak se člověk cítí psychicky, fyzicky je to ok.

rosanka
Závislačka 3963 příspěvků 08.04.09 13:54

Mně při objednání rovnou řekli, že pokud v čekárně neuvidí doprovod, pošlou mě domů a zákrok neudělají. Pak jsme museli s doprovodem v čekárně hodinu sedět, kdyby něco, aby byl poblíž doktor. Než jsem šla na řadu, jedna paní po zákroku začala omdlévat, další si skoro hodinu nechali v ordinaci, protože jí nebylo dobře. Chudák její chlap byl pěkně nervózní… Když jsem to viděla a slyšela, málem jsem odtamtud zbaběle utekla… Nakonec to ale opravdu nebyla žádná hrůza :wink:
Byla jsem ráda, že řídit jsem nemusela, protože jsem si celou dobu držela pás, aby mi netlačil na břicho. Takže já bych neřídila…

Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 08.04.09 16:22

To jak se maminka cítí po amniu je hodně individuální. Já jsem bohužel po zákroku omdlela takže si nedovedu představit, že bych tam byla sama. Být tebou radši si zařídím odvoz. Pro všechny případy.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Olga byla takový mazlíček! Tajemství, tragédie a výstřednosti klanu Kočkových

Jméno Kočka se v českých médiích čas od času hodně skloňuje. Naposledy v... číst dále >

Detaily pohřbu Jana Kočky: Velkolepý obřad v centru Prahy!

Konec spekulacím. Rodina tragicky zemřelého Jana Kočky (†28) rozhodla, kdy a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >