Amniocentéza kvůli vysokému hCG

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.19 22:27
Amniocenteza kvůli vysokému hCG

Byl jste prosim někdo kvůli vysokému hCG na ambiocenteze a jak to dopadlo? Mě to čeká ve středu, vyšlo mi vyšší riziko na down. s.1:390, vím že první výsledky budu mít do 2dnu a potom se čeká 14dni, ale chtěla bych vědět zda když vyjdou první dobře, vyšli někomu špatně ty další výsledky? Děkuji

Přečtěte si článek: Jak se dělá amniocentéza – odběr plodové vody?

Reakce:
Lekninka91
Extra třída :D 10772 příspěvků 23.08.19 22:30

Mela jsem 1:150 myslim. Dopadlo to dobre.

Gorlami
Závislačka 3344 příspěvků 1 inzerát 23.08.19 22:42

Tkz mas riziko downa 1:390 a jdeš na amnio, kde je riziko potratu 1:200? Proč raději nepodstoupis neinvazivní test z krve, který zrovna u downa má spolehlivost 99,9%?

jannina1
Závislačka 4900 příspěvků 23.08.19 22:43
@Gorlami píše:
Tkz mas riziko downa 1:390 a jdeš na amnio, kde je riziko potratu 1:200? Proč raději nepodstoupis neinvazivní test z krve, který zrovna u downa má spolehlivost 99,9%?

Presne, toto nechapu 8o

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.19 23:16

Prosím nechoď :srdce: šla jsem a přišla jsem o syna ve 20tt jen protože jsem se bála rizika postižení 1:300. Dva dny po odběru jsem dostala infekcí a vyvolala mi porod

Janli
Extra třída :D 10177 příspěvků 24.08.19 00:40

Já měla riziko 1:256 a Down se potvrdil. Na nějaký test z krve bych se zvysoka vykašlala. Nejsou stoprocentní. Pokud víš, že by jsi si dítě s Downem nenechala, tak je aminocentéza nejrozumnější řešení. Stejně pokud by vyšel test z krve pozitivní, tak se jí nevyhneš a je to jen další oddalování nevyhnutelného. Ale samozřejmě držím moc palce ať je vše v pořádku.

monzaj
Ukecaná baba ;) 2233 příspěvků 24.08.19 06:26

Měla sem riziko 1:125 na downa ( kvůli nízké hodnotě Papp-A ) screening jinak negativní (,nosní kustka přítomna, profil hlavičky (obličeje) normální, srdeční vady též negativni). Amnio jsme odmítli a podstoupili neinvazivní test z krve - ano čeká se dýl, ale výsledek negativní a zatím vše nasvedcuje, že je malá zdravá. - 2 i 3 screening v pořádku.
Držím palce ať je u tebe vše v pořádku.

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1871 příspěvků 24.08.19 06:32

Mela jsem jine vady 1:200 a sla jsem na amnio. Bylo to ok. Bylo mi 25 takze jsem si rikala, ze krev blbe diky veku mi vyjit asi nemohla, jak se u jinych stava. 4 dny jsem lezela, pohoda. Straseji tu s tim jen ty, ktere na tom nebyly a jit nemusely. Neznam nikoho, kdo by po podstoupeni plodovky potratil, pokud dodrzel klid a dite bylo ok. Vysledek za 24h

Pety2
Závislačka 2750 příspěvků 24.08.19 07:28

Já zase měla pozitivní ten test z krve, šla jsem na amnio a můj zdravý chlapeček ve čtvrtek oslavil rok :kytka: držím palce, ať je miminko zdravé :srdce:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.19 08:10

Než jsem souhlasila s amnio, byla jsem na integrovaném testu a hCG se drželo furt nahoře i když už kleslo trochu.
Postižený mimi nechci, přijde mi to sobecký vůči zdravému sourozenci co by měl a věř že vím jaké to je rodit v 23tt, už jednou jsme stáli před tím strašným rozhodnutím kvůli těžké VVV a teď se bojím šíleně že to zažijí znovu :,( Mám v plánu jen ležet 3dny s tím že druhý den si skočím k Dr.at se podívá na mimi že je v pořádku. A další se budu šetřit posedavat a hlavně uvidím co mi tělo dovolí.
Na krevní testy nechci jelikož bych pak třeba musela stejně na amnio a to čekání mě odradilo i dr. losan se na ně moc netvářil.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.19 08:15

Všem moc děkuji za zkušenosti a přeji zdraví miminka, dětičky. teď to jen přežít do ty středy a to čekání na výsledky, ta že když vyjdou první
rychle dobře bude to v pořádku prosím?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.19 10:21

Chci dát jen vědět, třeba to nějaký mamince jednou pomůže jsem 2dny po AMC, samotný odber nebolel, jen ten vpich a vyndání jehly, teď už se cítím dobře ale pro jistotu polehavam. Hlavní je že výsledky vyšli dobře a že mě opadl ten obří strach :lol:

Váš příspěvek
Reklama